Děsivá diagnóza: Mladík přišel k doktorovi a stěžoval si na bolesti v krku, pět dní na to zemřel

Vypadalo to jako láska z románu. Dva mladí lidé z Austrálie museli odjet do Evropy, aby se tam setkali a zamilovali. Jenže tenhle příběh nemá šťastný konec. Michael Owens si stěžoval, že ho bolí v krku. Jenže od lékařů si vyslechl drsnou diagnózu - a pět dní na to zemřel.

Přidejte svůj názor

Michael Owens a Rosie Rechichiová

Přestože oba žijí v Austrálii, setkali se Rosie Rechichiová (21) a Michael Owens († 23) u moře v Chorvatsku. Pár tvořili rok a jejich vztah byl většinou na dálku – jeden totiž žil v Perthu a druhý v Adelaide. O to více si vážili chvílí strávených spolu. Netušili, že jejich čas se rychle krátí. 

Vše začalo na první pohled banální bolestí. Mladý zubní dentista Michael si stěžoval na bolesti krku. Lékař se obával, že má Michael zápal plic, brzy se však ukázalo, že jde o něco ještě mnohem horšího. Po několika vyšetřeních mladíkovi oznámili, že má agresivní formu takzvané akutní myeloidní leukémie. 

Michael zemřel pouhých 5 dní poté, co se dozvěděl zdrcující diagnózu. U jeho nemocničního lůžka po celou dobu seděla i jeho přítelkyně Rosie. Na poslední chvíli s ním do smrti nezapomene. „Zůstala jsem s ním přes noc na pokoji, ležela jsem na posteli a snažila jsem se ho uklidnit," cituje její slova deník Daily Mail Australia.

„Začali jsme si povídat o nás, o naší budoucnosti, řekl, že jen proto se bude snažit, aby se uzdravil. Požádal mě o ruku a já jsem bez váhání řekla ano,“ vzpomíná zdrcená Rosie. O svých plánech ještě předtím mladík hovořil se svou matkou, které se svěřil, že Rosie je „ta pravá“.

Michael se připravoval na chemoterapii, ale té se už nedožil. Jedno ráno se už neprobudil. Jeho smrt zasáhla celou jeho rodiče i jeho snoubenku. Dívka se po těchto zkušenostech rozhodla spojit síly s Michaelovou rodinou. Společně vybírají peníze, kterými chtějí podpořit výzkum akutní myeloidní leukémie.

Prostřednictvím stránky GoFundMe zatím vybrali téměř 49 tisíc dolarů. Rossie také vytvořila Michaelovi stránku na Instagramu, kde informuje o charitativních akcích či prodeji oblečení se speciálním logem odkazujícím na jejího zesnulého snoubence a leukémii.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko zasáhnou silné mrazy. Jak se na ně připravit?

16.01.2019 09:04 Zatímco do víkendu teploty spíše porostou a dosáhnou až jarních hodnot, už příští týden přijde…

„Red Rose": Před 100 lety zemřela Rosa Luxemburgová, kontroverzní…

15.01.2019 20:03 Revoluční socialisté Rosa Luxemburgová a Karl Liebknecht byli popraveni před 100 lety v Berlíně. V…

Příběhy muslimů, kteří zachránili Židy před holocaustem

15.01.2019 15:36 Mezi Židy a muslimy je momentálně častá zlá krev. Během druhé světové války však muslimové pomáhali…

Nevydržela s Michaelem Jacksonem ani s Nicolasem Cagem. Kde skončila dcera…

15.01.2019 10:52 Lisa Marie Presleyová je jedinou dcerou slavného zpěváka Elvise Presleyho. Zatímco on sváděl boj s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama