Slepá dívka, která oslnila svět. Představitelka legendární Esmeraldy se změnila k nepoznání

Každý muž ji miloval a každá žena toužila prožít takovou romanci, jakou prožila ona. Možná jste uhodli, že mluvíme o legendární zelené víle - Esmeraldě alias Leticii Calderón. I když se nám dnes tato telenovela může zdát přihlouplá, v 90. letech se z ní stal kult. Podívejte se spolu s námi, jak herečka, která pobláznila nejen Mexiko, ale i střední a východní Evropu, vypadá dnes.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Esmeralda
doporučujeme

Kdo by si ji nepamatoval – slepá dívka v zelených šatech se zasněným výrazem pobíhá po loukách a hledá svou lásku. Esmeralda byla jedna z prvních jihoamerických telenovel, které se objevily na českých obrazovkách. V 90 letech k obrazovkám lákala miliony lidí z celého světa, kteří čekali celých 137 dílů na happy-end - tedy na svatbu Esmeraldy a José Armanda.

Jedné noci se narodily dvě děti. Chudý, ale zdravý chlapeček a holčička, která se zdá být velice slabá. Vypadá jako mrtvá a tak porodní bába Dominga spolu s matkou holčičky děti prostě vyměnily. Chlapec dostal jméno José Armando Penarreal a vyrostl v bohatství a luxusu. A měl úplně jiný život než holčička. Když ji Dominga přinese k sobě domů, aby ji v klidu pohřbila, miminko otevře oči. Vyměnit novorozence zpět už prostě nejde – a tak si Dominga děvčátko nechá a pojmenuje ji Esmeralda, smaragd.

Esmeralda se nejen u nás stala synonymem pro přeslazenou telenovelu s mnohdy bizarními zvraty a zápletkami. Ale přiznejme si upřimně – řada z nás ji milovala a nemohla se dočkat dalšího dílu. Někteří si dokonce poslední díl nahrávali na VHS kazety, aby si mohli dlouho očekávanou svatbu pouštět znovu a znovu.

Esmeralda nebyla kultem jen u nás. Právě díky ní se herečka Leticia Calderón proslavila i za hranicemi Mexika. Od dětství snila o tom, že bude herečkou, dnes patří v Mexiku mezi ty nejpopulárnější. Leticia Calderón pochází z katolické rodiny, ve které vyrůstala se třemi bratry. Před kamerou stála poprvé v osmi letech. Její kariéra je spjata právě s telenovelami, na kontě jich má téměř třicet. 

Většina jejích postav jsou silné, temperamentní ženy, které si stojí za svým a hájí svá práva. Od narození slepá, nevinná a něžná Esmeralda z nich byla tou “nejslabší”. Zahrála si zde po boku Fernanda Colungy (José Armando) a o postavě, které dala nemálo ze svého půvabu, Leticia říká: “Byl to projekt, který pro mě ve světě otevřel dveře.” Nejdůležitější věcí na herectví je podle ní schopnost být někým jiným a je to vzájemný prospěch: v jejích postavách je hodně z Leticie a jejich prostřednictvím zase ona poznává samu sebe. Každá jí něco přinesla, a zejména pak lásku publika.

Těžké chvíle prožila Leticia nejen v telenovelách, ale i v osobním životě. V roce 1999 se vdala za zubaře Marcose Leona Lopeze, ale manželství nevydrželo dlouho a o rok později se rozvedla.

img-responsive

Leticia Calderón | foto: Instagram

Zkrachovalo i její druhé manželství s advokátem Juanem Colladou, se kterým má dvě děti. Starší Luciano se narodil 19. února 2004 s Downovým syndromem. Měl 3,5 kg a měřil 50 cm. Výchova Luciana ji dovedla k vydání vlastní knihy s názvem „Luciano, un ángel de mi vida“, která je věnována Lucianovi. Mladší syn Carlo se narodil 21. září 2005. Po druhém rozvodu herečka mimo jiné randila s o 20 let mladším hercem Josém Ayalou.

Leticia nedávno oslavila padesátku a volné chvilky tráví se svými dvěma syny. Občas si ještě v nějaké telenovele zahraje, většinou jde ale o menší role. Kromě toho také ráda spí a vaří. Za své role získala v latinské Americe několik ocenění a dodnes je v tamním hereckém světě váženou dámou.

Loading...
Vstupte do diskuze (19)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidstvu hrozí zkáza, přijde už příští rok, varuje expert

21.07.2019 22:33 Aktualizováno Společnost je na pokraji kolapsu. K tomu by kvůli politickým nepokojům mohlo dojít už příští rok.…

Revoluce v potravinářství: Nestlé zjistila, jak vyrobit čokoládu bez cukru

21.07.2019 09:14 Švýcarský potravinářský gigant Nestlé přišel na způsob, jak vyrobit čokoládu bez jakéhokoli…

Strašák jménem rakovina děložního čípku. Jaké jsou nejčastější mýty?

20.07.2019 07:57 Téma rakoviny děložního čípku je v České republice velmi aktuální, protože zde lékaři po třicet let…

Byl to závod, Západ byl frustrovaný. Astronom Dušek pro EZ promluvil o…

19.07.2019 11:59 Aktualizováno Přistání Američanů na Měsíci před 50. lety má dodnes dopad na náš život. Ty nejúspěšnější vesmírné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama