Máte u domu trávník? Ihned se ho zbavte, podle vědců škodíte lidem i přírodě

Okolí domů často zdobí krásné zelené trávníky, na nichž si jejich majitelé dávají záležet. Myslí si, že tím prospívají nejen svému okolí, ale i přírodě. Podle vědců je to však přesně naopak.

Přidejte svůj názor

Myslíte si, že takto prospíváte přírodě? Podle vědců je to naopak

Trávníky podle odborníků prospívají lidem, městům i přírodě jen minimálně. Naopak jim spíše škodí. Péče o ně totiž spotřebuje ohromné množství vody, času i ropných produktů.

Vyplývá to ze studie zveřejněné v časopise ScienceMag, v níž vědci uvedli, že lidé obecně poukazují na pozitivní dopady trávníků. Ty totiž produkují kyslík, pohlcují uhlík, odstraňují vzdušné nečistoty a snižují erozi.

Ve městech mají navíc estetický dopad a domy obestřené krásným zeleným trávníkem jsou pro mnoho lidí lákavé na pohled. Ve skutečnosti ale jde o pozlátko, za nímž se skrývá hrozba.

Podle odborníků jsou současné vlny veder k trávníkům nehostinné. Ty díky tomu představují spíše hrozbu než užitek. Podle odborníků sice stále pomáhají snižovat teplotu ve městě, ale jakýkoliv jiný druh zeleně je užitečnější.

Trávníky totiž spotřebují extrémní množství vody. Péče o ně navíc bere poměrně hodně času a stojí i drahocenné suroviny, ať už elektřinu, nebo ropu. Přispívají také ke znečišťování podzemních vod.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Míle smrti. Legendární útok americké armády na desetitisícový konvoj se…

19.01.2019 22:01 Aktualizováno I válka v Perském zálivu má své stinné stránky. Jednou z nich je útok koaličních sil v čele s…

Génius, či podvodník? Jasnovidec z Čech prý věděl příliš, jeho ostatky…

19.01.2019 14:49 Erik Jan Hanussen byl jednou z nejzáhadnějších postav meziválečné Evropy. Podle jedněch se jednalo…

Ďábel v těle úředníka. Byl pro nacistu Eichmanna holokaust jen banalita?

19.01.2019 08:44 Adolf Eichmann se stal jedním z nemnoha zločinců nacistického režimu odsouzených za rozpoutání…

Osudový omyl? NASA zničila originální záznamy z přistání na Měsíci

18.01.2019 17:52 Aktualizováno Americká NASA přemazala původní pásky, na nichž bylo zachyceno přistání Apolla 11 na Měsíci.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama