Zdravá superpotravina? Vědci pošlapali tvrzení našich babiček. Nepoužívejte ji, varují

Není olej jako olej. O tom kokosovém vám ale možná rodiče nebo babičky říkávali, že to je to nejlepší co si můžeme přát. I odborníci byli dlouhou dobu přesvědčeni o jeho prospěšnosti, nyní ale otočili. A tvrdí, že kokosový olej je jed.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

kokosový olej

Kokosový olej před lety zaznamenal velký boom v oblasti zdravého stravování. Odborníci jej nazývali superpotravinou a tvrdili, že by měl být nedílnou součástí našeho jídelníčku.

Podle posledních výzkumů je to ale přesně naopak. Dr. Karin Michelsová, vedoucí výzkumného centra na Univerzitě ve Freiburgu, tvrdí, že tato potravina je jednou z nejhorších, na světě.

Podle serveru The Independent se na tom shodují i kardiologové, kteří jsou si sice vědomi, že jde o chutnou potravinu, ale pro lidské tělo je prý zničující.

Lékaři dokonce tvrdí, že kokosový olej je mnohem horší, než vepřové sádlo, a to kvůli množství tuků, které obsahuje. Jak ale ukazují průzkumy, například 70 procent Američanů věří tomu, že kokosový olej je zdravý.

Popularita kokosového oleje stoupla poté, co byla zveřejněna studie Kolumbijské university. Účastníci studie, kteří jedli stravu s kokosovým olejem, spalovali tuk rychleji. Lékaři ale tvrdí, že kokosový olej ve skutečnosti obsahuje jen 14 procent středně dlouhých mastných kyselin, tedy látek spalujících tuk.

Na druhou stranu obsahuje kokosový olej nejvíce nasycených tuků ze všech druhů oleje, až přes 82 procent. Nasycené tuky ovlivňují problémy s cholesterolem a způsobují kardiovaskulární problémy.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeho se vyvarovat před postelovými hrátkami? Zapomeňte na léky a toaletu,…

18.09.2018 20:42 Intimní chvíle ve dvou jsou příjemným zpestřením vztahu. I ony ale mají svá pravidla, a to nejen…

Vlasta Burian rozdával lidem smích, Češi se mu krutě odvděčili

18.09.2018 18:25 Rozdával smích, ale samotnému mu do smíchu nakonec nebylo. Vlasta Burian byl po válce obviněn z…

Ploché břicho bez namáhavého cvičení? Jde to. Zkuste tyto rady

18.09.2018 17:44 Aktualizováno Řím - Tuk v břišní krajině muže a ženy nejvíce trápí, protože nevypadá vůbec esteticky. Jsou však…

Výchovná stanice nacistů? Hitlerjugend skrýval velké tajemství

18.09.2018 16:31 1. prosince 1936 se Hitlerjugend (HJ) zákonem stala oficiální výchovnou organizací nacistické třetí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama