Narodili jste se v prosinci? Podle odborníků vás čeká mnohem lepší život, než ostatní.

Lidé narození v prosinci by se klidně dali charakterizovat jako superhrdinové. Oproti ostatním totiž mají řadu výhod, dožívají se vyššího věku, jsou zdravější a také vitálnější. To ale není ani zdaleka vše.

Přidejte svůj názor

Děti
doporučujeme

Na jednu stranu není prosinec tím nejlepším měsícem, ve kterém chcete přivést své dítě na svět. Venku je zima, lidé včetně rodiček mají oslabenou imunitu, a váš potomek by musel slavit narozeniny jen pár dní před nebo po Vánocích.

Podle odborníků ale mají lidé narození v posledním měsíci v roce mnoho výhod, o kterých ani netuší. Především se dožívají vyššího věku než ostatní, podle studie magazínu Journal of Aging Research není dokonce problém, aby se dožili až 105 let.

Tím ale výčet jejich "superschopností" nekončí. "Prosincové děti" jsou více emočně a citově vyrovnané, mají méně starostí a jsou zdravější. Je u nich například menší riziko vzniku onemocnění srdce a cév.

Lidé narození v prosinci také mají větší nadání na sport a na složitější vědní disciplíny, jako je lékařství. Dokáží se také lépe vypořádat s každodenním raním zvoněním budíku, než například lidé narození v létě. 

Proč tomu tak je mnohdy vědci netuší, předpokládá se, že za vším stojí kombinace chladného měsíce, tedy nutnost budovat si imunity rychleji než ostatní děti, a faktor krátkého dne a dlouhé noci, oproti jiným měsícům.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Oldřich Kaiser měl infarkt. Je v nemocnici

18.07.2019 12:59 Slavný český herec Oldřich Kaiser měl infarkt. V současnosti leží na jednotce intenzivní péče.…

Nečekaný zvrat. Obvinění herce Spaceyho ze sexuálního obtěžování staženo

18.07.2019 12:50 Aktualizováno Americká prokuratura stáhla obvinění herce Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování osmnáctiletého…

Magické gesto lásky: V polibku je schováno víc, než si myslíme

17.07.2019 09:41 Nedávno jsme oslavili Světový den polibku: polibek je gesto lásky, z něhož vychází každý milostný…

Ujedl se k smrti: Mladík vážil skoro půl tuny, v dubnu ještě dokázal stát…

16.07.2019 12:18 Ujedl se doslova až k smrti. Argentineci Maximilianu Olivovi se jeho těžko uvěřitelných 495…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama