Muž se škrábl o hřebík, pak začal plácat hlouposti. Rodině řekli, že se asi nedožije rána

Doktor přednášel studentům na univerzitě o příznacích sepse. Ironií je, že na ni sám skoro zemřel! Zachránil ho vlastní bratr, také lékař, který si všiml příznaky nebezpečné smrtící infekce.

Přidejte svůj názor

lékaři

Doktora Michaela Portera (45) převezli do nemocnice poté, co mu pomohl jeho bratr, který si všiml, že Michael není v pořádku. Sám Michael si však neuvědomil, že se cítí špatně po tom, jak se hřebíkem škrábl do ruky. „Sepse se šířila z rány do celého mého těla a ovlivnila můj úsudek o příznacích,“ vzpomíná Michael.

Porter na tom byl hodně špatně, dokonce upadl i do kómatu. Lékaři jeho ženě a zbytku rodiny dokonce řekli, že zřejmě nepřežije noc. Nakonec to zvládl, ale probral až za tři měsíce. Během prvních dvou týdnů musel být několikrát resuscitován. Když se probral kvůli svalové ztrátě nemohl pořádně chodit.

Trvalo mu dlouhých 9 měsíců, něž se dal dohromady a vrátil se ke své práci - k přednášení na univerzitě. „Necítil jsem se dobře, ale ve skutečnosti jsem si vůbec neuvědomoval, jak špatně jsem na tom. Měl jsem horečku, byl jsem vyčerpaný a byl jsem i trochu zmatený. Toto všechno jsou varovné příznaky sepse," cituje Michaela list Daily Mail.

Klíčovým příznakem pak bylo, když začal Michael vyprávět nesmyslné věci, byl zmatený a měl třes. Naštěstí v pravou chvíli si to všiml jeho bratr Martin. „Nemusíte být lékař, abyste si to všimli," řekl Martin. 

Nejzajímavější na tomto příběhu je fakt, že Michael o sepsi přednáší. „Nikdy by mě nenapadlo, že o této infekci budu přednášet a že ji sám na vlastní kůži přežiju," dodává Michael.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi a Slováci se měli lépe spolu? Tohle si myslel svět o rozdělení…

17.11.2018 13:39 Letošní oslavy 100 let od založení Československa slouží též jako dobrá příležitost k zamyšlení nad…

17. listopad není jediný: Tyto studentské revoluce změnily historii

17.11.2018 12:26 17. listopad je mezinárodně uznávaný den studentstva. Je slaven na památku studentů…

17. listopad neovlivnil jen politiku. Co se stalo s hrady a zámky?

17.11.2018 11:53 Cílem výletů a toulek mnohých českých turistů jsou především památky, ať už se jedná o hrady, zámky…

Tragická smrt Jana Patočky: Umučila největšího českého filozofa StB?

17.11.2018 10:35 Jan Patočka byl dost možná největší český filozof 20. století, ale nejvíce ho proslavil jeho postoj…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama