Lebka a kosti. Mysteriózní spolek, který přes CIA ovládá svět?

Lebka a kosti (Skull and Bones) je mýty a legendami opředená tajná společnost, skládající se ze studentů a absolventů prestižní americké univerzity Yale. Jejími řadami prošlo mnoho významných amerických byznysmenů a veřejných činitelů. Bonesmanem, jak se někdy lidem ze spolku přezdívá, byl také v pátek zesnulý George H. W. Bush. Stejně tak byly členy jeho otec Prescott Bush a syn George Bush junior. Co je tedy tento elitní klub ve skutečnosti zač?

Přidejte svůj názor 4 komentáře

CIA
doporučujeme

Společnost Skull and Bones byla založena studenty Yaleovy univerzity v roce 1832. Již záhy po svém vzniku si získala pověst tajnůstkářského a záhadného elitního klubu. Spojené státy mají sice dlouhou tradici vysokoškolských bratrstev a sesterstev, Skull and Bones však budila značnou pozornost v podstatě od svého založení. Podle webu Yalealumnimagazine.com se již v roce 1871 ve své knize Čtyři roky na Yale zmiňuje Lyman Bagg o spolku, jako o „záhadném a nikdy neutuchajícím tématu školních drbů“.

Hlavním sídlem spolku, ve kterém probíhají různá setkání a ceremoniály jeho členů, je takzvaná „Hrobka“. Budova nemá okna a je postavena v neogotickém stylu, nachází se nedaleko kampusu univerzity. Podle legendy je v ní uložena lebka slavného indiánského náčelníka Geronima, kterou měl v roce 1918 ukrást Prescott Bush s několika svými přáteli. V roce 2009 dokonce Geronimovi potomci společnost zažalovali u soudu.

Podle různých konspiračních teorií členové spolku ovládají vládní CIA, jsou zodpovědní za invazi v Zátoce sviní a zavraždění prezidenta Johna Kennedyho, usilují o světovládu, nebo jsou jednou z odnoží iluminátů. O elitním klubu byly napsány stovky článků a natočeny mnohé dokumenty, ve skutečnosti se však o jeho aktivitách mnoho neví. Členové Skull and Bones si totiž svoje tajemství vytrvale hájí.

Během prezidentské kampaně v roce 2004 proti sobě stáli demokrat John Kerry a republikánský kandidát George Bush mladší. Oba absolventi Yaleovy univerzity jsou členy spolku, otázky novinářů na toto téma však vždy odmítali komentovat.

„Je to takové tajemství, že skutečně nemůžu cokoliv bližšího prozradit,“ napsal ve své autobiografii Bush, už jako bývalý prezident. John Kerry pouze uvedl, že „je to tajemství“, aniž by uvedl jakékoliv další podrobnosti. Veřejnosti tak nezbývá nic jiného, než se nadále dohadovat o skutečném účelu tajnůstkářského klubu.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž v Německu zakašlal. Zničil sedm aut za dva a půl milionu

18.01.2020 08:07 Německý řidič kvůli záchvatu kašle způsobil kuriózní nehodu s řetězcem nešťastných událostí.

Harry a Meghan nejsou v Kanadě vítáni? Vlivný deník napsal drsný komentář

16.01.2020 13:27 Nedávné rozhodnutí britského prince Harryho a jeho manželky Meghan udělat si z Kanady druhý domov…

Slavný řetězec si vystřelil z královské rodiny. Meghan a Harry dostali…

16.01.2020 09:33 Britský princ Harry a vévodkyně Meghan minulou středu oznámili, že už se nechtějí prezentovat jako…

Spotify nabízí skladby pro psy, kteří zůstanou sami doma

16.01.2020 08:24 Služba pro streamování hudby Spotify vytvořila seznamy skladeb a souborů audionahrávek, tzv.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama