Recept na úspěch? Podle odborníků stačí mít tuto jednu vlastnost

Víte o sobě, že jste líní, a trápí vás to? Nemusí, právě naopak. Tvrdí to alespoň Michael Lewis, americký žurnalista specializovaný na finančnictví a autor mnoha knih o vývoji světové ekonomiky i o finančním pozadí sportu a informačních technologií.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Autor celé řady odborných knih o finančnictví tvrdí, že být líný vlastně vůbec není špatná věc. Ve skutečnosti prý z vás lenost může udělat úspěšnějšího člověka.

Podle Lewise totiž lenost nemusí nutně být špatná vlastnost, které je lépe se vyhýbat. Tvrdí, že právě díky lenosti lidé zaměřují své úsilí pouze na věci, na kterých opravdu záleží.

Podle serveru The Independent odborník na finančnictví vysvětluje, že on sám nemá nepříjemné pocity, když nic nedělá a prostě se „fláká“, pokud nenajde věc či projekt, které by upoutaly jeho zájem. Je prý totiž lepší nic nedělat, než „ztrácet čas hledáním toho, jak neztrácet čas“.

„Lidé ztrácejí roky svého života tím, že nejsou ochotni ztrácet hodiny svého života,“ vysvětluje s tím, že lidé se mermomocí snaží zaměstnat – i kdyby to mělo jít o nedůležitou práci, a potom nejsou schopni vidět, co je opravdu důležité.

„Moje lenost slouží jako filtr. Věc musí být opravdu dobrá, než se rozhodnu na ní pracovat,“ vysvětluje Lewis. Jak dodává server The Independent, jeho slova jistě mají určitou váhu, protože v posledních deseti letech vydal šest úspěšných knih a zároveň pracoval jako editor slavného magazínu Vanity Fair.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Záhada, která vám nedá spát: Co se po spláchnutí toalety v letadle? My vám…

24.09.2018 10:44 Cestovali jste v létě na dovolenou letadlem? Pokud ano, možná jste využili tamní toalety. A možná…

Holandsko, Nizozemí nebo Nizozemsko: Proč má jedna země tři jména a které…

24.09.2018 10:00 Nestává se často, aby jedna země nesla hned několik pojmenování Pro mnoho Čechů je ale Nizozemí…

Proč má někdo nadání na jazyky a jiný na matematiku? Vědci našli v mozku…

24.09.2018 08:30 Lidé se obecně dělí na dvě poloviny. Jedni mají nadání na jazyky, plynule mluví několika z nich a…

Mnichovský diktát? Svobodný zednář pronesl prorocká slova. Dodnes z nich…

23.09.2018 21:56 Aktualizováno Největší válku v dějinách lidské civilizace předznamenala konference v Mnichově, v jejímž průběhu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama