První školní den je za námi. Co musí mít žáci od zítřka s sebou?

Děti dnes poprvé po dvouměsíčních prázdninách navštívily školu a od zítřka je čeká výuka naplno. Možná ale patříte k těm rodičům, kteří všechny nákupy nechávají na poslední chvíli. Co by žákům nemělo v aktovce chybět?

Přidejte svůj názor

Penál

Každý školák, ať už ten, který nastupuje do první třídy nebo ten, který už má pár tříd za sebou - by měl určitě disponovat batohem, penálem, škálou psacích potřeb a sešitů a také pomůckami na výtvarnou výchovu.

Velká část rodičů ovšem nechává nákup batohů, penálů a dalších školních nezbytností až na poslední chvíli, někteří dokonce do obchodů vyrazí až po začátku školního roku. Na co v takovém případě nezapomenout?

Starším školákům se jistě šiknou i úhloměry, kružítka a další pomůcky, bez nichž se novopečení školáci ještě obejdou. Pokud si nejste jistí, jestli jste na něco nezapomněli, tak si sestavte seznam podle toho, co váš žák používal loni.

Na velký předškolní nákup byste s sebou měli vzít i ty, pro které se věci pořizují, tedy samotné školáky. Předejdete tak hádkám o to, že jste vybrali batoh nebo penál se špatnou postavičkou, kterou ratolest nemá ráda. Také je snazší vyzkoušet, zda prckovi vybraný školní batoh dobře sedí.

Čeští rodiče při výběru školního vybavení samozřejmě přihlížejí k ceně, ale nejen k ní. Zajímají je například i bezpečnostní prvky právě na školních taškách nebo to, jestli batoh dítěti dobře sedí a snadno se nosí.

V průměru nákup školních pomůcek pro prvňáka vyjde přibližně na dva tisíce, náročnější a zámožnější rodiče utratí i o polovinu víc.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Léčba horší než nemoc? Metody, které používali ranhojiči v minulosti, dnes…

23.09.2018 11:48 Nemoci lidstvo trápí odnepaměti. A odnepaměti se lidé snaží od nemocí pomoci. V historii existovaly…

K čemu slouží záhadná kapsička v kalhotkách? Má jednu velmi praktickou…

23.09.2018 08:00 Pánské a dámské spodní prádlo se na první pohled liší. A rozdíly najdete, i pokud se podíváte…

Fanta byla vytvořena speciálně pro nacisty. Které známé firmy…

23.09.2018 07:05 Dnes je Adolf Hitler pro většinu světa ztělesněním čistého zla. Ve 30. a 40. letech 20. století byl…

Co se stalo v ložnici na zámku Mayerling? Habsburkové skandál tutlali

22.09.2018 22:08 Aktualizováno Dne 30. ledna roku 1889 zastřelil korunní princ Rudolf Habsburský svou milenku, baronku Mary…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama