Dali jste na rady lékařů a pijete studenou vodu z kohoutku? Ukázalo se, že děláte opět chybu

Díky poctivé lékařské osvětě dnes už každý ví, že nejzdravějším nápojem je obyčejná čistá voda. Pokud se touto radou odborníků řídíte a nic jiného než studenou vodu z kohoutku už pomalu ani neznáte, mají pro vás experti nové zjištění. Děláte totiž chybu.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Voda, ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle lékařů je vůbec nejzdravější vypít sklenici vody hned po ránu, na prázdný žaludek. Pokud si ale dopřáváte studenou vodu, děláte chybu. Odborníci tvrdí, že mnohem lepší je voda teplá.

Možná si jen stěží dokážete představit, že byste do sebe měli ráno "kopnout" sklenici teplé vody, když je ta studená tak osvěžující, doktorka Susen E. Brownová pro portál Healthy Life Vision ale uvedla, že studie prokázaly, že na teplotě záleží víc, než se zdá.

Při pití studené vody totiž tělo vynaloží více tělesné energie na to, aby se teplota studené vody přizpůsobila teplotě lidského těla. To je prý zbytečná námaha, které se lze vyvarovat napuštěním teplejší vody.

Odborníci dokonce radí pít vodu horkou, i pouhá jedna sklenička dokáže ulevit od bolesti hlavy nebo jakékoli jiné bolesti v těle. Stimuluje také průtok krve tkáněmi, takže je ideálním lékem i při menstruačních bolestech.

Teplá voda navíc okamžitě obnoví krevní oběh v celém těle, což má po ránu blahodárné účinky, neboť tělo má snížený krevní oběh a snížené srdeční frekvence.

Rozdíl lze pozorovat i při hubnutí. Studená voda sníží tělesnou teplotu a zpomalí srdeční frekvenci, zatímco teplá voda zrychlí váš metabolismus a spustí hubnutí a spalování kalorií.

Loading...
Témata: Lidé | Voda | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrad Jindřichův Hradec: Jeho počátky patří k záhadám české historie

22.04.2019 20:29 Aktualizováno Dnešní zámek, původně gotický hrad, v Jindřichově Hradci byl založen již na počátku 13. století.…

Krutý osud Nataši Gollové: Talentovaná herečka dostala cejch kolaborantky,…

22.04.2019 17:29 Aktualizováno Do historie filmu se zapsala jako představitelka ztřeštěných dívek, sen o vážné roli se jí ale…

Zapomenutá invaze: Napoleonská Francie a carské Rusko uzavřeli nečekané…

22.04.2019 10:57 Aktualizováno Napoleonská Francie a carské Rusko byli většinu času po dobu vlády ambiciózního, na Korsice…

Ježíš v islámu. Jak se muslimové dívají na jeho smrt a vzkříšení?

22.04.2019 10:57 Aktualizováno Včera křesťané na celém světě oslavili vzkříšení Ježíše Krista. Na Velikonoční příběh, tj. smrt a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama