První školní den je za námi. Co musí mít žáci od zítřka s sebou?

Děti dnes poprvé po dvouměsíčních prázdninách navštívily školu a od zítřka je čeká výuka naplno. Možná ale patříte k těm rodičům, kteří všechny nákupy nechávají na poslední chvíli. Co by žákům nemělo v aktovce chybět?

Přidejte svůj názor

Penál
doporučujeme

Každý školák, ať už ten, který nastupuje do první třídy nebo ten, který už má pár tříd za sebou - by měl určitě disponovat batohem, penálem, škálou psacích potřeb a sešitů a také pomůckami na výtvarnou výchovu.

Velká část rodičů ovšem nechává nákup batohů, penálů a dalších školních nezbytností až na poslední chvíli, někteří dokonce do obchodů vyrazí až po začátku školního roku. Na co v takovém případě nezapomenout?

Starším školákům se jistě šiknou i úhloměry, kružítka a další pomůcky, bez nichž se novopečení školáci ještě obejdou. Pokud si nejste jistí, jestli jste na něco nezapomněli, tak si sestavte seznam podle toho, co váš žák používal loni.

Na velký předškolní nákup byste s sebou měli vzít i ty, pro které se věci pořizují, tedy samotné školáky. Předejdete tak hádkám o to, že jste vybrali batoh nebo penál se špatnou postavičkou, kterou ratolest nemá ráda. Také je snazší vyzkoušet, zda prckovi vybraný školní batoh dobře sedí.

Čeští rodiče při výběru školního vybavení samozřejmě přihlížejí k ceně, ale nejen k ní. Zajímají je například i bezpečnostní prvky právě na školních taškách nebo to, jestli batoh dítěti dobře sedí a snadno se nosí.

V průměru nákup školních pomůcek pro prvňáka vyjde přibližně na dva tisíce, náročnější a zámožnější rodiče utratí i o polovinu víc.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útoky, vraždy, uprchlíci jednají ve jménu islámu? Odborníci řekli, kde…

11.11.2019 18:11 Aktualizováno Islám a obecně muslimové jsou tématem, které Česko doprovází několik posledních let, zejména v…

Noční můra důchodců? Omyl, varují lékaři, za Alzheimera vděčíte dětství

11.11.2019 18:11 Aktualizováno Více, než 30 milionů lidí na světě trpí Alzheimerovou nemocí. Medicína na ní zatím nezná žádný…

Rocker Doherty slavil propuštění z vězení, záhy v něm opět skončil

11.11.2019 11:47 Britský zpěvák Pete Doherty se v Paříži v neděli opět ocitl ve vazbě, tentokrát kvůli násilnému…

Bydlíte místo paneláku v domě? Podle vědců ničíte přírodu

11.11.2019 11:32 Okolí domů často zdobí krásné zelené trávníky, na nichž si jejich majitelé dávají záležet. Myslí si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama