Pravé vánoční zázraky: zachránění psi i neobyčejná solidarita

Nejznámějším vánočním „zázrakem“ je pravděpodobně vánoční mír během úvodní zimy první světové války. Šťastný konec však měly i některé sváteční příběhy let minulých. Tady jsou některé z nich.

Přidejte svůj názor

Vánoce
doporučujeme

Pět podvyživených štěňat zachránila v kanadském státu Alberta Tessa Lee. Když o nich byla telefonicky informována, ani chvíli neváhala a vyrazila na 90kilometrovou cestu za jejich záchranou. Zmrzlé pejsky následně odvezla k nejbližšímu veterináři, kde je ohřáli a nakrmili ze speciálních lahví.

Ashley Powerová zase svého psa ztratila. Když už téměř vzdala veškerou snahu, ozvali se jí ochránci zvířat. Frankie se našel neuvěřitelných 1000 kilometrů od svého domova. Ashley však neměla prostředky, aby jej získala zpět. Naštěstí se nabídl řidič kamionu, který tuto „zásilku“ s radostí vyřídil. „Byl to pro nás opravdový vánoční zázrak,“ řekla Ashley, která svého psa postrádala nekonečných 5 měsíců.

Několik zaměstnanců energetické společnosti z města Medicine Hat se rozhodlo obdarovat děti z místní základní školy. Kvůli tomu se vzdali firemní vánoční party a rovných 10 tisíc dolarů použili na nákup dárků. Jeden z žáků dostal od Santy autíčko Hot Wheels, které si přál. Dalšími 3 tisíci přispěli na školní rozvojový fond. „Je to opravdu úžasný dar,“ řekl ředitel školy Mark Davidson.

Zatímco nefunkční letecká doprava na letišti Gatwick letos pokazila Vánoce desítkám tisíc lidí, před dvěma lety letecká společnost WestJet zachránila svátky v kanadském městě Fort McMurray. Vlna požárů tam srovnala se zemí 2500 domů a sto tisíc lidí vyhnala z domova. WestJet obdaroval postižené dárky nebo hudebním vystoupením Johnnyho Reida. „Chtěli jsme, aby Vánoce letos znamenaly ještě o něco víc,“ řekl viceprezident společnosti.

Vánoce před sedmi lety opravdu nebyly svátky klidu a míru pro Rosu Cardenasovou. Její manžel byl nezaměstnaný a rodina si tak nemohla dovolit pořádné dárky. Rosa se však rozhodla pokračovat v rodinné tradici, řekla tedy dceři, aby vypustila balónek se psaním Santovi.

Dopis přistál v Kalifornii na ranči Lanea Sandersona, který jel zrovna se svým synem okolo na čtyřkolce. Po přečtení dopisu Lane rovnou věděl, co má udělat. Zavolal Rose, zatímco jeho žena s dcerou vybraly oblečení a panenku, které expresně odeslaly. „Byla jsem překvapená. Je to zázrak, vánoční zázrak,“ okomentovala celou situaci šťastná Rosa Cardenasová.

Loading...
Témata: Vánoce | dárky | Psi | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ujedl se k smrti: Mladík vážil skoro půl tuny, v dubnu ještě dokázal stát…

16.07.2019 12:18 Ujedl se doslova až k smrti. Argentineci Maximilianu Olivovi se jeho těžko uvěřitelných 495…

Karel Gott drsně sestřelil ty, kteří bojovali proti režimu nebo před ním…

15.07.2019 15:41 Zpěvák Karel Gott, který v neděli oslavil 80. narozeniny, nechápe emigranty, kteří utekli za…

Skotačení v památníku holokaustu? Zpěvačka Pink hájí fotku svých dětí

15.07.2019 13:32 Americká zpěvačka Pink na instagramu zveřejnila fotografii obou svých dětí skotačících v labyrintu…

Češi se zaprodávají velkým korporacím? Ani netuší, co o jejich soukromí…

15.07.2019 12:54 Skrze věrnostní karty a mobilní aplikace jsou dnes o nás soukromé firmy schopné shromáždit obrovská…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama