Ženě se objevily na obličeji obří rudé skvrny. Až po letech se dozvěděla děsivou pravdu

Irka Margaret 'Mags' Murphyová celý život zbožňovala slunce a neustále se opalovala. Pak se ale objevily problémy s kůží. Několik let myslela, že má rozsáhlou psoriázu neboli lupénku. Nakonec však zjistila zarážející skutečnost.

Přidejte svůj názor

lékaři

Sedmačtyřicetiletá žena se rozhodla zveřejnit svůj příběh o boji se zákeřnou nemocí. O tom, že má rakovinu kůže, nevěděla dlouhá léta. Když se jí na tváři začaly objevovat velké červené fleky, vyhledala pomoc lékařů. Ti jí diagnostikovali psoriázu.

Lupénka neboli psorióza je jedním z nejčastějších kožních neinfekčních onemocnění postihující především kůži, kromě pokožky může ale postihovat též nehty a klouby. Nemoc postihuje přibližně 2–3 % populace a může být dědičná. Nejčastěji se změny kůže poprvé objevují mezi 10. a 25. nebo mezi 35. a 60. rokem života. V průběhu života může docházet k opakovaným výskytům nemoci.

Až teď po sedmi letech Margaret zjistila, že žila v omylu a trpí mnohem zákeřnější onemocněním. 

Margaret podle deníku The Mirror na čele měla dlouhá léta fleky, které nechtěly zmizet. „Před sedmi lety mi dermatolog řekl, že mám psoriázu. Později se mi tam však začaly tvořit i puchýře," popisuje. Nakonec lékař řekl, že provede kompletní testy, jenže čekací doba na ně byla 18 měsíců až dva roky.

„Poslala jsem urgentní žádost a o pár týdnů jsem tam byla,“ říká žena, která nechtěla tak dlouho čekat. Dozvěděla se, že její pokožka obsahuje rakovinné buňky, a tak jí byla nasazena domácí chemoterapie. Margaret celou věc přijala a rozhodla se o svůj průběh léčby podělit na Facebooku, kde pravidelně sdílela své fotografie. 

Díky její příspěvkem už mnoho lidí zjistilo, že také trpí stejným onemocněním, přičemž si mysleli, že jde o psoriázu. Margaret dodává, že si je vědoma toho, že se celý život vystavovala přímému slunci a opalovací krémy nepovažovala za podstatné. Varuje proto všechny, aby se na slunci pohybovali co nejméně a zdůrazňuje, že je třeba používat krém s minimálním ochranným faktorem 30.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turismus v Československu: Víte, že Praha nebyla nejnavštěvovanější…

20.11.2018 14:40 Turismus představuje významný zdroj přijmu pro mnohé země. I nově vzniklé Československo chtělo…

Jak Češi začali jíst brambory? Pěstování „zemských jablek“ pomohly války i…

20.11.2018 13:46 Brambory jsou plodinou, bez které si už dnes málokdo dokáže představit české jídelníčky. Málokdo…

Máte tajemství? Odborníci pro vás mají špatné zprávy

20.11.2018 12:52 Aktualizováno Snad každý už někdy musel střežit nějaké to tajemství. Některá jsou příjemná a zábavná, jiná vás…

Nejzáhadnější místo světa: Co ukrývají tajné knihovny pod Vatikánem?

20.11.2018 11:06 Archivy a knihovny ve Vatikánu obsahují ohromné množství knih a rukopisů. Řada z nich pochází z dob…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama