Seriál, který Češi milovali: Kam se poděl mimozemšťan Alf a proč měl být původně hororem?

Málokterý seriál se v Česku těšil takové oblibě, jako příběhy mimozemšťana Alfa. Původně se přitom vůbec nejednalo o komedii, a stejně jako byly spletité jeho začátky, byl i náhlý jeho konec. Alf totiž pravděpodobně vůbec neměl být ukončen. Proč k tomu došlo ale nikdo neví.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Ilustrační foto

Den co den usedaly desetitisíce Čechů k televizi, aby sledovali další díl sci-fi sitcomu o mimozemském návštěvníkovi, který přistál v garáži rodiny Tannerových. Alf si získal srdce diváků svým humorem a a vlídnou až satirickou povahou. 

Postavu si přitom původně vymyslel Paul Fusco, který ji používal ke strašení svých děti. S producenty Bernnie Brillsteinem a Tomem Patchettem ale následně rozhodli, že komediální seriál by mohl mít přecejen větší úspěch než hororový námět a poté, co s ním oslovili Brandona Tartikoffa z NBC, dostal mimozemský návštěvník zelenou.

Dodnes se přitom vedou spory o jeho jméno. Alf má být akronym z označení "astronaut lunární flotily", v originále "Alien Life Form". Hudební skladatel Alf Clausen, který složil hudbu k seriálu, ale tvrdí, že postava byla nazvána podle jeho křestního jména.

Věčně sarkastický a nenasytný mimozemšťan (jednou přiznal, že má osm žaludků) se na obrazovky podíval v celkem 102 epizodách a zatímco v USA se vysílal od roku 1986 do roku 1989, u nás běžel až v letech 1994-1997. Poté přišel díl s číslem 102, nazvaný Loučení, na jehož konci jsme se mohli dočíst titulek "Pokračování příště". Žádné pokračování ale už nikdy nepřišlo...

Proč seriál ze dne na den skončil a co má označovat onen záhadný titulek v názvu dílu, který sám o sobě naznačuje, že jde o finále seriálu, dodnes nikdo neví. Jena z teorií tvrdí, že seriál chtěla ukončit stanice NBC, s čímž producenti nesouhlasili, a proto do posledního dílu přidali onen titulek.

Produkce za pokračování seriálu lobovala tak dlouho, až vznikl televizní film Alf versus U.S. Army. Ten měl být důkazem toho, že seriál neměl být ukončen a měl pokračovat, neboť jeho tvůrci měli stále spoustu nápadů. Navzdory jejich snaze ale film nebyl moc úspěšný a fanoušci ho zavrhli.

Nyní se ale zřejmě svítá na lepší časy. Americký portál TV Line uvedl, že se začne pracovat na rebootu, jakmile se najde hlavní scénárista projektu. Jestli se do seriálu opět zaangažuje tvůrce postavičky Paul Fusco ale zatím není jisté.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chřipka, HIV nebo spalničky. Lékaři spočítali šanci na nákazu při kontaktu…

18.02.2019 15:19 Moderní lékařství se snaží co nejvíce zaměřit na léčbu chorob, které ohrožují lidské zdraví nebo…

Co se stalo s angličtinou vévodkyně Meghan? Lingvistka si všimla zajímavé…

18.02.2019 07:28 Podle některých jazykovědců si Meghan Markleová od svatby s princem Harrym osvojuje britský přízvuk…

Kam s vypraným prádlem? Hlavně ho nevěšte na sušák, varují odborníci

17.02.2019 22:06 Aktualizováno Když je venku teplo a slunečno, na téměř každém balkoně či zahradě můžeme vidět hromady vypraného…

Utajený pohřeb Freddieho Mercuryho: Kde leží jeho ostatky se nikdy nikdo…

17.02.2019 19:42 Zpěvák kapely Queen patří mezi nejlepší světové umělce v historii a i po desítkách let od jeho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama