Co by dělal Hitler, kdyby nevypukla válka? Jeho snem byl tento obří projekt

Nacistický vůdce Adolf Hitler je je neodmyslitelně zapsán do historie jako osoba, která vyvolala druhou světovou válku. Málokoho proto zajímá, co dělal před tím, než největší novodobý konflikt v historii naší planety vypukl. Ještě několik let před válkou měl přitom Hitler podobně smělé sny, jako ten o dobytí světa. Chtěl postavit masivní pětikilometrový resort.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Adolf Hitler

Dříve, něž se vůdce Třetí říše pustil do boje za ovládnutí světa, měl Hitler menší, avšak stejně smělé plány. Chtěl vybudovat obří plážový resort Prora.

Jeho stavba započala v roce 1936 a pokračovala až do roku 1939. Především měl komplex sloužit jako upevnění jeho pozice v roli diktátora, chtěl do něj totiž posílat na dovolenou své lidi.

Komplex, který se nachází na německém ostrově Rujana, je dlouhý necelých pět kilometrů. Původně měl ubytovat více než 20 tisíc lidí, většinou dělníků, kteří v té době bez přestávky pracovali v německých továrnách.

Během tří let na resortu Prora pracovalo více než devět tisíc dělníků, Hitlerovy plány ale překazila druhá světová válka a nacistický vůdce byl nucen tok financí přesunout jinam. Projekt byl proto pozastaven a do konce století se na něj už nesáhlo. Začal chátrat a lidé na něj zapomněli.

img-responsive

Resort Prora | foto: Metropole Marketing

Opět se o něm začalo mluvit až v roce 2013, kdy komplex koupila německá společnost Metropole Marketing. Zmodernizovala jej a nyní v něm plánuje postavit luxusní letní sídlo a velký apartmánový komplex.

Původně Hitler zamýšlel stavbu několika obřích budov. Z osmi stojících se část změnila na ubytovací zařízení Prora Solitaire Home a Prora Solitaire Hotel Apartments and Spa. Obnovený resort chce návštěvníkům nabídnout kromě možnosti navštívit Baltské moře i moderně zařízené byty, obří zahrady a zejména kus historie.

Právě to se ale nemusí líbit všem. Podle serveru Business Insider je resort příliš velký a Němci s ním mohou mít problém. K této části historie se totiž hlásí neradi. Možné zájemce o ubytování ze zahraničí může zase odradit cena, za kterou se apartmány prodávají. Ta se totiž pohybuje v cenovém rozpětí 400 tisíc dolarů až 750 tisíc dolarů. 

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nemoci, které byste rozhodně nechtěli chytit. Rakovina není ani zdaleka ta…

24.01.2019 12:51 Nemoci zabijí každoročně miliony lidí po celém světě. Velkou zásluhu na tom mají virová onemocnění,…

Největší letecká záhada historie: Za kontroly tašek vděčíme jedinému…

23.01.2019 15:27 V listopadu roku 1971 si na letišti v Portlandu koupil letenku muž, který se představil jako Dan…

Plastické operace kvůli selfie? Mezi mladými se šíří nový trend

23.01.2019 13:36 Aktualizováno Dnešní doba plná sociálních sítí, dostupných telefonů a populárních selfie aplikací, s sebou…

Nacistický plán na odstavení Roosevelta. Klíčovou postavou byl americký…

23.01.2019 11:27 USA obviňuje Rusko, že se pokusilo ovlivnit americké prezidentské volby v jeho prospěch. Rusko to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama