Díky filmu Sám doma je zná celý svět. Co dnes dělají a jak vypadají zloději Harry a Marv?

Harry, jdu do baráku! Jedna z nejznámějších hlášek dnes již klasického filmu Sám doma je pro mnoho lidí stejným symbolem Vánoc, jako ikonické zvonění zvonečku. Sérii filmů o malém Kevinovi, kterého rodiče pokaždé někde ztratí, můžeme v televizi sledovat každé Vánoce a ani letošek nebyl výjimkou. Opravdu je ale ústřední postavou právě Macaulay Culkin?

Přidejte svůj názor

"Mokrý banditi" Harry a Marv
doporučujeme

Bez Kevina by to zajisté nešlo, větší porci humoru, hlášek, ale i zranění však obstarává jiná herecká ústřední dvojice, a sice zloději Harry a Marv, známí též jako "Mokrý banditi" nebo "Dlouhoprsťáci".

Role chytřejšího z obou zlodějů se zhostil Joe Pesci,který si zahrál podsaditého a zlého Harryho. Právě jeho postava ho předurčuje ke hraní zloduchů a na kontě jich má nespočet.

Za roli psychopatického gangstera Tommyho DeVita ve filmu Mafiáni si dokonce odnesl Oscara, dnes už se ale 75letý herec věnuje filmu jen zřídka. 

img-responsive

Joe Pesci alias Harry | foto: Profimedia

Zatímco v minulosti byl na plátně jako doma a kromě role v Sám doma se proslavil i ve filmech Smrtonosná zbraň, Příběh z Bronxu nebo Zuřící býk, za posledních 20 let natočil pouze čtyři filmy. A vyjma čtvrtého dílu Smrtonosné zbraně nijak extrémně úspěšné.

Joe ale nelení ani v důchodu. Momentálně spolupracuje na vzniku filmu Ir, na kterém se podílí i  Robert De Niro a Martin Scorsese. Příběh o  nájemném vrahovi Franku Sheeranovi, který zabil více než 25 lidí, se objeví během příštího roku na Netflixu.

img-responsive

Daniel Stern alias Marv | foto: Profimedia

Bohatou hereckou kariéru má za sebou i Daniel Stern alias Marv. Tento 193 cm vysoký herec se také aktivně věnuje herecké kariéře, avšak v úplně jiném žánru než jeho zlodějský kolega Harry.

Daniel je hvězdou předevší amerických rodinných komedií. Zahrál si například ve snímcích Šest pohřbů a jedna svatba, Blázniví fandové, Zmatkář, Vegas Baby, Zab tu mrchu! a další.

Sám se také věnuje režii a psaní scénářů. Na rozdíl od Joa ale nemá na kontě žádná větší filmová ocenění. Má ale tři děti a jedním z jeho synů je Henry I. Stern, demokratický senátor zvolený za stát Kalifornie.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Facka Goebbelsovi, vítězství na dosah. Poslední žena v Hitlerově bunkru…

25.03.2019 10:24 Johanna Rufová je poslední žijící žena, která na vlastní oči viděla pád nacismu. Ve své knize…

Horký čaj a káva mohou podle lékařů způsobit rakovinu

25.03.2019 09:15 Horké nápoje mohou přijít vhod zejména v zimních měsících, někdo si je ale neodpustí celoročně.…

Uchovávání čokolády v lednici je to nejhorší, co vás může napadnout

25.03.2019 08:44 Čokoláda skladovaná v lednici. Někteří lidé to dělají, pokud jste mezi nimi i vy, měli byste…

Letohrádek Hvězda: Jeho stavitel Ferdinand Tyrolský byl rozporuplná…

24.03.2019 20:10 Aktualizováno Letohrádek Hvězda je mnohdy označován za prvotřídní české dílo období renesance. Při pohledu ze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama