Co by dělal Hitler, kdyby nevypukla válka? Jeho snem byl tento obří projekt

Nacistický vůdce Adolf Hitler je je neodmyslitelně zapsán do historie jako osoba, která vyvolala druhou světovou válku. Málokoho proto zajímá, co dělal před tím, než největší novodobý konflikt v historii naší planety vypukl. Ještě několik let před válkou měl přitom Hitler podobně smělé sny, jako ten o dobytí světa. Chtěl postavit masivní pětikilometrový resort.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Adolf Hitler

Dříve, něž se vůdce Třetí říše pustil do boje za ovládnutí světa, měl Hitler menší, avšak stejně smělé plány. Chtěl vybudovat obří plážový resort Prora.

Jeho stavba započala v roce 1936 a pokračovala až do roku 1939. Především měl komplex sloužit jako upevnění jeho pozice v roli diktátora, chtěl do něj totiž posílat na dovolenou své lidi.

Komplex, který se nachází na německém ostrově Rujana, je dlouhý necelých pět kilometrů. Původně měl ubytovat více než 20 tisíc lidí, většinou dělníků, kteří v té době bez přestávky pracovali v německých továrnách.

Během tří let na resortu Prora pracovalo více než devět tisíc dělníků, Hitlerovy plány ale překazila druhá světová válka a nacistický vůdce byl nucen tok financí přesunout jinam. Projekt byl proto pozastaven a do konce století se na něj už nesáhlo. Začal chátrat a lidé na něj zapomněli.

img-responsive

Resort Prora | foto: Metropole Marketing

Opět se o něm začalo mluvit až v roce 2013, kdy komplex koupila německá společnost Metropole Marketing. Zmodernizovala jej a nyní v něm plánuje postavit luxusní letní sídlo a velký apartmánový komplex.

Původně Hitler zamýšlel stavbu několika obřích budov. Z osmi stojících se část změnila na ubytovací zařízení Prora Solitaire Home a Prora Solitaire Hotel Apartments and Spa. Obnovený resort chce návštěvníkům nabídnout kromě možnosti navštívit Baltské moře i moderně zařízené byty, obří zahrady a zejména kus historie.

Právě to se ale nemusí líbit všem. Podle serveru Business Insider je resort příliš velký a Němci s ním mohou mít problém. K této části historie se totiž hlásí neradi. Možné zájemce o ubytování ze zahraničí může zase odradit cena, za kterou se apartmány prodávají. Ta se totiž pohybuje v cenovém rozpětí 400 tisíc dolarů až 750 tisíc dolarů. 

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Královna" Meghan pod palbou. Bizarní video hýbe celou Británií

21.03.2019 22:38 Aktualizováno Každoroční udílení cen britské populární hudby BRIT Awards i měsíc po svém skončení hýbe celou…

Vědci zjistili, proč nás zatím nekontaktovala žádná mimozemská civilizace

21.03.2019 18:59 Vědci i obyčejní lidé si často kladou otázku, zda jsme ve vesmíru sami. A pokud na jiné planetě…

Aspergerův syndrom? Z autistické psychopatie vzniklé v nacistické Vídni se…

21.03.2019 16:17 Aktualizováno Proč je Aspergerův syndrom takovou součástí našeho lexikonu? Proč se jeho použití v polovině 90.…

Masakr spojeneckých letců: Hitler dal zavraždit 50 zajatců, byli mezi nimi…

21.03.2019 07:49 Jednou z nejznámějších epizod druhé světové války je útěk téměř osmi desítek spojeneckých letců ze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama