Tohle by nechtěl nikdo zažít: Neobvyklá diagnóza dělá dívce ze života peklo. I běžné věci jsou pro ni utrpením

To, co my považujeme za rutinu, je pro tuto dívku doslova utrpení! Její nevšední diagnóza zásadně ovlivňuje její život.

Přidejte svůj názor

Déšť

Britská teenagerka Lindsey Coubray (19) se nemůže ani rozplakat, aniž ji to nebolelo. Sekretářka z Wheathampstedu totiž trpí ojedinělou alergií, která se nazývá aquagenic urticaria. Jinak řečeno - Lindsey je alergická na vodu .

Neobvyklá diagnóza mladé ženě pořádně komplikuje život. To, co normální člověk považuje za rutinu, je pro Lindsey velký problém. „Dokonce nemohu vyjít ani ven, když prší," cituje Daily Mail teenagerku.

Vodu nemůže ani pít a tak ji Lindsey nahrazuje mlékem. „Pití vody mi způsobuje nevolnost a bolesti na jazyku. Musím pít nápoje, které obsahují méně vody, než mléčné koktejly. Nemohu plavat, koupat se, ba dokonce vyjít ven během deště či sněhu,“ popisuje mladá žena svá omezení. 

Na umytí jí musí stačit krátká sprcha, žádné koupání s bublinkami ve vaně nepřichází v úvahu.

Pokaždé, když se Lindseyno tělo dostane do kontaktu s vodou, se jí na pokožce vytvoří nepříjemné a bolestivé červené fleky. Mladá žena musí každý den brát léky na potlačení symptomů. Bez nich by se nemohla ani osprchovat či se rozplakat.

Akvagenní kopřivka neboli aquagenic urticaria patří mezi extrémně vzácné formy alergie. Postihuje asi jednoho člověka z 230 milionů. Častěji se objevuje u žen a nejčastěji se projeví v období puberty nebo po jejím skončení.

Experti se přiklánějí k vysvětlení, že za projevy nemoci stojí hypersenzitivita na některé látky obsažené ve vodě. Nejde tedy o klasickou alergii. Akvagenní kopřivka je považována za jedno z nejhorších onemocnění kůže vůbec.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Potlačil kýchnutí a skončil v nemocnici. Co se děje s tělem, když tomu…

22.02.2019 16:39 Čtyřiatřicetiletý muž z britského Leicesteru navštívil pohotovost kvůli problémům s polykáním. Jak…

Rodiče více dětí mají vždy jedno raději než druhé. Nový výzkum rozboural…

22.02.2019 14:31 Aktualizováno Podle studie sociologů na kalifornské univerzitě rodiče přiznávají, že jedno ze svých děti považují…

Vymyslel si napadení? Kauza herce Smolletta otřásá Amerikou, pustil se do…

22.02.2019 14:30 Aktualizováno Americký černošský herec Jussie Smollett (36), který čelí obvinění, že proti sobě zinscenoval…

Italové se rozloučili s Lagerfeldem. Představili jeho poslední kolekci

21.02.2019 19:52 Italská luxusní módní značka Fendi se dnes na milánském týdnu módy rozloučila se svým dvorním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama