Místo, kterého byste se na letišti měli vyvarovat? Je na něm víc bakterií než na toaletách

Lidé si často myslí, že toalety jsou tím nejšpinavějším místem vůbec. Zejména ty veřejné, a o to hůře na místech, kudy projdou tisíce lidí z celého světa. Není proto divu, že toalety na letištích mají i přes veškerou péči nevalnou pověst. Podle vědců se ale zdaleka nejedná o to nejšpinavější místo.

Přidejte svůj názor

Letadla, ilustrační foto

Vědci z Nottinghamské univerzity provedli výzkum na mezinárodním letišti Helsinki-Vantaa a zjistili, že na letišti nejsou nejšpinavější veřejné toalety. Vyhrálo něco úplně jiného.

Výzkumníci se přitom zaměřili zejména další místa, kde se lidé něčeho dotýkají, jako jsou hračky v dětských koutcích, zábradlí, držadla na eskalátorech, opěradla na židlích, tlačítka na výtazích, platební terminály, letištní kontejnery a další místa.

Zjistili, že předměty s nejvyšším počtem bakterií jsou letištní kontejnery a plastové nádoby na odpady. Právě na těch se našlo nejvíce choroboplodných zárodků.

Na rozdíl od toalet se totiž koše či kontejnery jen málokdy dezinfikují, jejich povrch navíc bakteriím umožňuje přežít poměrně dlouhou dobu.

Vědci proto varují, že nikoliv z toalet, ale z těchto míst si lidé mohou odnést nemoci, jako chřipku, ale i zápal plic nebo různé infekce.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Potlačil kýchnutí a skončil v nemocnici. Co se děje s tělem, když tomu…

22.02.2019 16:39 Čtyřiatřicetiletý muž z britského Leicesteru navštívil pohotovost kvůli problémům s polykáním. Jak…

Rodiče více dětí mají vždy jedno raději než druhé. Nový výzkum rozboural…

22.02.2019 14:31 Aktualizováno Podle studie sociologů na kalifornské univerzitě rodiče přiznávají, že jedno ze svých děti považují…

Vymyslel si napadení? Kauza herce Smolletta otřásá Amerikou, pustil se do…

22.02.2019 14:30 Aktualizováno Americký černošský herec Jussie Smollett (36), který čelí obvinění, že proti sobě zinscenoval…

Italové se rozloučili s Lagerfeldem. Představili jeho poslední kolekci

21.02.2019 19:52 Italská luxusní módní značka Fendi se dnes na milánském týdnu módy rozloučila se svým dvorním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama