Kolik kávy můžete vypít, než to s vámi šlehne? Pokus se vědcům vymkl z rukou, dopadl tragicky

Ne všechny vědecké pokusy jsou bezpečné a přínosné. Ačkoliv se vědci vždy snaží zabezpečit lidem podílejícím se na textech maximální bezpečí, někdy se to nepovede. A takový případ pak může končit tragicky.Své o tom ví odborníci, kteří zkoumali, kolik kofeinu člověk snese.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

zdraví

Studenti sportovních věd Alex Rossetto a Luke Parkin souhlasili, že se v zapojí do experimentu, který proběhl na Northumbria University. Jeho cílem bylo změřit vliv účinku kofeinu na tělesné cvičení.

V důsledku chyby ve výpočtech, které dělali výzkumníci na kalkulačce na mobilním telefonu, ale dostali stokrát vyšší dávku, než jakou měli. Namísto 0,3 gramu kofeinu to bylo až 30 gramů. V běžné porci kávy je přitom zhruba 0,1 gramu kofeinu.

Oba mladíci skončili v nemocnici na jednotce intenzivní péče, kde bojovali o život a museli dostávat dialýzu. Za to, že nezemřeli, vděčí zřejmě jen tomu, že jsou ve výborné fyzické kondici a jejich tělo si tak dokázalo poradit i s takovou zátěží.

Rossetto strávil v nemocnici šest dní, utrpěl krátkodobou ztrátu paměti a zhubl 12 kilogramů. Jeho spolužáka Parkina propustili po dvou dnech, ten zhubl 10 kilo. Oba se nakonec plně uzdravili. Na šílený pokus ale zřejmě nikdy nezapomenou.

Témata: Vědci | káva | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Potlačil kýchnutí a skončil v nemocnici. Co se děje s tělem, když tomu…

22.02.2019 16:39 Čtyřiatřicetiletý muž z britského Leicesteru navštívil pohotovost kvůli problémům s polykáním. Jak…

Rodiče více dětí mají vždy jedno raději než druhé. Nový výzkum rozboural…

22.02.2019 14:31 Aktualizováno Podle studie sociologů na kalifornské univerzitě rodiče přiznávají, že jedno ze svých děti považují…

Vymyslel si napadení? Kauza herce Smolletta otřásá Amerikou, pustil se do…

22.02.2019 14:30 Aktualizováno Americký černošský herec Jussie Smollett (36), který čelí obvinění, že proti sobě zinscenoval…

Italové se rozloučili s Lagerfeldem. Představili jeho poslední kolekci

21.02.2019 19:52 Italská luxusní módní značka Fendi se dnes na milánském týdnu módy rozloučila se svým dvorním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama