Vědci vyvrací mýty: Nejhorší den na silnicích není pátek, ale úplně jiný den

Nová studie z USA zjistila, že nejvíce smrtelných automobilových nehod se stane v sobotu. Naopak jako nejbezpečnější den se podle těchto dat jeví úterý. Důvody tohoto jevu nicméně nejsou příliš překvapivé.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

USA Today informovaly o nové studii založené na datech o dopravních nehodách s následkem smrti, která shromáždila NHTSA, americká obdoba našeho Ředitelství silnic a dálnic. Za rok 2016, ze kterého data pocházejí, zemřelo na amerických silnicích 37 461 osob.

Nejvíce smrtelných incidentů se stalo během víkendů. Podle Jeremyho Reitmana, který na studii pracoval je tento fenomén spojen s faktem, že „je na silnici obecně více aut a řidiči jsou méně opatrní.“ Analýza dále odhalila, že se více nehod stane během odpolední dopravní špičky.

Nejnebezpečnější je časový úsek mezi šestnáctou a devatenáctou hodinou. Naopak ranní cesta do práce se jeví o poznání lépe. Ve skutečnosti vychází jako nejklidnější část dne, procento smrtelných nehod je oproti odpolední špičce o 85% nižší.

Téměř ve třetině všech zkoumaných nehod sehrál svou roli alkohol. V přepočtu to znamená, že každých 50 minut zemřel ve Spojených státech někdo v souvislosti s alkoholem za volantem. V posledních dekádách je nicméně tento trend na sestupu. Druhou nejčastější příčinou bylo překročení povolené rychlosti. Takových případů eviduje NHTSA jen o zhruba jedno procento méně.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kam s vypraným prádlem? Hlavně ho nevěšte na sušák, varují odborníci

17.02.2019 13:55 Když je venku teplo a slunečno, na téměř každém balkoně či zahradě můžeme vidět hromady vypraného…

Zničit zdraví si můžete i doma. Stačí při úklidu ignorovat místa, kterých…

17.02.2019 11:31 V každé domácnosti žijí bakterie, kterým se daří bez ohledu na to, jak čistotní jste a jak často…

Zápach z úst, únava, bolest hlavy. Lékaři odhalují, co s tělem dělá…

17.02.2019 09:53 Celosvětová spotřeba masa rok od roku stoupá. Mnoho lidí si bez konzumace masa ani nedokáže…

Fotografie, které uvěřila celá CIA, zachytila Hitlera v roce 1955

16.02.2019 22:27 Aktualizováno Konspirační teorie o tom, že konec nacionalistického vůdce Adolfa Hitlera byl jiný, než se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama