Jak dnes vypadá Brick z Průměrňákových? Kariéru mladého herce ovlivnila vážná nemoc

Jméno amerického herce Atticuse Shaffnera vám zřejmě nic neřekne. Věřte ale, že jej znáte – proslavil se rolí Bricka v seriálu Průměrňákovi. Postava Bricka se v sitcomu potýká s různými problémy. S těmi má hromadu zkušeností i Atticus.

Přidejte svůj názor

Atticus Shaffer

Atticus Shaffer se narodil 19. června 1998. Nejvíce se proslavil rolí Bricka Hecka v sitcomu Průměrňákovi na stanici ABC. Kromě toho ale také daboval Edgara v animovaném filmu Frankenweenie (2012), A mihnul se i ve filmu Hancock (2008) s Willem Smithem v hlavní roli.

Atticusova (zatím) životní role je podivínský a výstřední školák, který jen s obtížemi získává kamarády a který příliš nerozumí společenským konvencím. Ani sám herec to v životě nemá právě jednoduché. Shaffer má čtvrtý typ osteogenesis imperfecta, která způsobuje křehké kosti, a malý vzrůst. Proto měří pouze 1,42 metru.

Jakákoliv fyzická aktivita je pro Atticuse obtížná - diváci si mohou všimnout, že kamera ho jen velmi málo sleduje ve chvíli, kdy chodí. A když Brick před kamerou kráčí, hodně se kvůli své nemoc kymácí. Atticus ale svůj stav snáší dobře – možná i proto, že je jeho případ méně závažný než většina ostatních. Přesto ale trpí velkými bolestmi.

„Přispívá k mé barvité osobnosti," říká herec o své chorobě. A i když tvrdí, že jeho stav ho nijak neomezuje, přesto raději studuje doma a do školy chodí jen na přezkoušení. A když má volno, rád hraje videohry, anebo staví z lega.

Se svým stavem se vypořádal i díky své víře. Když dospíval, nalezl podle svých slov Pána a v roce 2015 se nechal pokřtít. „Skutečně jsem se zavázal ke křesťanství, když mi bylo 15 let," přiznal Shaffer. Vyrůstal v křesťanském domově, ale jeho máma ho prý do ničeho netlačila a nechala ho, aby si svou cestu našel sám. Právě kvůli nekonečné sérii operací a intenzivní bolesti se prý obrátil na víru.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rtuť a skalpel. Jak léčili moroví doktoři tuto nemoc ve středověku

21.01.2019 16:55 Aktualizováno Černá smrt, jak někdy bývá nazývána epidemie dýmějového moru z 14. století, vyhubila v Evropě asi…

Káva místo léků? Kolem domácí léčby bolesti hlavy panuje řada mýtů

21.01.2019 16:31 Bolest je nejčastějším projevem, že je s naším organismem něco v nepořádku, a zažil ji už každý z…

Cibule překvapuje lékaře. Dokáže toho vyléčit víc, než si mysleli

21.01.2019 15:44 Podobně jako česnek je i cibule neocenitelnou potravinou všech kuchařů. Uplatnění ale nalezne nejen…

Konec jablek, kávy, paprik nebo ořechů. Jak bude vypadat svět, až včely…

21.01.2019 13:47 Německý fyzik Albert Einstein prý kdysi prohlásil, že až vymřou včely, lidstvo bude mít před sebou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama