Narodili jste se v prosinci? Podle odborníků vás čeká mnohem lepší život, než ostatní.

Lidé narození v prosinci by se klidně dali charakterizovat jako superhrdinové. Oproti ostatním totiž mají řadu výhod, dožívají se vyššího věku, jsou zdravější a také vitálnější. To ale není ani zdaleka vše.

Přidejte svůj názor

Děti

Na jednu stranu není prosinec tím nejlepším měsícem, ve kterém chcete přivést své dítě na svět. Venku je zima, lidé včetně rodiček mají oslabenou imunitu, a váš potomek by musel slavit narozeniny jen pár dní před nebo po Vánocích.

Podle odborníků ale mají lidé narození v posledním měsíci v roce mnoho výhod, o kterých ani netuší. Především se dožívají vyššího věku než ostatní, podle studie magazínu Journal of Aging Research není dokonce problém, aby se dožili až 105 let.

Tím ale výčet jejich "superschopností" nekončí. "Prosincové děti" jsou více emočně a citově vyrovnané, mají méně starostí a jsou zdravější. Je u nich například menší riziko vzniku onemocnění srdce a cév.

Lidé narození v prosinci také mají větší nadání na sport a na složitější vědní disciplíny, jako je lékařství. Dokáží se také lépe vypořádat s každodenním raním zvoněním budíku, než například lidé narození v létě. 

Proč tomu tak je mnohdy vědci netuší, předpokládá se, že za vším stojí kombinace chladného měsíce, tedy nutnost budovat si imunity rychleji než ostatní děti, a faktor krátkého dne a dlouhé noci, oproti jiným měsícům.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Společnost kolabuje, svět v roce 2020 upadne do chaosu, předvídá matematik

20.01.2019 12:59 Společnost je na pokraji kolapsu. K tomu by kvůli politickým nepokojům mohlo dojít už příští rok.…

Konec války na poslední chvíli? Archívy ukázaly, jak blízko měl Hitler k…

20.01.2019 12:14 Dokumenty objevené v americkém archivu naznačují, že nacistické Německo mohlo před koncem druhé…

Nixon začal před půlstoletím přepisovat dějiny. Zásluhou médií ale jinak,…

20.01.2019 12:07 Letos v dubnu uplyne 25 let od smrti Richarda Nixona, jednoho z nejkontroverznějších prezidentů…

Míle smrti. Legendární útok americké armády na desetitisícový konvoj se…

19.01.2019 22:01 Aktualizováno I válka v Perském zálivu má své stinné stránky. Jednou z nich je útok koaličních sil v čele s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama