První školní den je za námi. Co musí mít žáci od zítřka s sebou?

Děti dnes poprvé po dvouměsíčních prázdninách navštívily školu a od zítřka je čeká výuka naplno. Možná ale patříte k těm rodičům, kteří všechny nákupy nechávají na poslední chvíli. Co by žákům nemělo v aktovce chybět?

Přidejte svůj názor

Penál

Každý školák, ať už ten, který nastupuje do první třídy nebo ten, který už má pár tříd za sebou - by měl určitě disponovat batohem, penálem, škálou psacích potřeb a sešitů a také pomůckami na výtvarnou výchovu.

Velká část rodičů ovšem nechává nákup batohů, penálů a dalších školních nezbytností až na poslední chvíli, někteří dokonce do obchodů vyrazí až po začátku školního roku. Na co v takovém případě nezapomenout?

Starším školákům se jistě šiknou i úhloměry, kružítka a další pomůcky, bez nichž se novopečení školáci ještě obejdou. Pokud si nejste jistí, jestli jste na něco nezapomněli, tak si sestavte seznam podle toho, co váš žák používal loni.

Na velký předškolní nákup byste s sebou měli vzít i ty, pro které se věci pořizují, tedy samotné školáky. Předejdete tak hádkám o to, že jste vybrali batoh nebo penál se špatnou postavičkou, kterou ratolest nemá ráda. Také je snazší vyzkoušet, zda prckovi vybraný školní batoh dobře sedí.

Čeští rodiče při výběru školního vybavení samozřejmě přihlížejí k ceně, ale nejen k ní. Zajímají je například i bezpečnostní prvky právě na školních taškách nebo to, jestli batoh dítěti dobře sedí a snadno se nosí.

V průměru nákup školních pomůcek pro prvňáka vyjde přibližně na dva tisíce, náročnější a zámožnější rodiče utratí i o polovinu víc.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zkáza Centralie: Ve městě, které hoří 50 let v kuse, žije 7 lidí

21.11.2018 14:50 Centralia bylo kdysi slavné hornické město. Díky nalezišti antracitu a uhlí si tamní obyvatelé…

Chytrý po tatínkovi? Zapomeňte. Děti inteligenci dědí od maminek, tvrdí…

21.11.2018 14:29 Rodiče se často hádají, po kom jejich ratolest vlastně je. V případě inteligence na to podle…

Tajemství nejzáhadnějšího mága z Harryho Pottera odhaleno: Jedna z…

21.11.2018 13:03 Od doby, kdy knižní a poté i filmová série o mladém čarodějnickém učni Harry Potterovi hýbala…

Migréna není jen bolest hlavy. Jak rozpoznat vážnou nemoc, o níž možná…

21.11.2018 11:51 Mnoho lidí neprávem zaměňuje obyčejnou bolest hlavy za migrénu. Migréna je přitom nepříjemným…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama