Pitva mimozemšťana: Jak dokázalo legendární video oklamat svět?

Měl to být nejslavnější a nezpochybnitelný důkaz o existenci mimozemských bytostí. Ve skutečnosti ale šlo o podvrh, kterému uvěřili miliony lidí po celém světě. Jak dokázalo legendární video zachycující pitvu údajného mimozemšťana oblafnout svět?

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Podvrh nebo skutečnost? Legendární Pitvu mimozemšťana vyvrátil už na zdi visící telefon, mnoho lidí jí ale stále věří

V roce 1995 se v televizi a na videokazetách objevilo video, které šokovalo svět. zachycovalo pitvu bytosti, která vzdáleně připomínala člověka, avšak fyziologie mrtvoly působila spíše mimozemsky. Video, které dostalo název Pitva mimozemšťana, se okamžitě stalo hitem.

A není divu. Video bylo černobílé, působilo staře a bytost ležící na pitevním stole člověka připomínala jen stěží. Veřejnosti i novinářům proto bylo ihned jasné, o co jde. Mimozemskou bytost, a dokonce možná tu, která byla nalezena po takzvaném Roswellském incidentu.

Ten se datuje až do 2. červenec roku 1947. Zhruba 127 kilometrů od amerického města Roswell ve státě Nové Mexiko farmář William Brazel našel něco, s čím se doposud nesetkal. Zbytky létajícího talíře, o kterém se dozví nejprve šerif, posléze i média a skrze ně doslova celý svět.

Několik dní před incidentem v Roswellu, 24. června 1947, spatřil americký pilot Kenneth Arnold nad Kaskádovým pohořím devět podivných letících objektů, jež popsal jako "talířky, které hodíte přes vodní hladinu". Ani Arnold tehdy netušil, že se právě zrodil výraz létající talíř.

Tato událost ale neměla takový dopad jako ty, které se odehrály o týden později, přesněji již zmíněného 2. července, kdy si někteří obyvatelé Roswellu všimli přeletu meteoru nebo objektu vejcovitého tvaru směrem na severozápad. 

Na nález upozornil místního šerifa, který se spolu s majorem Jessem A. Marcelem z letecké základny v Roswellu ocitl po zajištění místa události na několik dní ve vězení. Důvod sdělen nebyl, úřady ale oběma nařídili, aby o celé události s nikým nemluvili.

Armáda převzala vyšetřování incidentu a místo zajistila. K její smůle se ale o všem dozvěděl tisk, který napsal, že v Roswellské oblasti havaroval létající talíř. To donutilo vojenské představitele reagovat a v oficiální zprávě uvedli, že na místě pouze havaroval meteorologický balón.

Co přesně se ale stalo v Roswellu zůstává dodnes záhadou. Jedním z vodítek může být nedávno odhalený dokument z Německa, který tvrdí, že v oblasti havaroval nacistický Zvon, tři metry dlouhá stíhačka, předchůdce dnešních stealth letounů.

Pitvali roswellského mimozemšťana?

Po zveřejnění videa měli lidé jasno. Ačkoliv se za ty desítky let objevily tisíce hlášení o nevysvětlitelných světlech, prapodivných létajících objektech a dalších záhadách, tento konkrétní mimozemšťan byl neodmyslitelně spjat s Roswellským incidentem.

Záhy se ale objevila řada skeptiků, která poukazovala na zjevný podvrh. Nejsilnějším argumentem byl telefon, který lze spatřit ve videu na zdi. Má totiž šroubovicově točený kabel, který se poprvé objevil až téměř o deset let později.

Pitva mimozemšťana (20:47) | zdroj: YouTube

Lidé věřící ve skutečného mimozemšťana, ale kritiky odbyli s tím, že CIA tyto technologie zajisté vlastnila už dříve a dál spokojeně žili s představou, že konečně nejsou ve vesmíru sami. Moderní analýzy ale odhalovaly stále více rozporů s realitou, těm ale miliony lidí po celém světě odmítly naslouchat. A s tvrzením, že na stole neleží skutečný ufon, nýbrž filmový panák potažený umělou kůží, nevěřli.

Vše rozseknul teprve před rokem autor videa, režisér Spyros Melaris. Ten přiznal, že ve filmu se skutečně nenachází žádný mimozemšťan, ale tělo oběti, která byla v roce 1947 zastřelena v Londýně. Film pro Melarise natočil John Humphreys, sochař a odborník na speciální efekty.

Prostory na natáčení poskytl jeho bratr, který bydlel v londýnském Camdenu. Při natáčení byly použity kravské a jehněčí orgány od místního řezníka, a místo mozku posloužilo želé.

Zdálo by se, že odhalením skutečnosti padne jedna z největších konspiračních teorií světa. Opak je ale pravdou. Mnoho lidí je totiž stále přesvědčeno o pravosti videa. Domnívají se například, že autor byl pod tlakem ze strany vlády nucen lhát o jeho původu, a že legendární Pitva mimozemšťana skutečně zobrazuje patologický zákrok na zesnulém cestovali z vesmíru.

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vědci bourají mýty: Je úplně jedno co jíme. Podstatné je něco jiného

12.12.2018 16:02 Nezáleží jen na tom, kolik toho sníme, ale i na tom, kdy to sníme. Makarony, biftek nebo zmrzlina:…

Den, který neexistuje? Podvodu jednoho psychologa naletěl celý svět

12.12.2018 09:35 Už za několik týdnů se podle "vědců" odehraje nejdepresivnější den roku. Takzvaný Blue Monday, tedy…

Seniory ohrožuje obří problém, o kterém se nemluví? Situace se bude dál…

11.12.2018 22:09 Aktualizováno Dle aktuálně dostupných dat se očekává, že do roku 2025 bude třetina populace starší 60 let, což…

Kde si v zimě užívají české herečky?

11.12.2018 19:46 Krásné české hory v kombinaci s tím nejlepším z evropského designu. Přesně takovou atmosféru si do…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama