Děsivá diagnóza: Mladík přišel k doktorovi a stěžoval si na bolesti v krku, pět dní na to zemřel

Vypadalo to jako láska z románu. Dva mladí lidé z Austrálie museli odjet do Evropy, aby se tam setkali a zamilovali. Jenže tenhle příběh nemá šťastný konec. Michael Owens si stěžoval, že ho bolí v krku. Jenže od lékařů si vyslechl drsnou diagnózu - a pět dní na to zemřel.

Přidejte svůj názor

Michael Owens a Rosie Rechichiová
doporučujeme

Přestože oba žijí v Austrálii, setkali se Rosie Rechichiová (21) a Michael Owens († 23) u moře v Chorvatsku. Pár tvořili rok a jejich vztah byl většinou na dálku – jeden totiž žil v Perthu a druhý v Adelaide. O to více si vážili chvílí strávených spolu. Netušili, že jejich čas se rychle krátí. 

Vše začalo na první pohled banální bolestí. Mladý zubní dentista Michael si stěžoval na bolesti krku. Lékař se obával, že má Michael zápal plic, brzy se však ukázalo, že jde o něco ještě mnohem horšího. Po několika vyšetřeních mladíkovi oznámili, že má agresivní formu takzvané akutní myeloidní leukémie. 

Michael zemřel pouhých 5 dní poté, co se dozvěděl zdrcující diagnózu. U jeho nemocničního lůžka po celou dobu seděla i jeho přítelkyně Rosie. Na poslední chvíli s ním do smrti nezapomene. „Zůstala jsem s ním přes noc na pokoji, ležela jsem na posteli a snažila jsem se ho uklidnit," cituje její slova deník Daily Mail Australia.

„Začali jsme si povídat o nás, o naší budoucnosti, řekl, že jen proto se bude snažit, aby se uzdravil. Požádal mě o ruku a já jsem bez váhání řekla ano,“ vzpomíná zdrcená Rosie. O svých plánech ještě předtím mladík hovořil se svou matkou, které se svěřil, že Rosie je „ta pravá“.

Michael se připravoval na chemoterapii, ale té se už nedožil. Jedno ráno se už neprobudil. Jeho smrt zasáhla celou jeho rodiče i jeho snoubenku. Dívka se po těchto zkušenostech rozhodla spojit síly s Michaelovou rodinou. Společně vybírají peníze, kterými chtějí podpořit výzkum akutní myeloidní leukémie.

Prostřednictvím stránky GoFundMe zatím vybrali téměř 49 tisíc dolarů. Rossie také vytvořila Michaelovi stránku na Instagramu, kde informuje o charitativních akcích či prodeji oblečení se speciálním logem odkazujícím na jejího zesnulého snoubence a leukémii.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proč s přibývajícími lety tloustneme? Vědci našli odpověď

20.10.2019 21:56 Aktualizováno Fyzička už není to, co bývala. A tak se kromě vrásek a bílých vlasů s přibývajícími lety téměř…

Jak obnovit důvěru v manželství po nevěře. Odborníci mají těchto sedm rad

20.10.2019 15:30 Náhodně objevená textová zpráva na mobilu, mail, který jsme nikdy neměli číst... a vše se náhle…

Naruhito je 126. císař nejstarší vládnoucí dynastie světa, obdivuje českou…

20.10.2019 09:13 Naruhito, jehož intronizace se uskuteční 22. října, je nejstarším synem bývalého císaře Akihita a…

Tenista Nadal se oženil, na svatbě měl i bývalého španělského krále

19.10.2019 16:49 Španělský tenista Rafael Nadal se oženil. Po čtrnáctileté známosti vstoupil devatenáctinásobný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama