Tajemství nejzáhadnějšího mága z Harryho Pottera odhaleno: Jedna z klíčových postav skutečně žila

Od doby, kdy knižní a poté i filmová série o mladém čarodějnickém učni Harry Potterovi hýbala světem, už uplynul nějaký ten rok. V srdcích fanoušků ale sága neumírá a dodnes u mnoha z nich rezonuje. Svůj podíl na tom má nejen prequelová filmová série Fantastická zvířata, ale i fakt, že některé z otázek dosud nebyly zodpovězeny.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Harry Potter, ilustrační foto

Jednou z těch nejzáhadnějších a jednou z nejtajemnějších postav vůbec je Nicolas Flamel. O tomto alchymistovi jsme se poprvé dočetli v prvním díle knihy jako o tvůrci, který dal vzniknout kameni mudrců. Poté se po něm slehla zem.

Na světlo světa se tato postava dostala až nyní, kdy se objevila jako jedna z klíčových ve druhém díle ságy Fantastická zvířata. Diváci tak měli poprvé možnost nejen Flamela spatřit, ale poznat i něco málo z jeho charakteru. Jinak o tomto čaroději příliš mnoho věcí známo není.

Ví se o něm, že se narodil kolem roku 1330 a zemřel někdy kolem roku 1995. Jako tvůrce kamene mudrců si mohl dopřát stovky let života, ty ale strávil v ústraní. Proto o něm až do jeho setkání s Albusem Brumbálem není téměř nic známo.

img-responsive

Nicolas Flamel ve snímku Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny | foto: Warner Bros.

Jeho největším tajemstvím je ale fakt, že na rozdíl od ostatních postav Nicolas Flamel skutečně žil. Skutečně se narodil kolem roku 1330 a skutečně byl alchymistou. 

Na rozdíl od svého knižního zpodobnění ale nepracoval na věčném životě. Podle legendy bylo Flamelovou vášní zlato, a s pomocí boží měl údajně přijít na to, jak jej vytvořit. 

Oproti tomu myšlenka o jeho dlouhověkosti není zcela smyšlená. Ačkoliv Flamel zemřel v roce 1418, někteří lidé tvrdí, že se s ním setkali o mnoho let později. Ve francouzských dílech se totiž můžeme dočíst, že s Flamelem se bylo možno setkat v roce 1705 a 1761.

Z vědeckého hlediska je nemožné, aby se někdo dožil takto vysokého věku. V tomto případě ale autorka Harryho Pottera J. K. Rowlingová tak úplně z vody nevařila.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svět jak ho známe v roce 2019 skončí? Muž, který předpověděl brexit a…

09.12.2018 22:27 Aktualizováno Britský věštec Craig Hamilton-Parker se do podvědomí lidí zapsal svými proroctvími, které se na…

Miss World se stala Mexičanka de Leonová, Češka nepostoupila

08.12.2018 18:16 Novou Miss World se dnes v čínském městě San-ja stala 26letá Mexičanka Vanessa Ponceová de Leonová.

Zabíjíte doma pavouky? Experti prozradili, proč byste to dělat neměli

08.12.2018 09:32 V lepším případě je prostě vyhodíme ven, v tom horším je rozmáčkneme o stěnu, setřeme a spláchneme…

Kdo byl ve skutečnosti Jára Cimrman? Realita je komičtější než divadlo!

08.12.2018 08:45 Největší génius českého národa, který trpěl pod jhem Habsburků. Tak by se dala charakterizovat…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama