Nepoznali byste ji. Helenu Růžičkovou milovalo celé Česko, takhle vypadala za mlada

Za několik týdnů uplyne 15 let od úmrtí herečky, kterou milovalo celé Česko. Helena Růžičková si svým humorem a "vesnickou" povahou dokázala získat srdce diváků ze všech koutů naší republiky. Vyznačovala se také svou objemnou postavou, tak, jak si ji většina diváků pamatuje, ale vždy nevypadala.

Přidejte svůj názor 23 komentářů

Helena Růžičková (Foto: Jakub Adámek)
doporučujeme

Helena Růžičková se narodila v roce 1936 jako Helena Málková. Rodiče jí milovali a otec Alois se před jejím narozením od kartářky dozvěděl, že jeho dítě bude zářit na prknech, která znamenají svět.

Možná proto jí nikdy nebránili v divadle, kterému se věnovala už od dětství. Začínala v dětském baletu Národního divadla, odkud se přes choreografku a jevištní techničku dostala až k samotnému herectví. 

Paradoxem je, že Růžičková nebyla přijata na DAMU. To jí ale nebránilo v tom stoupat po žebříčku slávy, z části díky divadelnímu herci Jiřímu Růžičkovi, kterého si později vzala, z části díky svému neuvěřitelnému talentu.

Kromě hraní v divadle se proslavila také na filmovém plátně a má za sebou něco kolem stovky rolí. V nich většinou vystupovala tak, jak si ji pamatuje každý z nás. Korpulentní dáma, která nejde pro ránu daleko, stejně jako pro humornou hlášku. 

V dětství přitom Růžičková vypadala úplně jinak. Jak? Na to se můžete podívat na fotografiích výše.

Loading...
Vstupte do diskuze (23)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidstvu hrozí zkáza, přijde už příští rok, varuje expert

21.07.2019 22:33 Aktualizováno Společnost je na pokraji kolapsu. K tomu by kvůli politickým nepokojům mohlo dojít už příští rok.…

Revoluce v potravinářství: Nestlé zjistila, jak vyrobit čokoládu bez cukru

21.07.2019 09:14 Švýcarský potravinářský gigant Nestlé přišel na způsob, jak vyrobit čokoládu bez jakéhokoli…

Strašák jménem rakovina děložního čípku. Jaké jsou nejčastější mýty?

20.07.2019 07:57 Téma rakoviny děložního čípku je v České republice velmi aktuální, protože zde lékaři po třicet let…

Byl to závod, Západ byl frustrovaný. Astronom Dušek pro EZ promluvil o…

19.07.2019 11:59 Aktualizováno Přistání Američanů na Měsíci před 50. lety má dodnes dopad na náš život. Ty nejúspěšnější vesmírné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama