Pravé vánoční zázraky: zachránění psi i neobyčejná solidarita

Nejznámějším vánočním „zázrakem“ je pravděpodobně vánoční mír během úvodní zimy první světové války. Šťastný konec však měly i některé sváteční příběhy let minulých. Tady jsou některé z nich.

Přidejte svůj názor

Vánoce

Pět podvyživených štěňat zachránila v kanadském státu Alberta Tessa Lee. Když o nich byla telefonicky informována, ani chvíli neváhala a vyrazila na 90kilometrovou cestu za jejich záchranou. Zmrzlé pejsky následně odvezla k nejbližšímu veterináři, kde je ohřáli a nakrmili ze speciálních lahví.

Ashley Powerová zase svého psa ztratila. Když už téměř vzdala veškerou snahu, ozvali se jí ochránci zvířat. Frankie se našel neuvěřitelných 1000 kilometrů od svého domova. Ashley však neměla prostředky, aby jej získala zpět. Naštěstí se nabídl řidič kamionu, který tuto „zásilku“ s radostí vyřídil. „Byl to pro nás opravdový vánoční zázrak,“ řekla Ashley, která svého psa postrádala nekonečných 5 měsíců.

Několik zaměstnanců energetické společnosti z města Medicine Hat se rozhodlo obdarovat děti z místní základní školy. Kvůli tomu se vzdali firemní vánoční party a rovných 10 tisíc dolarů použili na nákup dárků. Jeden z žáků dostal od Santy autíčko Hot Wheels, které si přál. Dalšími 3 tisíci přispěli na školní rozvojový fond. „Je to opravdu úžasný dar,“ řekl ředitel školy Mark Davidson.

Zatímco nefunkční letecká doprava na letišti Gatwick letos pokazila Vánoce desítkám tisíc lidí, před dvěma lety letecká společnost WestJet zachránila svátky v kanadském městě Fort McMurray. Vlna požárů tam srovnala se zemí 2500 domů a sto tisíc lidí vyhnala z domova. WestJet obdaroval postižené dárky nebo hudebním vystoupením Johnnyho Reida. „Chtěli jsme, aby Vánoce letos znamenaly ještě o něco víc,“ řekl viceprezident společnosti.

Vánoce před sedmi lety opravdu nebyly svátky klidu a míru pro Rosu Cardenasovou. Její manžel byl nezaměstnaný a rodina si tak nemohla dovolit pořádné dárky. Rosa se však rozhodla pokračovat v rodinné tradici, řekla tedy dceři, aby vypustila balónek se psaním Santovi.

Dopis přistál v Kalifornii na ranči Lanea Sandersona, který jel zrovna se svým synem okolo na čtyřkolce. Po přečtení dopisu Lane rovnou věděl, co má udělat. Zavolal Rose, zatímco jeho žena s dcerou vybraly oblečení a panenku, které expresně odeslaly. „Byla jsem překvapená. Je to zázrak, vánoční zázrak,“ okomentovala celou situaci šťastná Rosa Cardenasová.

Témata: Vánoce | dárky | Psi | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Světová soutěž ohňostrojů Ignis Brunensis letos připomene jubilea…

16.01.2019 16:53 Dvaadvacátý ročník středoevropsky ojedinělé mezinárodní soutěže ohňostrojů Starobrno Ignis…

Tajemství české klasiky: Víte, z čeho se dělá tlačenka?

16.01.2019 16:45 Aktualizováno Tlačenka patří do české kuchyně stejně neodmyslitelně, jako knedlo-vepřo-zelo, špenát nebo…

Muslimská divize SS byla založena samotným Himmlerem. Nacisté měli s…

16.01.2019 14:40 Nacistické rasové teorie přisuzovali jiným národům než těm „árijským“ velmi nízké postavení. Němci…

Můžeme se z brambor otrávit? Před rizikem už varují i úřady

16.01.2019 14:08 Zelené, naklíčené brambory a neoloupané brambory bychom v žádném případě jíst neměli, v opačném…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama