Co je klíčem k úspěchu ve škole? Vědci odhalili zásadní věc. A je to hodně depresivní

Co je klíčem k úspěchu ve škole? Výzkumníci se domnívají, že to není inteligence, ochota, síla vůle ani tvrdá práce. Bohužel se zdá, že o úspěchu ve škole pravděpodobně více rozhoduje velikost Vašeho účtu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vzdělání

Informace o tomto tématu přináší The Washington Post. V září zveřejněná studie zkoumala závislost mezi dosaženým vzděláním a socioekonomickou situací rodiny.

Studie prováděné na toto téma sbíraly údaje poměrně rovnoměrně mezi rodinami s nízkým až vyšším rozpočtem. Předchozí teorie totiž tvrdila, že mít dobré vzdělání není předurčeno finanční situací rodičů.

Nicméně v praxi se ukázalo, že vyšší socioekonomický status rodiny pravděpodobně zvyšuje možnost dítěte získat vyšší úroveň vzdělání.

Jednoduše řečeno méně chytré děti relativně bohatých rodičů mají větší pravděpodobnost získat lepší vzdělání, než více chytré děti z chudších rodin.

Zcela jistě ale neexistuje jeden determinant nebo jeden tzv. chytrý gen, předurčující úspěch. Inteligence je dána stovkami genů, kombinovanými ve složitých interakcích jich navzájem. Všechno se to stává ještě více komplikované, když naznáte že inteligenci silně ovlivňuje i prostředí.

Při zkoumání interakce mezi prostředím a genetikou se vědcům podařilo shromáždit širokou databázi zahrnující přes milion lidí a identifikovat u nich přes 1 200 genetických variant asociovaných s tím, jaké vzdělání dokončili.

Celkově jsou však vědci s těmito výzkumy teprve v začátcích a s jednoznačnými závěry se nechtějí ukvapovat.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Královna" Meghan pod palbou. Bizarní video hýbe celou Británií

21.03.2019 22:38 Aktualizováno Každoroční udílení cen britské populární hudby BRIT Awards i měsíc po svém skončení hýbe celou…

Vědci zjistili, proč nás zatím nekontaktovala žádná mimozemská civilizace

21.03.2019 18:59 Vědci i obyčejní lidé si často kladou otázku, zda jsme ve vesmíru sami. A pokud na jiné planetě…

Aspergerův syndrom? Z autistické psychopatie vzniklé v nacistické Vídni se…

21.03.2019 16:17 Aktualizováno Proč je Aspergerův syndrom takovou součástí našeho lexikonu? Proč se jeho použití v polovině 90.…

Masakr spojeneckých letců: Hitler dal zavraždit 50 zajatců, byli mezi nimi…

21.03.2019 07:49 Jednou z nejznámějších epizod druhé světové války je útěk téměř osmi desítek spojeneckých letců ze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama