Překvapivé riziko oslav Halloweenu: Kostýmy mohou být zdraví nebezpečné

Ačkoliv je Halloween, anglosaský svátek všech svatých, v naší zemi vcelku novým fenoménem a zdaleka se netěší takové popularitě, jako například ve Spojených státech amerických, i u nás se každoročně pořádá velké množství halloweenských večírků, při nichž se lidé převlékají do různých kostýmů. Server ABC news ale varuje, že některé oblíbené součásti kostýmů mohou představovat zdravotní riziko.

Přidejte svůj názor

Halloween

Jde zejména o barevné kontaktní čočky, které se i u nás těší čím dál tím větší oblibě, a barvy na obličej, které jsou často nedílnou součástí dobrého kostýmu.

Podle doktora Roberta Glattera z Lenox Hill Hospital v New Yorku mohou špatně zvolené a nesterilizované barevné kontaktní čočky snadno způsobit zánět, poškození rohovky či dokonce ztrátu zraku.

Riziko barev na obličej pak spočívá v případě, že si člověk neověří jejich kvalitu. Levné barvy totiž mohou obsahovat těžké kovy, konkrétně pak například olovo, které podle Glattera může u dětí způsobovat poruchy učení a může vést dokonce až k některým onemocněním krve.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Věštba židovského rabína předpověděla, kde začne třetí světová válka

19.03.2019 20:00 Aktualizováno Rabín Levi Saadia Nahmani před více než 20 lety předpověděl válku mezi USA a Severní Koreou. Tehdy…

Největší tajemství Michaela Jacksona: Opravdu si nechával bělit kůži?

19.03.2019 15:28 Na konci 80. let proletěla světem zpráva o tom, že si fenomenální zpěvák Michael Jackson nechává…

Harry Potter ukrýval velké tajemství. Rowlingová ho prozradila a naštvala…

19.03.2019 09:35 Knižní sága o čarodějnickém učni Harry Potterovi ukrývala nejedno skryté tajemství. Na některá…

"Drsňačka" Michaela Jílková? Hrála v řadě známých seriálů, ale možná jste…

18.03.2019 22:10 Aktualizováno Michaelu Jílkovou si všichni pamatují jako nemilosrdnou kotelnici, která se pravidelně vrhá mezi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama