Díky filmu Sám doma je zná celý svět. Co dnes dělají a jak vypadají zloději Harry a Marv?

Harry, jdu do baráku! Jedna z nejznámějších hlášek dnes již klasického filmu Sám doma je pro mnoho lidí stejným symbolem Vánoc, jako ikonické zvonění zvonečku. Sérii filmů o malém Kevinovi, kterého rodiče pokaždé někde ztratí, můžeme v televizi sledovat každé Vánoce a ani letošek nebyl výjimkou. Opravdu je ale ústřední postavou právě Macaulay Culkin?

Přidejte svůj názor

"Mokrý banditi" Harry a Marv
doporučujeme

Bez Kevina by to zajisté nešlo, větší porci humoru, hlášek, ale i zranění však obstarává jiná herecká ústřední dvojice, a sice zloději Harry a Marv, známí též jako "Mokrý banditi" nebo "Dlouhoprsťáci".

Role chytřejšího z obou zlodějů se zhostil Joe Pesci,který si zahrál podsaditého a zlého Harryho. Právě jeho postava ho předurčuje ke hraní zloduchů a na kontě jich má nespočet.

Za roli psychopatického gangstera Tommyho DeVita ve filmu Mafiáni si dokonce odnesl Oscara, dnes už se ale 75letý herec věnuje filmu jen zřídka. 

img-responsive

Joe Pesci alias Harry | foto: Profimedia

Zatímco v minulosti byl na plátně jako doma a kromě role v Sám doma se proslavil i ve filmech Smrtonosná zbraň, Příběh z Bronxu nebo Zuřící býk, za posledních 20 let natočil pouze čtyři filmy. A vyjma čtvrtého dílu Smrtonosné zbraně nijak extrémně úspěšné.

Joe ale nelení ani v důchodu. Momentálně spolupracuje na vzniku filmu Ir, na kterém se podílí i  Robert De Niro a Martin Scorsese. Příběh o  nájemném vrahovi Franku Sheeranovi, který zabil více než 25 lidí, se objeví během příštího roku na Netflixu.

img-responsive

Daniel Stern alias Marv | foto: Profimedia

Bohatou hereckou kariéru má za sebou i Daniel Stern alias Marv. Tento 193 cm vysoký herec se také aktivně věnuje herecké kariéře, avšak v úplně jiném žánru než jeho zlodějský kolega Harry.

Daniel je hvězdou předevší amerických rodinných komedií. Zahrál si například ve snímcích Šest pohřbů a jedna svatba, Blázniví fandové, Zmatkář, Vegas Baby, Zab tu mrchu! a další.

Sám se také věnuje režii a psaní scénářů. Na rozdíl od Joa ale nemá na kontě žádná větší filmová ocenění. Má ale tři děti a jedním z jeho synů je Henry I. Stern, demokratický senátor zvolený za stát Kalifornie.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Karel Gott drsně sestřelil ty, kteří bojovali proti režimu nebo před ním…

15.07.2019 15:41 Zpěvák Karel Gott, který v neděli oslavil 80. narozeniny, nechápe emigranty, kteří utekli za…

Skotačení v památníku holokaustu? Zpěvačka Pink hájí fotku svých dětí

15.07.2019 13:32 Americká zpěvačka Pink na instagramu zveřejnila fotografii obou svých dětí skotačících v labyrintu…

Češi se zaprodávají velkým korporacím? Ani netuší, co o jejich soukromí…

15.07.2019 12:54 Skrze věrnostní karty a mobilní aplikace jsou dnes o nás soukromé firmy schopné shromáždit obrovská…

V Londýně tragicky zahynula známá youtuberka, osudnou se jí stala…

14.07.2019 18:11 V Londýně zahynula při nehodě na elektrokoloběžce známá youtuberka a televizní moderátorka Emily…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama