Muž se škrábl o hřebík, pak začal plácat hlouposti. Rodině řekli, že se asi nedožije rána

Doktor přednášel studentům na univerzitě o příznacích sepse. Ironií je, že na ni sám skoro zemřel! Zachránil ho vlastní bratr, také lékař, který si všiml příznaky nebezpečné smrtící infekce.

Přidejte svůj názor

lékaři

Doktora Michaela Portera (45) převezli do nemocnice poté, co mu pomohl jeho bratr, který si všiml, že Michael není v pořádku. Sám Michael si však neuvědomil, že se cítí špatně po tom, jak se hřebíkem škrábl do ruky. „Sepse se šířila z rány do celého mého těla a ovlivnila můj úsudek o příznacích,“ vzpomíná Michael.

Porter na tom byl hodně špatně, dokonce upadl i do kómatu. Lékaři jeho ženě a zbytku rodiny dokonce řekli, že zřejmě nepřežije noc. Nakonec to zvládl, ale probral až za tři měsíce. Během prvních dvou týdnů musel být několikrát resuscitován. Když se probral kvůli svalové ztrátě nemohl pořádně chodit.

Trvalo mu dlouhých 9 měsíců, něž se dal dohromady a vrátil se ke své práci - k přednášení na univerzitě. „Necítil jsem se dobře, ale ve skutečnosti jsem si vůbec neuvědomoval, jak špatně jsem na tom. Měl jsem horečku, byl jsem vyčerpaný a byl jsem i trochu zmatený. Toto všechno jsou varovné příznaky sepse," cituje Michaela list Daily Mail.

Klíčovým příznakem pak bylo, když začal Michael vyprávět nesmyslné věci, byl zmatený a měl třes. Naštěstí v pravou chvíli si to všiml jeho bratr Martin. „Nemusíte být lékař, abyste si to všimli," řekl Martin. 

Nejzajímavější na tomto příběhu je fakt, že Michael o sepsi přednáší. „Nikdy by mě nenapadlo, že o této infekci budu přednášet a že ji sám na vlastní kůži přežiju," dodává Michael.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Největší letecká záhada historie: Za kontroly tašek vděčíme jedinému…

23.01.2019 15:27 V listopadu roku 1971 si na letišti v Portlandu koupil letenku muž, který se představil jako Dan…

Plastické operace kvůli selfie? Mezi mladými se šíří nový trend

23.01.2019 13:36 Aktualizováno Dnešní doba plná sociálních sítí, dostupných telefonů a populárních selfie aplikací, s sebou…

Nacistický plán na odstavení Roosevelta. Klíčovou postavou byl americký…

23.01.2019 11:27 USA obviňuje Rusko, že se pokusilo ovlivnit americké prezidentské volby v jeho prospěch. Rusko to…

Osm způsobů, jak napsat písmeno X. Nevinný dotaz vyvolal na internetu bouři

23.01.2019 11:02 Písmeno X je zdánlivě nejlehčím písmenem v české abecedě. Ať už psací nebo tiskací, napsat ho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama