Tajemství nejzáhadnějšího mága z Harryho Pottera odhaleno: Jedna z klíčových postav skutečně žila

Od doby, kdy knižní a poté i filmová série o mladém čarodějnickém učni Harry Potterovi hýbala světem, už uplynul nějaký ten rok. V srdcích fanoušků ale sága neumírá a dodnes u mnoha z nich rezonuje. Svůj podíl na tom má nejen prequelová filmová série Fantastická zvířata, ale i fakt, že některé z otázek dosud nebyly zodpovězeny.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Harry Potter, ilustrační foto
doporučujeme

Jednou z těch nejzáhadnějších a jednou z nejtajemnějších postav vůbec je Nicolas Flamel. O tomto alchymistovi jsme se poprvé dočetli v prvním díle knihy jako o tvůrci, který dal vzniknout kameni mudrců. Poté se po něm slehla zem.

Na světlo světa se tato postava dostala až nyní, kdy se objevila jako jedna z klíčových ve druhém díle ságy Fantastická zvířata. Diváci tak měli poprvé možnost nejen Flamela spatřit, ale poznat i něco málo z jeho charakteru. Jinak o tomto čaroději příliš mnoho věcí známo není.

Ví se o něm, že se narodil kolem roku 1330 a zemřel někdy kolem roku 1995. Jako tvůrce kamene mudrců si mohl dopřát stovky let života, ty ale strávil v ústraní. Proto o něm až do jeho setkání s Albusem Brumbálem není téměř nic známo.

img-responsive

Nicolas Flamel ve snímku Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny | foto: Warner Bros.

Jeho největším tajemstvím je ale fakt, že na rozdíl od ostatních postav Nicolas Flamel skutečně žil. Skutečně se narodil kolem roku 1330 a skutečně byl alchymistou. 

Na rozdíl od svého knižního zpodobnění ale nepracoval na věčném životě. Podle legendy bylo Flamelovou vášní zlato, a s pomocí boží měl údajně přijít na to, jak jej vytvořit. 

Oproti tomu myšlenka o jeho dlouhověkosti není zcela smyšlená. Ačkoliv Flamel zemřel v roce 1418, někteří lidé tvrdí, že se s ním setkali o mnoho let později. Ve francouzských dílech se totiž můžeme dočíst, že s Flamelem se bylo možno setkat v roce 1705 a 1761.

Z vědeckého hlediska je nemožné, aby se někdo dožil takto vysokého věku. V tomto případě ale autorka Harryho Pottera J. K. Rowlingová tak úplně z vody nevařila.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ukřižování: Jeden z nejbrutálnějších a nejhanebnějších způsobů smrti

20.04.2019 21:00 Aktualizováno Nejslavnější ukřižování na světě je ukřižování Ježíše Krista, který byl podle Nového zákona usmrcen…

Síla jarních bylinek: K čemu je dobrý medvědí česnek, petrklíč nebo…

20.04.2019 20:17 Aktualizováno Již brzy na jaře můžete sbírat léčivé bylinky, které vám pomohou v případě zdravotních problémů,…

Velikonoční ostrovy: Proč dostalo místo opředené legendami svůj název?

20.04.2019 19:32 Aktualizováno Jeden z nejzáhadnějších a nejizolovanějších ostrovů naší planety se nachází 3500 km od pobřeží…

Tajemství lidské krve: Jsou Rh negativní lidé mimozemšťané?

20.04.2019 19:31 Aktualizováno U lidí se objevují čtyři odlišné krevní skupiny. Kromě toho je ale důležitý jako takzvaný Rhesus…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama