Muž se škrábl o hřebík, pak začal plácat hlouposti. Rodině řekli, že se asi nedožije rána

Doktor přednášel studentům na univerzitě o příznacích sepse. Ironií je, že na ni sám skoro zemřel! Zachránil ho vlastní bratr, také lékař, který si všiml příznaky nebezpečné smrtící infekce.

Přidejte svůj názor

lékaři

Doktora Michaela Portera (45) převezli do nemocnice poté, co mu pomohl jeho bratr, který si všiml, že Michael není v pořádku. Sám Michael si však neuvědomil, že se cítí špatně po tom, jak se hřebíkem škrábl do ruky. „Sepse se šířila z rány do celého mého těla a ovlivnila můj úsudek o příznacích,“ vzpomíná Michael.

Porter na tom byl hodně špatně, dokonce upadl i do kómatu. Lékaři jeho ženě a zbytku rodiny dokonce řekli, že zřejmě nepřežije noc. Nakonec to zvládl, ale probral až za tři měsíce. Během prvních dvou týdnů musel být několikrát resuscitován. Když se probral kvůli svalové ztrátě nemohl pořádně chodit.

Trvalo mu dlouhých 9 měsíců, něž se dal dohromady a vrátil se ke své práci - k přednášení na univerzitě. „Necítil jsem se dobře, ale ve skutečnosti jsem si vůbec neuvědomoval, jak špatně jsem na tom. Měl jsem horečku, byl jsem vyčerpaný a byl jsem i trochu zmatený. Toto všechno jsou varovné příznaky sepse," cituje Michaela list Daily Mail.

Klíčovým příznakem pak bylo, když začal Michael vyprávět nesmyslné věci, byl zmatený a měl třes. Naštěstí v pravou chvíli si to všiml jeho bratr Martin. „Nemusíte být lékař, abyste si to všimli," řekl Martin. 

Nejzajímavější na tomto příběhu je fakt, že Michael o sepsi přednáší. „Nikdy by mě nenapadlo, že o této infekci budu přednášet a že ji sám na vlastní kůži přežiju," dodává Michael.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejhorší den v roce se blíží. Ve skutečnosti jsou dva, jeden si ale vědci…

21.09.2018 20:11 Aktualizováno Napadlo vás někdy, jaký je nejhorší den v roce? Na tuto pozici jsou hned dva kandidáti. První z…

Slavné diety, které nefungují. Proč byste je neměli ani zkoušet?

21.09.2018 13:38 Návodů a tipů na zaručeně spolehlivé diety je na internetu mraky. Většina z nich ale podle vědců…

Roky plánování a nenávisti? Vůbec ne. Nacisté rozhodli o osudu Židů za…

21.09.2018 09:33 Více než hodina stačila nacistickým špičkám k definitivnímu ortelu nad miliony evropských Židů.…

Měla druhá světová skončit o rok dříve? Den D měl proběhnout v roce 1943,…

20.09.2018 13:45 Co kdyby došlo ke Spojeneckému vylodění ve francouzské Normandii o rok dříve? A bylo to vůbec možné…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama