Zdravá superpotravina? Vědci pošlapali tvrzení našich babiček. Nepoužívejte ji, varují

Není olej jako olej. O tom kokosovém vám ale možná rodiče nebo babičky říkávali, že to je to nejlepší co si můžeme přát. I odborníci byli dlouhou dobu přesvědčeni o jeho prospěšnosti, nyní ale otočili. A tvrdí, že kokosový olej je jed.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

kokosový olej

Kokosový olej před lety zaznamenal velký boom v oblasti zdravého stravování. Odborníci jej nazývali superpotravinou a tvrdili, že by měl být nedílnou součástí našeho jídelníčku.

Podle posledních výzkumů je to ale přesně naopak. Dr. Karin Michelsová, vedoucí výzkumného centra na Univerzitě ve Freiburgu, tvrdí, že tato potravina je jednou z nejhorších, na světě.

Podle serveru The Independent se na tom shodují i kardiologové, kteří jsou si sice vědomi, že jde o chutnou potravinu, ale pro lidské tělo je prý zničující.

Lékaři dokonce tvrdí, že kokosový olej je mnohem horší, než vepřové sádlo, a to kvůli množství tuků, které obsahuje. Jak ale ukazují průzkumy, například 70 procent Američanů věří tomu, že kokosový olej je zdravý.

Popularita kokosového oleje stoupla poté, co byla zveřejněna studie Kolumbijské university. Účastníci studie, kteří jedli stravu s kokosovým olejem, spalovali tuk rychleji. Lékaři ale tvrdí, že kokosový olej ve skutečnosti obsahuje jen 14 procent středně dlouhých mastných kyselin, tedy látek spalujících tuk.

Na druhou stranu obsahuje kokosový olej nejvíce nasycených tuků ze všech druhů oleje, až přes 82 procent. Nasycené tuky ovlivňují problémy s cholesterolem a způsobují kardiovaskulární problémy.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Osudový omyl? NASA zničila originální záznamy z přistání na Měsíci

18.01.2019 17:52 Aktualizováno Americká NASA přemazala původní pásky, na nichž bylo zachyceno přistání Apolla 11 na Měsíci.…

Obránci zapomněli zavřít branku, potom Konstantinopol padla

18.01.2019 16:22 Aktualizováno Pád Konstantinopole představuje jeden z velkých historických milníků. Dobytím města definitivně…

Nejsme první ani poslední. Vědci zjistili, který tvor v budoucnu nahradí…

18.01.2019 14:38 Budou lidé za 50 000 let stále pány tvorstva? Podle vědců to není příliš reálné. Zatímco jedni…

Nová doba, host vyhazuje vrchního. Jak dnes vypadá legendární číšník z…

18.01.2019 11:20 Miloš Černoušek není hercem velkých filmových rolí a na kontě má pouze několik snímků, přesto se do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama