Hitlerův jídelníček? Diktátor miloval jídla, která by dnes snědl jen málokdo

Společným znakem diktátorů bývá většinou dostatek moci a peněz. Nejednoho by proto napadlo, že takový člověk si dopřává ty nejluxusnější pochoutky. Ale to, co platí například v případě severokorejského vůdce Kim Čong-una, nebývá pravidlem.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Adolf Hitler
doporučujeme

Adolf Hitler je bezesporu jednou z nejkrutějších postav historie, ale taky jednou z nejzajímavějších. Poměrně specifickou kapitolou je jeho stravování, které leckoho překvapí.

Na jídelním stole by člověk jen těžko hledal takové pochoutky, jako bažanty, krevety nebo jehněčí. Nacistický diktátor dával přednost zcela jiné stravě.

Snídani absolvoval až v poledne, protože vstával obvykle velmi pozdě. K ní miloval sklenici mléka a suchý chléb. Občas, měl-li chuť, si nechal od kuchařů nastrouhat i nějaké ovoce. Ano, čtete správně, ne nakrájet, ale skutečně nastrouhat.

Nepohrdnul ani ovesnými vločkami s citronem a ořechy s mlékem. Na to, že měl přístup k prakticky neomezeným potravinám a surovinám, měl podivné chutě.

Lepší to nebylo ani k obědu. Hitler nedal dopustit na polévky, většinou ale preferoval pouze obyčejné zeleninové. Následně si většinou dal luštěniny, hrách nebo čočku, případně teplou zeleninu s kaší.

K večeři se trochu rozšoupnul a dopřál si například štrůdl nebo dort. Podle historických pramenů ale neměl moc na výběr. Stravu mu údajně určovali lékaři tak, aby předešli vleklým zácpám a bolestem břicha.

Údajně z tohoto důvodu byl Hitler také vegetarián. Někteří historikové ale dodnes tvrdí, že to tak mělo vypadat pouze navenek. Většina dobových pramenů se ale k této variantě přiklání. 

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Letohrádek Hvězda: Jeho stavitel Ferdinand Tyrolský byl rozporuplná…

24.03.2019 20:10 Aktualizováno Letohrádek Hvězda je mnohdy označován za prvotřídní české dílo období renesance. Při pohledu ze…

Velké srovnání fastfoofů: Je zdravější KFC, nebo McDonald‘s?

24.03.2019 19:49 Aktualizováno McDonald‘s a KFC patří mezi jedny z největších firem produkující fast food na světě, včetně České…

Kontroverzní vyšetřovací taktiky: Mohou policisté při výslechu lhát?

24.03.2019 17:56 Policie používá řadu různých vyšetřovacích technik k získání přiznání od podezřelých. Bohužel…

Zavřená okna, vypnutá trouba. Pokud to před odchodem z domu kontroluje,…

24.03.2019 16:57 Opakování činností, vyhýbání se některým věcem a neustálá nervozita a potřeba něco zkontrolovat.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama