Zdravá superpotravina? Vědci pošlapali tvrzení našich babiček. Nepoužívejte ji, varují

Není olej jako olej. O tom kokosovém vám ale možná rodiče nebo babičky říkávali, že to je to nejlepší co si můžeme přát. I odborníci byli dlouhou dobu přesvědčeni o jeho prospěšnosti, nyní ale otočili. A tvrdí, že kokosový olej je jed.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

kokosový olej

Kokosový olej před lety zaznamenal velký boom v oblasti zdravého stravování. Odborníci jej nazývali superpotravinou a tvrdili, že by měl být nedílnou součástí našeho jídelníčku.

Podle posledních výzkumů je to ale přesně naopak. Dr. Karin Michelsová, vedoucí výzkumného centra na Univerzitě ve Freiburgu, tvrdí, že tato potravina je jednou z nejhorších, na světě.

Podle serveru The Independent se na tom shodují i kardiologové, kteří jsou si sice vědomi, že jde o chutnou potravinu, ale pro lidské tělo je prý zničující.

Lékaři dokonce tvrdí, že kokosový olej je mnohem horší, než vepřové sádlo, a to kvůli množství tuků, které obsahuje. Jak ale ukazují průzkumy, například 70 procent Američanů věří tomu, že kokosový olej je zdravý.

Popularita kokosového oleje stoupla poté, co byla zveřejněna studie Kolumbijské university. Účastníci studie, kteří jedli stravu s kokosovým olejem, spalovali tuk rychleji. Lékaři ale tvrdí, že kokosový olej ve skutečnosti obsahuje jen 14 procent středně dlouhých mastných kyselin, tedy látek spalujících tuk.

Na druhou stranu obsahuje kokosový olej nejvíce nasycených tuků ze všech druhů oleje, až přes 82 procent. Nasycené tuky ovlivňují problémy s cholesterolem a způsobují kardiovaskulární problémy.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co se po druhé světové válce stalo s miliony nacistů?

18.11.2018 19:23 Dnes snad nenajdete nikoho, kdo by nevěděl, jaké utrpení přinesla druhá světová válka. Nacistický…

Brnění hlavy, bolest v krku, bolest očí. Jak bojovat s nebezpečnými…

18.11.2018 18:43 Aktualizováno Přestože většině pylů již letos odzvonilo, mnoho z nás se může doma cítit špatně i přes pečlivě…

Závislost na cukru přináší řadu zdravotních rizik. Jak poznáte, že máte…

18.11.2018 18:25 Aktualizováno Máte rádi sladké? Sladíte si čaj nebo kávu několika kostkami cukru? Nedokážete si představit den…

Nejpronásledovanější sekta středověku? Její jméno se do historie zapsalo…

18.11.2018 18:25 Aktualizováno Bogomilové patří mezi nejúspěšnější středověké hereze. Přestože od svého vzniku byli pronásledováni…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama