Jak se žije se skutečně dlouhými nehty?

Řada žen se pyšní svými dlouhými pěstěnými nehty. Ale asi nikdo si neumí představit, jaké to je si nehty čtyři roky nestříhat. Pětatřicetiletá Ruska Elena Šilenkovová vlastní skutečné „pařáty“.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Elena Šilenkovová
doporučujeme

Elena si nehty nestříhala už čtyři roky a tři měsíce. Aktuálně je má až 12 centimetrů dlouhé – a ráda se jimi chlubí. Navíc tvrdí, že díky nim jí muži věnují velkou pozornost.

Žena z Petrohradu nedávno překonala ruský rekord v délce nehtů. Vše začalo jako sázka, kamarádka jí totiž tvrdila, že to nevydrží. Dnes Elena svoje nehty označuje za svoje „děti“, které podle ní měří celkem neuvěřitelných 86 centimetrů.

Nehty ji ale samozřejmě velice omezují. Elena odmítá plavat v moři, hrát tenis nebo nosit rukavice – a to navzdory kruté ruské zimě. Přesto tvrdí, že ji extrémně dlouhé nehty v běžném životě nečiní žádné větší potíže.

Elena říká, že dlouhé nehty měla už v pubertě, nikdy ale nebyly tak dlouhé jako dnes. Zároveň má neustále strach, že by se jí mohly zlomit - a často má noční můry, že se probudí s krátkými nehty. Kvůli tomu, aby je měla dostatečně silná, prý bere i vitamíny. Občas se jí prý sice některý nehet poškodí, zatím vždy to ale dokázala opravit.

„Nemám žádné problémy s věcmi, které denně dělám, jen něco dělám jiným způsobem než většina lidí. Například můj způsob psaní je jiný. Neustále musím ovládat všechny svoje pohyby. Navíc se musím vyhýbat ostrým povrchům,“ vysvětluje.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Strašák jménem rakovina děložního čípku. Jaké jsou nejčastější mýty?

20.07.2019 07:57 Téma rakoviny děložního čípku je v České republice velmi aktuální, protože zde lékaři po třicet let…

Byl to závod, Západ byl frustrovaný. Astronom Dušek pro EZ promluvil o…

19.07.2019 11:59 Aktualizováno Přistání Američanů na Měsíci před 50. lety má dodnes dopad na náš život. Ty nejúspěšnější vesmírné…

Tajemná Oblast 51. Co se ukrývá na základně, kterou chtějí obsadit…

19.07.2019 09:44 Oblast 51, v angličtině Area 51, je jedním z nejzáhadnějších míst na světě. Řada lidí se totiž…

Oldřich Kaiser měl infarkt. Je v nemocnici

18.07.2019 12:59 Slavný český herec Oldřich Kaiser měl infarkt. V současnosti leží na jednotce intenzivní péče.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama