Místo, kterého byste se na letišti měli vyvarovat? Je na něm víc bakterií než na toaletách

Lidé si často myslí, že toalety jsou tím nejšpinavějším místem vůbec. Zejména ty veřejné, a o to hůře na místech, kudy projdou tisíce lidí z celého světa. Není proto divu, že toalety na letištích mají i přes veškerou péči nevalnou pověst. Podle vědců se ale zdaleka nejedná o to nejšpinavější místo.

Přidejte svůj názor

Letadla, ilustrační foto

Vědci z Nottinghamské univerzity provedli výzkum na mezinárodním letišti Helsinki-Vantaa a zjistili, že na letišti nejsou nejšpinavější veřejné toalety. Vyhrálo něco úplně jiného.

Výzkumníci se přitom zaměřili zejména další místa, kde se lidé něčeho dotýkají, jako jsou hračky v dětských koutcích, zábradlí, držadla na eskalátorech, opěradla na židlích, tlačítka na výtazích, platební terminály, letištní kontejnery a další místa.

Zjistili, že předměty s nejvyšším počtem bakterií jsou letištní kontejnery a plastové nádoby na odpady. Právě na těch se našlo nejvíce choroboplodných zárodků.

Na rozdíl od toalet se totiž koše či kontejnery jen málokdy dezinfikují, jejich povrch navíc bakteriím umožňuje přežít poměrně dlouhou dobu.

Vědci proto varují, že nikoliv z toalet, ale z těchto míst si lidé mohou odnést nemoci, jako chřipku, ale i zápal plic nebo různé infekce.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruská hymna „Bože, cara chraň!" měla být lidovou modlitbou. Cara Mikuláše…

18.12.2018 14:59 Bože, cara chraň! Před 185 lety, 18. prosince 1833, bylo caru Mikuláši I. poprvé představeno dílo…

Jíte mezi hlavními jídly svačiny? Škodíte si víc, než byste kdy řekli

18.12.2018 14:39 Tři hlavní jídla denně a k tomu svačiny. Tak vypadá stravování většiny z nás. Tento režim je ale…

Slepá dívka, která oslnila svět. Představitelka legendární Esmeraldy se…

17.12.2018 22:07 Aktualizováno Každý muž ji miloval a každá žena toužila prožít takovou romanci, jakou prožila ona. Možná jste…

Oscarový herec Rush čelí obvinění. Kolegyni měl posílat oplzlé SMS do…

17.12.2018 16:26 Aktualizováno Australský oscarový herec Geoffrey Rush čelí novému obvinění z nevhodného chování, které vůči němu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama