Tajemství hitu Sám Doma odhalena. Kam zmizel De Niro a co jste o Kevinovi nevěděli?

Film Sám doma se stal svým způsobem kultovní záležitostí a na celém světě ho viděly miliony lidí. Přestože se nejedná o žádný Oskarový snímek, titulu se nedá upřít značný úspěch. Zde je několik zajímavostí, které jste o něm možná nikdy neslyšeli.

Přidejte svůj názor

Herec Macaulay Culkin ve snímku Sám doma

Tak například, snímek Sám doma byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů jako nejvýdělečnější komedie s utrženými 476 miliony dolarů.

Každý, kdo někdy tento film viděl, si určitě vzpomene na scénu, kdy jednomu ze zlodějů leze po obličeji velká tarantule. Během natáčení štáb skutečně využil živého pavouka a Daniel Stern, hrající zločince, svolil k jednomu natáčecímu pokusu. Musel si však dávat pozor aby nekřičel příliš nahlas a pavouka nerozrušil.

V průběhu filmu se Kevin (Macauley Culkin) dostává do mnoha nebezpečných situací. Aby filmaři chlapce nijak neohrozili, museli najmout jeho dvojníka. Role se zhostil jistý Larry Nicholas, tehdy třicetiletý zkušený kaskadér, který byl pro svůj malý vzrůst ideálním kandidátem.

Role zloděje Harryho byla nejdříve nabídnuta Robertu De Nirovi. Ten ji však odmítl a místo něj ji vzal Joe Pesci, který během jedné natáčecí scény v zápalu role kousl malého Culkina do prstu, což Culkina podle jeho vlastních slov skutečně naštvalo. Pesci se také snažil Culkinovi během natáčení úmyslně vyhýbat, aby byly jeho filmové reakce uvěřitelnější. Culkin v rozhovorech přiznal, že se Pesciho skutečně bál.

Možná si také pamatujete postavu Buzzovi přítelkyně, která se ve filmu objeví pouze na fotce. Režisér použil pro scénu fotku namaskovaného chlapce, nechtěl totiž obsazovat roli „ošklivé přítelkyně“ opravdovou dívkou. Obával se, že by ji to spojení mohlo stigmatizovat a tak požádal syna svého uměleckého režiséra, aby se role zhostil.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Společnost kolabuje, svět v roce 2020 upadne do chaosu, předvídá matematik

20.01.2019 12:59 Společnost je na pokraji kolapsu. K tomu by kvůli politickým nepokojům mohlo dojít už příští rok.…

Konec války na poslední chvíli? Archívy ukázaly, jak blízko měl Hitler k…

20.01.2019 12:14 Dokumenty objevené v americkém archivu naznačují, že nacistické Německo mohlo před koncem druhé…

Nixon začal před půlstoletím přepisovat dějiny. Zásluhou médií ale jinak,…

20.01.2019 12:07 Letos v dubnu uplyne 25 let od smrti Richarda Nixona, jednoho z nejkontroverznějších prezidentů…

Míle smrti. Legendární útok americké armády na desetitisícový konvoj se…

19.01.2019 22:01 Aktualizováno I válka v Perském zálivu má své stinné stránky. Jednou z nich je útok koaličních sil v čele s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama