Dovolená se už na letišti změnila v horor: Žena a její dcerka prožily nepředstavitelné věci

Čtyřiačtyřicetiletá žena vypověděla svůj děsivý příběh o tom, jak strávila tři dny ve vězení i se svou čtyřletou dcerkou. Zavřeli ji proto, že během letu z Londýna do Dubaje pila víno. 

Spojené arabské emiráty

Ellie Holmanovou zatkli poté, co se jí imigrační úředník na letišti v Dubaji zeptal, zda pila během osmihodinového letu do Dubaje alkohol. Matka tří dětí, zubařka z anglického města Sevenoaks v Anglii, byla zadržena na letišti. Úředníci ji ani nenechali zavolat vyděšenému manželovi.

Doktorku sklenice vína přišla hodně draho, protože jí bylo řečeno, že musí v Spojených arabských emirátech zůstat jeden rok kvůli tomu, aby se její případ vyřešil, píše deník Daily Mail. „Moje holčička musela vykonat potřebu na podlahu v jedné z buněk. Nikdy v životě tak neplakala. Můj pas mi zkonfiskovali až do vyřešení případu, což prý bude trvat alespoň rok. Tato situace mě zatím stála 30 000 liber. Jelikož nejsem doma, moje ambulance nefunguje a naše úspory jsou pryč,“ popisovala vyděšená žena.

Její noční můra začala poté, co vystoupila z letadla společnosti Emirates Airlines z Londýna do Dubaje. Během letu si k jídlu dala sklenici vína. Na letech z Velké Británie do Dubaje je alkohol podáván běžně. Po příletu jí řekli, že její neplatí víza. Britka jim ale řekla, že předtím byla na úřadě a předpokládala, že stále platí. Úředník jí řekl, že se musí okamžitě vrátit do Londýna. Žena se ho zeptala, jestli by si nemohla vše vyřídit na letišti, protože je její dcera unavená.

Během vypjatého incidentu se úředník rozzlobil a odmítal odpovídat na její otázky. Pak se jí zeptal, jestli pila. „Řekla jsem mu, že jsem měla sklenici vína během letu. Dali mi ho zdarma zaměstnanci společnosti Emirates Airlines,“ vysvětlovala. Úředník Ellie informoval, že se dopustila zločinu, když pila alkohol.

Když se úředník rozčílil, začala ho žena natáčet na mobil, aby měla důkaz o jeho hrubém chování. Během několika sekund ji obklopila ozbrojená policie, která ji informovala, že natáčení úředníka je také trestným činem.

Vystrašené ženě vzali telefon a pasy. Elliena dcera Bibi byla velmi rozrušená, tak se ji matka pokusila utěšit čtením. Ve vězení podstoupila krevní test na alkohol, strážník jí prý také z uší strhl náušnice a pokusil se jí vytrhnout příčesky. Požádala o vodu, jídlo a o možnost využít toaletu, ale nic z toho nedostala. Ona a její dcera byly vystrašené, ale strážníci se jim prý jen smáli. Nemohly se převléknout, neměly ani polštář. Testy odhalily 0,004 promile alkoholu v krvi. 

Array

Mezitím byl její manžel Gary vyděšený, protože se mu dcera a manželka neozvali. „Přátelé nakonec zjistili, že jsme ve vězení, ale nepustili je za námi a nám to ani neřekli." Bibi byla s matkou zavřená tři dny, pak holčička i s otcem dostali možnost odletět zpět do Velké Británie, ale Ellie bylo řečeno, že musí zůstat v Dubaji. Podle Garyho byla celá situace pro rodinu zdrcující. „Ellie je dobrá matka, která by vědomě neporušila zákon. Nerozumím tomu, proč Emirates Airlines podává alkohol, když to není dovoleno,“ dodal.

Ellie nakonec v Dubaji nemusela strávit rok, píše The Mirror. Asi po měsíci se mohla vrátit domů. Ani pak prý ale problémy neskončily, protože jí začaly chodit výhrůžky smrtí. „Z našeho života se stalo peklo,“ tvrdí teď žena. Anonymní volající jí například po telefonu řekl, že její děti zemřou a že má v zahradě bombu. Další zprávy jí chodí prostřednictvím sociálních sítí.

„Doufám, že vaše děti zemřou“, „doufám, že strávíte zbytek života ve vězení“, „doufám, že vás znásilnil kriminálník a vy budete mít ošklivé dítě“, píší prý ženě neznámí lidé. Ellie je přesvědčena, že kampaň proti ní vede Dubaj. Pro BBC uvedla, že věří, že dubajské úřady se „zaměřují Sevenoaks" a její podnikání, a že se i v různých místních skupinách na facebooku objevily příspěvky, které na ni útočily a označovaly ji za lhářku.

Holmanová, který má švédské a íránské občanství, byla zadržena ve chvíli, kdy přijela na pětidenní prázdniny. Do Dubaje cestovala s íránským pasem na jednorázové vízum, které skončilo.

ON-LINE 88. den války: Rusové rozmisťují rakety Iskander v Belgorodské…

22.05.2022 17:10 Běloruská armáda zintenzivnila průzkum na hranicích s Ukrajinou, v oblasti Volyně a Polesí,…

Předpověď počasí: Příští víkend se v Česku citelně ochladí

22.05.2022 06:30 Česko si navzdory pátečním bouřkám užívá relativně teplý a místy i sluneční víkend. Ten příští ale…

Představitelé Japonska, USA a dalších zemí při vystoupení Ruska opustili…

21.05.2022 15:13 Představitelé Japonska, Spojených států a dalších tří zemí dnes při vystoupení ruského zástupce…

Kavárna dostala pokutu poté, co na ni zákazník zavolal policii kvůli ceně…

22.05.2022 11:27 Kavárna v italské Florencii dostala pokutu 1000 eur (24.670 korun) poté, co se zákazník rozčílil…

Vědci očekávají další šíření opičích neštovic. V Česku se zatím neobjevily

22.05.2022 21:14 Britští vědci očekávají další případy opičích neštovic, které jsou už hlášeny z Evropy i USA,…

Typické ukrajinské pokrmy dobře známe i v Česku

15.05.2022 09:30 Ukrajinská gastronomie je typická používáním běžně dostupných surovin domácí produkce i starých…

Ukrajinci si také vyprávějí pohádky. Známe jejich příběhy i u nás?

01.05.2022 09:30 Každá země má své pohádky a Ukrajina není výjimkou. Některé ukrajinské národní pohádky se nápadně…

Vědci se chystají vysílat nový vzkaz pro mimozemské civilizace

23.04.2022 07:21 Mezinárodní tým vědců sestavil nový vzkaz, který by se měl vysílat do nejvzdálenějších koutů naší…

Ukrajinské Velikonoce. Jak se liší od těch našich?

18.04.2022 09:40 Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, kdy si věřící připomínají zmrtvýchvstání…

Pomlázka, kraslice nebo beránek. Jaký je původ velikonočních symbolů?

17.04.2022 10:30 K velikonočním svátkům bezpochyby patří pomlázka, malovaná vajíčka, sladký beránek nebo mazanec.…

The Guardian: Strašidelná Británie aneb jak se duchové stali národní…

17.04.2022 06:26 Bylo to uprostřed noci v dubnu 2020 a všude byl "naprostý klid", říká Mandy Deanová. Žije sama v…

Před 110 lety se potopil Titanic. K nejznámější námořní tragédii přitom…

15.04.2022 12:00 Od potopení Titanicu uplynulo 110 let. Legendární loď společnosti White Star Line se v noci ze 14.…

Související:

Právě se děje

reklama