Vědci vyvrací mýty: Nejhorší den na silnicích není pátek, ale úplně jiný den

Nová studie z USA zjistila, že nejvíce smrtelných automobilových nehod se stane v sobotu. Naopak jako nejbezpečnější den se podle těchto dat jeví úterý. Důvody tohoto jevu nicméně nejsou příliš překvapivé.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

USA Today informovaly o nové studii založené na datech o dopravních nehodách s následkem smrti, která shromáždila NHTSA, americká obdoba našeho Ředitelství silnic a dálnic. Za rok 2016, ze kterého data pocházejí, zemřelo na amerických silnicích 37 461 osob.

Nejvíce smrtelných incidentů se stalo během víkendů. Podle Jeremyho Reitmana, který na studii pracoval je tento fenomén spojen s faktem, že „je na silnici obecně více aut a řidiči jsou méně opatrní.“ Analýza dále odhalila, že se více nehod stane během odpolední dopravní špičky.

Nejnebezpečnější je časový úsek mezi šestnáctou a devatenáctou hodinou. Naopak ranní cesta do práce se jeví o poznání lépe. Ve skutečnosti vychází jako nejklidnější část dne, procento smrtelných nehod je oproti odpolední špičce o 85% nižší.

Téměř ve třetině všech zkoumaných nehod sehrál svou roli alkohol. V přepočtu to znamená, že každých 50 minut zemřel ve Spojených státech někdo v souvislosti s alkoholem za volantem. V posledních dekádách je nicméně tento trend na sestupu. Druhou nejčastější příčinou bylo překročení povolené rychlosti. Takových případů eviduje NHTSA jen o zhruba jedno procento méně.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svět jak ho známe v roce 2019 skončí? Muž, který předpověděl brexit a…

09.12.2018 22:27 Aktualizováno Britský věštec Craig Hamilton-Parker se do podvědomí lidí zapsal svými proroctvími, které se na…

Miss World se stala Mexičanka de Leonová, Češka nepostoupila

08.12.2018 18:16 Novou Miss World se dnes v čínském městě San-ja stala 26letá Mexičanka Vanessa Ponceová de Leonová.

Zabíjíte doma pavouky? Experti prozradili, proč byste to dělat neměli

08.12.2018 09:32 V lepším případě je prostě vyhodíme ven, v tom horším je rozmáčkneme o stěnu, setřeme a spláchneme…

Kdo byl ve skutečnosti Jára Cimrman? Realita je komičtější než divadlo!

08.12.2018 08:45 Největší génius českého národa, který trpěl pod jhem Habsburků. Tak by se dala charakterizovat…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama