Tajemství nejzáhadnějšího mága z Harryho Pottera odhaleno: Jedna z klíčových postav skutečně žila

Od doby, kdy knižní a poté i filmová série o mladém čarodějnickém učni Harry Potterovi hýbala světem, už uplynul nějaký ten rok. V srdcích fanoušků ale sága neumírá a dodnes u mnoha z nich rezonuje. Svůj podíl na tom má nejen prequelová filmová série Fantastická zvířata, ale i fakt, že některé z otázek dosud nebyly zodpovězeny.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Harry Potter, ilustrační foto

Jednou z těch nejzáhadnějších a jednou z nejtajemnějších postav vůbec je Nicolas Flamel. O tomto alchymistovi jsme se poprvé dočetli v prvním díle knihy jako o tvůrci, který dal vzniknout kameni mudrců. Poté se po něm slehla zem.

Na světlo světa se tato postava dostala až nyní, kdy se objevila jako jedna z klíčových ve druhém díle ságy Fantastická zvířata. Diváci tak měli poprvé možnost nejen Flamela spatřit, ale poznat i něco málo z jeho charakteru. Jinak o tomto čaroději příliš mnoho věcí známo není.

Ví se o něm, že se narodil kolem roku 1330 a zemřel někdy kolem roku 1995. Jako tvůrce kamene mudrců si mohl dopřát stovky let života, ty ale strávil v ústraní. Proto o něm až do jeho setkání s Albusem Brumbálem není téměř nic známo.

img-responsive

Nicolas Flamel ve snímku Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny | foto: Warner Bros.

Jeho největším tajemstvím je ale fakt, že na rozdíl od ostatních postav Nicolas Flamel skutečně žil. Skutečně se narodil kolem roku 1330 a skutečně byl alchymistou. 

Na rozdíl od svého knižního zpodobnění ale nepracoval na věčném životě. Podle legendy bylo Flamelovou vášní zlato, a s pomocí boží měl údajně přijít na to, jak jej vytvořit. 

Oproti tomu myšlenka o jeho dlouhověkosti není zcela smyšlená. Ačkoliv Flamel zemřel v roce 1418, někteří lidé tvrdí, že se s ním setkali o mnoho let později. Ve francouzských dílech se totiž můžeme dočíst, že s Flamelem se bylo možno setkat v roce 1705 a 1761.

Z vědeckého hlediska je nemožné, aby se někdo dožil takto vysokého věku. V tomto případě ale autorka Harryho Pottera J. K. Rowlingová tak úplně z vody nevařila.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kam s vypraným prádlem? Hlavně ho nevěšte na sušák, varují odborníci

17.02.2019 13:55 Když je venku teplo a slunečno, na téměř každém balkoně či zahradě můžeme vidět hromady vypraného…

Zničit zdraví si můžete i doma. Stačí při úklidu ignorovat místa, kterých…

17.02.2019 11:31 V každé domácnosti žijí bakterie, kterým se daří bez ohledu na to, jak čistotní jste a jak často…

Zápach z úst, únava, bolest hlavy. Lékaři odhalují, co s tělem dělá…

17.02.2019 09:53 Celosvětová spotřeba masa rok od roku stoupá. Mnoho lidí si bez konzumace masa ani nedokáže…

Fotografie, které uvěřila celá CIA, zachytila Hitlera v roce 1955

16.02.2019 22:27 Aktualizováno Konspirační teorie o tom, že konec nacionalistického vůdce Adolfa Hitlera byl jiný, než se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama