Recept na úspěch? Podle odborníků stačí mít tuto jednu vlastnost

Víte o sobě, že jste líní, a trápí vás to? Nemusí, právě naopak. Tvrdí to alespoň Michael Lewis, americký žurnalista specializovaný na finančnictví a autor mnoha knih o vývoji světové ekonomiky i o finančním pozadí sportu a informačních technologií.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Autor celé řady odborných knih o finančnictví tvrdí, že být líný vlastně vůbec není špatná věc. Ve skutečnosti prý z vás lenost může udělat úspěšnějšího člověka.

Podle Lewise totiž lenost nemusí nutně být špatná vlastnost, které je lépe se vyhýbat. Tvrdí, že právě díky lenosti lidé zaměřují své úsilí pouze na věci, na kterých opravdu záleží.

Podle serveru The Independent odborník na finančnictví vysvětluje, že on sám nemá nepříjemné pocity, když nic nedělá a prostě se „fláká“, pokud nenajde věc či projekt, které by upoutaly jeho zájem. Je prý totiž lepší nic nedělat, než „ztrácet čas hledáním toho, jak neztrácet čas“.

„Lidé ztrácejí roky svého života tím, že nejsou ochotni ztrácet hodiny svého života,“ vysvětluje s tím, že lidé se mermomocí snaží zaměstnat – i kdyby to mělo jít o nedůležitou práci, a potom nejsou schopni vidět, co je opravdu důležité.

„Moje lenost slouží jako filtr. Věc musí být opravdu dobrá, než se rozhodnu na ní pracovat,“ vysvětluje Lewis. Jak dodává server The Independent, jeho slova jistě mají určitou váhu, protože v posledních deseti letech vydal šest úspěšných knih a zároveň pracoval jako editor slavného magazínu Vanity Fair.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nahradí Evropany muslimové? Přijímat migranty ano, ale... Vilém Čok to v…

09.12.2019 18:29 Aktualizováno Známý zpěvák Vilém Čok se netají obavami z migrantů. Podle jeho slov mu vadí například to, že jsou…

Novou Miss Universe je kráska z Jihoafrické republiky. Jak se vám líbí?

09.12.2019 07:53 Titul Miss Universe pro rok 2019 získala 26letá Zozibini Tunziová z Jihoafrické republiky. Porazila…

Konec s nakupováním oblečení: Budeme si ho v obchodech už jen půjčovat?

08.12.2019 19:32 Módní průmysl patří mezi největší znečišťovatele životního prostředí. Podle aliance United Nations…

Běhání ve znečistěném městě: Hazard se zdravím? Odpověď vás překvapí

06.12.2019 08:18 Sport je zdraví prospěšný, na tom se shodují všichni. Všichni také vědí, že znečištění vzduchu má…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama