Pravé vánoční zázraky: zachránění psi i neobyčejná solidarita

Nejznámějším vánočním „zázrakem“ je pravděpodobně vánoční mír během úvodní zimy první světové války. Šťastný konec však měly i některé sváteční příběhy let minulých. Tady jsou některé z nich.

Přidejte svůj názor

Vánoce

Pět podvyživených štěňat zachránila v kanadském státu Alberta Tessa Lee. Když o nich byla telefonicky informována, ani chvíli neváhala a vyrazila na 90kilometrovou cestu za jejich záchranou. Zmrzlé pejsky následně odvezla k nejbližšímu veterináři, kde je ohřáli a nakrmili ze speciálních lahví.

Ashley Powerová zase svého psa ztratila. Když už téměř vzdala veškerou snahu, ozvali se jí ochránci zvířat. Frankie se našel neuvěřitelných 1000 kilometrů od svého domova. Ashley však neměla prostředky, aby jej získala zpět. Naštěstí se nabídl řidič kamionu, který tuto „zásilku“ s radostí vyřídil. „Byl to pro nás opravdový vánoční zázrak,“ řekla Ashley, která svého psa postrádala nekonečných 5 měsíců.

Několik zaměstnanců energetické společnosti z města Medicine Hat se rozhodlo obdarovat děti z místní základní školy. Kvůli tomu se vzdali firemní vánoční party a rovných 10 tisíc dolarů použili na nákup dárků. Jeden z žáků dostal od Santy autíčko Hot Wheels, které si přál. Dalšími 3 tisíci přispěli na školní rozvojový fond. „Je to opravdu úžasný dar,“ řekl ředitel školy Mark Davidson.

Zatímco nefunkční letecká doprava na letišti Gatwick letos pokazila Vánoce desítkám tisíc lidí, před dvěma lety letecká společnost WestJet zachránila svátky v kanadském městě Fort McMurray. Vlna požárů tam srovnala se zemí 2500 domů a sto tisíc lidí vyhnala z domova. WestJet obdaroval postižené dárky nebo hudebním vystoupením Johnnyho Reida. „Chtěli jsme, aby Vánoce letos znamenaly ještě o něco víc,“ řekl viceprezident společnosti.

Vánoce před sedmi lety opravdu nebyly svátky klidu a míru pro Rosu Cardenasovou. Její manžel byl nezaměstnaný a rodina si tak nemohla dovolit pořádné dárky. Rosa se však rozhodla pokračovat v rodinné tradici, řekla tedy dceři, aby vypustila balónek se psaním Santovi.

Dopis přistál v Kalifornii na ranči Lanea Sandersona, který jel zrovna se svým synem okolo na čtyřkolce. Po přečtení dopisu Lane rovnou věděl, co má udělat. Zavolal Rose, zatímco jeho žena s dcerou vybraly oblečení a panenku, které expresně odeslaly. „Byla jsem překvapená. Je to zázrak, vánoční zázrak,“ okomentovala celou situaci šťastná Rosa Cardenasová.

Témata: Vánoce | dárky | Psi | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak porazit bolest hlavy bez prášků? Stačí k tomu bytelná židle

22.03.2019 16:36 Bolest hlavy je strašákem moderního člověka. Jednou z jejích nejčastějších příčin je kromě…

Hlad a kručení v břiše může signalizovat vážnou nemoc

22.03.2019 11:28 Kručení v břiše je nepříjemné zejména ve chvíli, kdy je tak hlasité, že ho slyší i okolí. Když se…

"Královna" Meghan pod palbou. Bizarní video hýbe celou Británií

21.03.2019 22:38 Aktualizováno Každoroční udílení cen britské populární hudby BRIT Awards i měsíc po svém skončení hýbe celou…

Vědci zjistili, proč nás zatím nekontaktovala žádná mimozemská civilizace

21.03.2019 18:59 Vědci i obyčejní lidé si často kladou otázku, zda jsme ve vesmíru sami. A pokud na jiné planetě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama