Žena si myslela, že má chřipku. Když ji ráno uviděl manžel, vyděsil se a hned volal sanitku

Grafická designérka Laura Lambertová (26) kvůli nemoci v práci nechyběla jediný den. Pak se jednoho dne dostavila bolest hlavy – a o 12 hodin později už mladá Britka doslova bojovala o život.

Přidejte svůj názor

zdraví

V den, kdy onemocněla, byla na hokejovém zápase. Cítila se prý nemocně, byla jí zima a byla nervózní. Přičítala to ale mrazu z kluziště a hlasitým rohům, které používali fanoušci.

Laura si svému manželovi Charliemu před spaním také stěžovala na bolest hlavy. Příznaky prý ale vypadaly jako chřipka, tak si s tím hlavu příliš nelámali. „Měla jsem horečku a byla jsem letargická,“ říká Laura.

Ráno se ale probudila se zvláštní fialovou vyrážkou na tváři. To už její manžel trval na tom, že zavolá sanitku. Šlo o první známkou smrtící sepse, tedy otravy krve. Jde o celkovou reakci organismu na infekci.

Onemocnění mělo velmi rychlý průběh, již po 12 hodinách od bolesti hlavy museli lékaři připravovat její blízké na nejhorší. Antibiotika nepomáhala, sedativa ani umělé dýchání také ne. Infekce se šířila velmi rychle. 

Lékaři ji musel uvést do kómatu, aby se ujistili, že její orgány budou moci dál pracovat. Laura strávila osm týdnů na jednotce intenzivní péče, kde se doslova prala s vražednou infekcí. Lékaři řekli, že se Laura nakazila vzduchem - zřejmě bakteriemi streptococcus pneumoniae, píše server The Mirror.

Aby ji zachránili, museli jí amputovat levou nohu. Tím se snížil počet infekčních ložisek téměř o polovinu. Také její zrekonstruovali pravou nohu a zkrátili články prstů.

Laura se musela znovu učit jíst, mluvit, chodit s protézou a používat ruce. „Po tom, co jsem byla tak dlouho zaintubována, jsem měla problém mluvit a komunikovala jsem jen kýváním hlavy," vzpomíná s odstupem času Laura.

„Když jsem přišla o nohu, chtěla jsem hned vědět, kdy budu znovu chodit, ale to nikdo nevěděl. Od té chvíle jsem byla odhodlaná to dokázat," dodala. „Měla jsem štěstí, že jsem přežila, ale řada lidí takové štěstí neměla,“ připomněla.

Už po 9 měsících byla zpět v práci a nyní se spolu s manželem snaží upozorňovat lidi na nenápadné symptomy smrtícího onemocnění. Lékaři předpokládají, že zdrojem otravy byla řezná nebo jinak otevřená rána. Tak se bakterie ve vzduchu mohli dostat přímo do rány. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Měla druhá světová skončit o rok dříve? Den D měl proběhnout v roce 1943,…

20.09.2018 13:45 Co kdyby došlo ke Spojeneckému vylodění ve francouzské Normandii o rok dříve? A bylo to vůbec možné…

Dáváte při jízdě nohy na palubní desku nebo z okna? I takto můžete…

20.09.2018 11:26 Možná to znáte také. Během dlouhé cesty autem řada spolucestujících odkládá nohy na palubní desku,…

Obědváte nebo večeříte sami? Někoho si k sobě přizvěte, jinak si vážně…

20.09.2018 09:13 Člověk by měl jíst nejméně pětkrát denně, menší porce a hodně zeleniny a ovoce. To vše vědci…

Proběhne vám život před očima? Umírající lidé popsali, jak vypadá smrt

19.09.2018 22:04 Aktualizováno Říká se, že člověku před smrtí proběhne celý jeho život před očima. Jestli je to ale skutečně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama