Máte u domu trávník? Ihned se ho zbavte, podle vědců škodíte lidem i přírodě

Okolí domů často zdobí krásné zelené trávníky, na nichž si jejich majitelé dávají záležet. Myslí si, že tím prospívají nejen svému okolí, ale i přírodě. Podle vědců je to však přesně naopak.

Přidejte svůj názor

Myslíte si, že takto prospíváte přírodě? Podle vědců je to naopak
doporučujeme

Trávníky podle odborníků prospívají lidem, městům i přírodě jen minimálně. Naopak jim spíše škodí. Péče o ně totiž spotřebuje ohromné množství vody, času i ropných produktů.

Vyplývá to ze studie zveřejněné v časopise ScienceMag, v níž vědci uvedli, že lidé obecně poukazují na pozitivní dopady trávníků. Ty totiž produkují kyslík, pohlcují uhlík, odstraňují vzdušné nečistoty a snižují erozi.

Ve městech mají navíc estetický dopad a domy obestřené krásným zeleným trávníkem jsou pro mnoho lidí lákavé na pohled. Ve skutečnosti ale jde o pozlátko, za nímž se skrývá hrozba.

Podle odborníků jsou současné vlny veder k trávníkům nehostinné. Ty díky tomu představují spíše hrozbu než užitek. Podle odborníků sice stále pomáhají snižovat teplotu ve městě, ale jakýkoliv jiný druh zeleně je užitečnější.

Trávníky totiž spotřebují extrémní množství vody. Péče o ně navíc bere poměrně hodně času a stojí i drahocenné suroviny, ať už elektřinu, nebo ropu. Přispívají také ke znečišťování podzemních vod.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kaiser a Lábus vstoupili do dějin. Kam ale legendární komické duo zmizelo

23.04.2019 19:47 Aktualizováno Před několika lety byl králi televizních obrazovek, dnes už tolik vidět nejsou. Kam se ztratila…

Neuvěřitelný příběh. Vědci vážili dlouhou cestu z Česka do Indie, aby…

23.04.2019 17:02 Šest tisíc kilometrů od sebe dělí Prahu a Dillí, přesto se dvojice indických vědců žijící v Česku…

Rasová střepina, která musí ven. Hitler Čechy pohrdal, měl je za zbabělce

23.04.2019 15:21 Aktualizováno O psychické nestabilitě největšího zločince lidské historie Adolfa Hitlera svědčí i podivné…

Nové pochybnosti o skonu Hitlera: Nacistický vůdce dožil spokojeně v…

23.04.2019 14:14 Hitler nezemřel? Zemřel, ale kdy? Navzdory informacím, které získala těsně po válce FBI, se její…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama