Hrátky se záhrobím a démony? Ouija board je nebezpečnější, než tušíte

První zmínky o desce Ouija (Ouija board) pocházejí z Číny, kde ji používali již v 11. století př. n. l. Původně šlo o hru. Až po první světové válce se z ní stala pomůcka pro vyvolávání duchů. Kolem písmen abecedy na desce Ouija jsou slova "ano", "ne", "nevím" a "sbohem". Někdy také "ahoj" a různé symboly. K Ouija board ještě patří ukazovátko (planžeta), které ukazuje odpovědní písmena.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ouija board

Ouija board je v současnosti „hlavním hrdinou“ mnoha hororů. V nich můžete zaslechnout jen ty základní rady, co se nesmí při seanci dělat, aby se kontakt se záhrobím nevymkl kontrole. Ve skutečnosti jich je však mnoho. Jak tedy poznáte, že je při vyvolávání duchů něco v nepořádku a že jste v nebezpečí?

Prostřednictvím Ouija board se nikdy nepokoušejte ducha zesměšnit nebo ho popichovat. Nikdy se nechichotejte. Neptejte se, zda to funguje. Stejně tak se hystericky neradujte, když to funguje. Neříkejte duchovi vtipy. Následky takového dětinského chování mohou být děsivé. Pochopitelně pro vás.

Nikdy se neptejte Ouija board, kdy zemřete. Když ukončíte hru, vždycky se rozlučte.

To, že s vámi duch komunikuje, ještě neznamená, že říká pravdu. Duch se může snažit získat důvěru například tím, že vám namluví, že je dávno zapomenutý rodinný prapředek nebo duch malého dítěte, který potřebuje vaši pomoc. Ve skutečnosti ale může jít o démona, tedy zlého ducha.

Nikdy nepoužívejte Ouija board sami. Čím více lidí je s vámi, tím lépe. Na místě je tak více energie pro spojení s duchem. Ne každý má kuráž sednout si k Ouija board a dotýkat se planžety. Takoví lidé nicméně mohou být alespoň diváky.

Nepoužívejte desku Ouija tam, kde bydlíte. Pokud se totiž spojíte se zlovolným duchem, jeho energie zůstane ve vašem domě a bude těžší s ním přerušit kontakt. Nikdy nepoužívejte Ouija board na hřbitově.

Až budete hotovi s Ouija board, odstraňte z ní planžetu. A to i v případě, že se jen na moment vzdálíte z místnosti. Nechat planžetu na desce přináší smůlu. Když si chcete dát přestávku, jedna osoba musí vždy zůstat u desky a přidržovat na ní planžetu, aby zůstala zachována energie, kterou jste vytvořili.

Pokud s vámi duch komunikuje tím, že odpočítává, posouvá planžetu přesně dle písmen abecedy, posunul ji na symbol nekonečna (ležatá osmička), drží ji na číslici 8 nebo se představil jako „Zozo“, okamžitě seanci ukončete. Jde o znamení, že se s vámi spojil démon. I v tomto případě nezapomeňte říct „Sbohem/Na shledanou“. Vyděšení lidé na to v panice často zapomenou a pak je zle.

Ouija board se nikdy nepokoušejte spálit. Udělá to víc škody než užitku. Ouija board nechte někde ve skříni a planžetu pro jistotu uložte na jiné místo v bytě.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co doopravdy vedlo k zániku Velkomoravské říše?

15.12.2018 09:40 Velkomoravská říše patří k počátkům utváření politických poměrů, které následně ovlivnily vznik…

Chladnokrevné monstrum? Poslední dny Stalina jsou zahaleny tajemstvím

15.12.2018 09:23 Josif Stalin, vlastním jménem Josif Vissarionoviče Džugašvili, vládl sovětskému impériu neomezenou…

Sušíte prádlo na radiátoru? Experti před tím důrazně varují, hrozí velké…

14.12.2018 22:57 Aktualizováno Obyvatelé především menších bytů v zimních měsících s oblibou suší vyprané oblečení na radiátorech.…

Nepoznali byste ji. Helenu Růžičkovou milovalo celé Česko, takhle vypadala…

14.12.2018 22:57 Aktualizováno Za několik týdnů uplyne 15 let od úmrtí herečky, kterou milovalo celé Česko. Helena Růžičková si…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama