Experti varují: Tento typ videí na YouTube vám škodí, nedívejte se na ně

Američtí výzkumníci analyzovali nejpopulárnější videa na serveru YouTube, která se věnují rakovině prostaty. Jejich přezkoumáním zjistili, že se v nich často objevovaly nepravdivé či zavádějící informace, které mohou ohrozit zdraví pacientů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Viděli jste nějaké video o rakovině prostaty?
doporučujeme

Podle webu SkyNews prozkoumali vědci z New York University 150 nejsledovanějších videí týkajících se rakoviny prostaty a její léčby. Ve zprávě, kterou následně zveřejnili, varují před rizikem, jenž část z nich představuje.

Až 19% příspěvků například doporučovalo alternativní a nevyzkoušené metody. Více jak polovina všech videí zase vůbec neinformovala o možných vedlejších účincích léčby. V jednom extrémním případu bylo pacientům doporučováno injekčně si do prostaty aplikovat výtažek z bylin.

Potenciální dosah videí je přitom velký. Podle výzkumníků je celkem shlédlo asi 1,3 milionů lidí a jejich rizikovost spočívá i v tom, že mnoho informací bylo pravdivých. „Lidé musí být opatrní a ověřovat si věrohodnost zdrojů, ze kterých informace pocházejí.“ řekla jedna ze spoluautorek studie, doktorka Stacy Loebová.

Dodala také, že poznatky v medicíně se stále rozšiřují a některé dříve přijímané pravdy již mohou být vyvráceny. Výzkumníci proto doporučují lidem, aby se raději při shánění informací spoléhali na odborné instituce.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krutý osud Nataši Gollové: Talentovaná herečka dostala cejch kolaborantky,…

22.04.2019 17:29 Aktualizováno Do historie filmu se zapsala jako představitelka ztřeštěných dívek, sen o vážné roli se jí ale…

Zapomenutá invaze: Napoleonská Francie a carské Rusko uzavřeli nečekané…

22.04.2019 10:57 Aktualizováno Napoleonská Francie a carské Rusko byli většinu času po dobu vlády ambiciózního, na Korsice…

Ježíš v islámu. Jak se muslimové dívají na jeho smrt a vzkříšení?

22.04.2019 10:57 Aktualizováno Včera křesťané na celém světě oslavili vzkříšení Ježíše Krista. Na Velikonoční příběh, tj. smrt a…

Hrad Jindřichův Hradec: Jeho počátky patří k záhadám české historie

22.04.2019 09:40 Dnešní zámek, původně gotický hrad, v Jindřichově Hradci byl založen již na počátku 13. století.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama