Narodili jste se v prosinci? Podle odborníků vás čeká mnohem lepší život, než ostatní.

Lidé narození v prosinci by se klidně dali charakterizovat jako superhrdinové. Oproti ostatním totiž mají řadu výhod, dožívají se vyššího věku, jsou zdravější a také vitálnější. To ale není ani zdaleka vše.

Přidejte svůj názor

Děti

Na jednu stranu není prosinec tím nejlepším měsícem, ve kterém chcete přivést své dítě na svět. Venku je zima, lidé včetně rodiček mají oslabenou imunitu, a váš potomek by musel slavit narozeniny jen pár dní před nebo po Vánocích.

Podle odborníků ale mají lidé narození v posledním měsíci v roce mnoho výhod, o kterých ani netuší. Především se dožívají vyššího věku než ostatní, podle studie magazínu Journal of Aging Research není dokonce problém, aby se dožili až 105 let.

Tím ale výčet jejich "superschopností" nekončí. "Prosincové děti" jsou více emočně a citově vyrovnané, mají méně starostí a jsou zdravější. Je u nich například menší riziko vzniku onemocnění srdce a cév.

Lidé narození v prosinci také mají větší nadání na sport a na složitější vědní disciplíny, jako je lékařství. Dokáží se také lépe vypořádat s každodenním raním zvoněním budíku, než například lidé narození v létě. 

Proč tomu tak je mnohdy vědci netuší, předpokládá se, že za vším stojí kombinace chladného měsíce, tedy nutnost budovat si imunity rychleji než ostatní děti, a faktor krátkého dne a dlouhé noci, oproti jiným měsícům.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Královna" Meghan pod palbou. Bizarní video hýbe celou Británií

21.03.2019 22:38 Aktualizováno Každoroční udílení cen britské populární hudby BRIT Awards i měsíc po svém skončení hýbe celou…

Vědci zjistili, proč nás zatím nekontaktovala žádná mimozemská civilizace

21.03.2019 18:59 Vědci i obyčejní lidé si často kladou otázku, zda jsme ve vesmíru sami. A pokud na jiné planetě…

Aspergerův syndrom? Z autistické psychopatie vzniklé v nacistické Vídni se…

21.03.2019 16:17 Aktualizováno Proč je Aspergerův syndrom takovou součástí našeho lexikonu? Proč se jeho použití v polovině 90.…

Masakr spojeneckých letců: Hitler dal zavraždit 50 zajatců, byli mezi nimi…

21.03.2019 07:49 Jednou z nejznámějších epizod druhé světové války je útěk téměř osmi desítek spojeneckých letců ze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama