Spí s vámi pes v posteli? Podívejte se, co na to říkají vědci

Máte doma psa? A dovolujete mu, aby s vámi spal v posteli? Podle vědců děláte dobře. Experti se zaměřili na kvalitu spánku a spánkovou rutinu žen, které mají doma psy nebo kočky. A došli k jednoznačnému závěru.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Spí s vámi pes v posteli?

Studie s oficiálním názvem „Výzkum kvality spánku a spánkové rutiny dospělých žen ve vztahu k vlastnictví zvířat a sdílení postelí" zkoumala 962 žen žijících v USA, aby zjistila, jak vlastnictví domácích zvířat ovlivnilo spánek.

Z výzkumu vyplývá, že, že 55 procent účastnic nechalo alespoň jednoho ze svých psů spát v posteli, zatímco 31 procent žen sdílelo své postele s alespoň jednou kočkou. No a 57 procent účastnic také sdílelo postel se svým lidským partnerem.

A co výzkumníci zjistili? Zatímco kočky a lidští partneři působí na ženy „rušivé", psi narušují spánek méně a poskytují silnější pocity pohodlí a bezpečí. Majitelé psů navíc chodí do postele dříve a přísněji dodržují „spánkový rozvrh“.

„Vlastnictví psa s tím související odpovědnost může způsobit, že jednotlivci budou dodržovat přísnější rutinu," uvádí se ve studii. „Zachování konzistentního plánu spánku může být pro majitele psů prospěšné,“ vysvětlují vědci ve studii zveřejněné vědeckým magazínem The Royal Society.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Věštba židovského rabína předpověděla, kde začne třetí světová válka

19.03.2019 20:00 Aktualizováno Rabín Levi Saadia Nahmani před více než 20 lety předpověděl válku mezi USA a Severní Koreou. Tehdy…

Největší tajemství Michaela Jacksona: Opravdu si nechával bělit kůži?

19.03.2019 15:28 Na konci 80. let proletěla světem zpráva o tom, že si fenomenální zpěvák Michael Jackson nechává…

Harry Potter ukrýval velké tajemství. Rowlingová ho prozradila a naštvala…

19.03.2019 09:35 Knižní sága o čarodějnickém učni Harry Potterovi ukrývala nejedno skryté tajemství. Na některá…

"Drsňačka" Michaela Jílková? Hrála v řadě známých seriálů, ale možná jste…

18.03.2019 22:10 Aktualizováno Michaelu Jílkovou si všichni pamatují jako nemilosrdnou kotelnici, která se pravidelně vrhá mezi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama