Lékaři ženě řekli, že má zápal plic a poslali ji domů: Po 2 měsících přišla o nohy a ruku!

Australanka Tamara Impellizzeri byla v květnu hospitalizována se zápalem plic. Lékaři jí předepsali antibiotika a poslali ji domů. O 24 hodin později jí však šlo doslova o život. Přestaly jí totiž fungovat orgány.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Tamara Impellizzeri
doporučujeme

Dvaačtyřicetiletá matka sedmi dětí měla zdravotní problémy. Lékař jí řekl, že jde o zápal plic, předepsal jí léky a poslal domů. Jenže už za pár hodin upadla Tamara do umělého spánku a začala bojovat o holý život.

Verdikt lékařů byl zdrcující - sepse. Sepse je celková reakce organismu na infekci. Stav se může rozvinout do těžké sepse a dále do septického šoku spojeného s poruchou funkce nebo se selháváním jednoho nebo více orgánů. Sepse bývá označována neodborným lidovým termínem otrava krve.

img-responsive

Tamara Impellizzeri | foto: Facebook Tamary Impellizzeri

Tamara po dobu 8 dnů byla v indukovaném kómatu a v té době jí zkolabovalo srdce, plíce a ledviny.  „Když jsem se probudila z kómatu a tam bylo to... Černé nohy od kolen dolů a černá levá ruka," vzpomíná žena, která se po probuzení z kómatu dozvěděla, že jí musí amputovat chodidla a levou ruku. Zčernání je jedním z příznaků otravy krve. Mezi další patří malátnost, únava. Příznaky jsou často zpočátku velmi podobné právě zápalu plic.

Tamaře po dvou měsících amputovali ruku a obě nohy. Lékaři teď ale doufají, že zachrání dlaň na pravé ruce a zápěstí na levé ruce. „Když jsem znovu usnula, bylo to hrozné. Trápily mě noční můry a často jsem měla problém vrátit se do reality, o které jsem věděla, že v ní nebudu moci chodit,“ vzpomíná na své pocity Australanka.

Po měsících rehabilitace se teď Tamara učí, jak se hýbat s protézami. Tvrdí, že navzdory všemu si nechce přestat život užívat. Tamařina sestra prostřednictvím stránky GoFundMe založila sbírku, aby pro ni a její děti, které mají od pěti do 19 let, získala finanční prostředky.

img-responsive

Tamara Impellizzeri | foto: Facebook Tamary Impellizzeri

Tamara je zatím v nemocnici, vybrané peníze mají pokrýt mimo jiné úpravu Tamařina domu tak, aby se v něm mohla normálně pohybovat. Tamařina sestra by také ráda pořídila auto speciálně upravené auto, aby se mohla Tamara sama odvézt, kam bude potřebovat.

Sbírka byla zahájena na konci října a jejím cílem bylo vybrat 30 tisíc amerických dolarů. Tato částka byla poměrně brzy překonána, aktuálně je na účtu více než 70 tisíc dolarů.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidstvu hrozí zkáza, přijde už příští rok, varuje expert

21.07.2019 22:33 Aktualizováno Společnost je na pokraji kolapsu. K tomu by kvůli politickým nepokojům mohlo dojít už příští rok.…

Revoluce v potravinářství: Nestlé zjistila, jak vyrobit čokoládu bez cukru

21.07.2019 09:14 Švýcarský potravinářský gigant Nestlé přišel na způsob, jak vyrobit čokoládu bez jakéhokoli…

Strašák jménem rakovina děložního čípku. Jaké jsou nejčastější mýty?

20.07.2019 07:57 Téma rakoviny děložního čípku je v České republice velmi aktuální, protože zde lékaři po třicet let…

Byl to závod, Západ byl frustrovaný. Astronom Dušek pro EZ promluvil o…

19.07.2019 11:59 Aktualizováno Přistání Američanů na Měsíci před 50. lety má dodnes dopad na náš život. Ty nejúspěšnější vesmírné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama