Jak se žije se skutečně dlouhými nehty?

Řada žen se pyšní svými dlouhými pěstěnými nehty. Ale asi nikdo si neumí představit, jaké to je si nehty čtyři roky nestříhat. Pětatřicetiletá Ruska Elena Šilenkovová vlastní skutečné „pařáty“.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Elena Šilenkovová

Elena si nehty nestříhala už čtyři roky a tři měsíce. Aktuálně je má až 12 centimetrů dlouhé – a ráda se jimi chlubí. Navíc tvrdí, že díky nim jí muži věnují velkou pozornost.

Žena z Petrohradu nedávno překonala ruský rekord v délce nehtů. Vše začalo jako sázka, kamarádka jí totiž tvrdila, že to nevydrží. Dnes Elena svoje nehty označuje za svoje „děti“, které podle ní měří celkem neuvěřitelných 86 centimetrů.

Nehty ji ale samozřejmě velice omezují. Elena odmítá plavat v moři, hrát tenis nebo nosit rukavice – a to navzdory kruté ruské zimě. Přesto tvrdí, že ji extrémně dlouhé nehty v běžném životě nečiní žádné větší potíže.

Elena říká, že dlouhé nehty měla už v pubertě, nikdy ale nebyly tak dlouhé jako dnes. Zároveň má neustále strach, že by se jí mohly zlomit - a často má noční můry, že se probudí s krátkými nehty. Kvůli tomu, aby je měla dostatečně silná, prý bere i vitamíny. Občas se jí prý sice některý nehet poškodí, zatím vždy to ale dokázala opravit.

„Nemám žádné problémy s věcmi, které denně dělám, jen něco dělám jiným způsobem než většina lidí. Například můj způsob psaní je jiný. Neustále musím ovládat všechny svoje pohyby. Navíc se musím vyhýbat ostrým povrchům,“ vysvětluje.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rtuť a skalpel. Jak léčili doktoři ve středověku mor?

21.01.2019 17:44 Aktualizováno Černá smrt, jak někdy bývá nazývána epidemie dýmějového moru z 14. století, vyhubila v Evropě asi…

Káva místo léků? Kolem domácí léčby bolesti hlavy panuje řada mýtů

21.01.2019 16:31 Bolest je nejčastějším projevem, že je s naším organismem něco v nepořádku, a zažil ji už každý z…

Cibule překvapuje lékaře. Dokáže toho vyléčit víc, než si mysleli

21.01.2019 15:44 Podobně jako česnek je i cibule neocenitelnou potravinou všech kuchařů. Uplatnění ale nalezne nejen…

Konec jablek, kávy, paprik nebo ořechů. Jak bude vypadat svět, až včely…

21.01.2019 13:47 Německý fyzik Albert Einstein prý kdysi prohlásil, že až vymřou včely, lidstvo bude mít před sebou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama