Dali jste na rady lékařů a pijete studenou vodu z kohoutku? Ukázalo se, že děláte opět chybu

Díky poctivé lékařské osvětě dnes už každý ví, že nejzdravějším nápojem je obyčejná čistá voda. Pokud se touto radou odborníků řídíte a nic jiného než studenou vodu z kohoutku už pomalu ani neznáte, mají pro vás experti nové zjištění. Děláte totiž chybu.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Voda, ilustrační fotografie

Podle lékařů je vůbec nejzdravější vypít sklenici vody hned po ránu, na prázdný žaludek. Pokud si ale dopřáváte studenou vodu, děláte chybu. Odborníci tvrdí, že mnohem lepší je voda teplá.

Možná si jen stěží dokážete představit, že byste do sebe měli ráno "kopnout" sklenici teplé vody, když je ta studená tak osvěžující, doktorka Susen E. Brownová pro portál Healthy Life Vision ale uvedla, že studie prokázaly, že na teplotě záleží víc, než se zdá.

Při pití studené vody totiž tělo vynaloží více tělesné energie na to, aby se teplota studené vody přizpůsobila teplotě lidského těla. To je prý zbytečná námaha, které se lze vyvarovat napuštěním teplejší vody.

Odborníci dokonce radí pít vodu horkou, i pouhá jedna sklenička dokáže ulevit od bolesti hlavy nebo jakékoli jiné bolesti v těle. Stimuluje také průtok krve tkáněmi, takže je ideálním lékem i při menstruačních bolestech.

Teplá voda navíc okamžitě obnoví krevní oběh v celém těle, což má po ránu blahodárné účinky, neboť tělo má snížený krevní oběh a snížené srdeční frekvence.

Rozdíl lze pozorovat i při hubnutí. Studená voda sníží tělesnou teplotu a zpomalí srdeční frekvenci, zatímco teplá voda zrychlí váš metabolismus a spustí hubnutí a spalování kalorií.

Témata: Lidé | Voda | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chřipka, HIV nebo spalničky. Lékaři spočítali šanci na nákazu při kontaktu…

18.02.2019 15:19 Moderní lékařství se snaží co nejvíce zaměřit na léčbu chorob, které ohrožují lidské zdraví nebo…

Co se stalo s angličtinou vévodkyně Meghan? Lingvistka si všimla zajímavé…

18.02.2019 07:28 Podle některých jazykovědců si Meghan Markleová od svatby s princem Harrym osvojuje britský přízvuk…

Kam s vypraným prádlem? Hlavně ho nevěšte na sušák, varují odborníci

17.02.2019 22:06 Aktualizováno Když je venku teplo a slunečno, na téměř každém balkoně či zahradě můžeme vidět hromady vypraného…

Utajený pohřeb Freddieho Mercuryho: Kde leží jeho ostatky se nikdy nikdo…

17.02.2019 19:42 Zpěvák kapely Queen patří mezi nejlepší světové umělce v historii a i po desítkách let od jeho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama