Zázračná potravina: Co se stane s vaším tělem, když budete pravidelně jíst ovesné vločky?

 Říká se, že všeho moc škodí. Ale i zde platí, že existuje výjimka - ovesné vločky. Ty jsou tak zdravé, že nám nemohou ublížit ani při každodenním konzumaci. Právě naopak, jsou pro náš organismus velmi prospěšné.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

ovesné vločky

Z ovesných vloček se připravuje řada pokrmů spadajících do kategorie “zdravé výživy”, především müsli, a používají se též při výrobě celozrnného pečiva. Jsou cenným zdrojem řady živin. Ovesné vločky jsou lehce stravitelné a známé svým obsahem lehce rozpustné vlákniny.

Zdravotní výhody konzumace ovesných vloček:

Posilují zdraví srdce

Jak jsme již zmiňovali, jsou zdrojem rozpustné vlákniny a proto jsou spojovány s pozitivními účinky na srdce. Ovesné vločky jsou bohaté na vápník a draslík, které úspěšně snižují krevní tlak. Jedna studie zveřejněná v časopise American Journal of Clinical Nutrition dokonce ukázala, že konzumace celých zrn snižuje riziko ischemické choroby srdeční.

Pomáhají redukovat hmotnost

Studie ukázaly, že ve srovnání s cornflaky nás ovesné vločky výrazně více zasytí a tak udržují hlad na uzdě. Pocit hladu se dostavuje později.

Jsou výživné a zdravé

Ovesné vločky obsahují makroživiny jako je měď, železo, zinek a fosfor. Mají nízký obsah tuku a velmi malé množství nasycených tuků. Jsou ale naopak bohaté na bílkoviny.

Lepší zažívání

Velký obsahy vlákniny ve vločkách napomáhá lepšímu zažívání a má příznivý vliv na trávicí systém. Natáhne do sebe toxiny, usazené ve střevech, čímž přispívá k detoxikaci a očistě organismu. Vločky účinně odstraňují zácpu a snižují riziko vzniku rakoviny tlustého střeva. Důležitá je však pravidelná konzumace.

Více energie

Snídaně obsahující ovesné vločky vám poskytne potřebnou energii na celý den. Budete mít možnost dokončit každodenní úkoly bez pocitu únavy.

Zabraňují cukrovce

Ovesné vločky jsou velmi prospěšné při snižování rizika cukrovky díky nízkému glykemickému indexu. Ten pomáhá pomalu vyprázdnit obsah žaludku a tím ovlivňuje hladinu cukru v krvi a zlepšuje citlivost na inzulín. Nedávná studie, která je zveřejněna v časopise American Journal of Clinical Nutrition zjistila, že konzumace potravin s nízkým glykemickým indexem je spojena s menším odporem inzulínu a nižším výskytem diabetu 2. typu.

Chrání pokožku

Oves je velmi prospěšný pro pokožku, protože má úžasný uklidňující prostředek, který zmírňuje svědění a podráždění. Ovesné vločky normalizují pH pokožky a tím odstraňují nepříjemné svědění kůže, tvrdí American Academy of Dermatology. Ovesné lázně jsou proto doporučovány těm které svědí kůže. Po takové koupeli bude pokožka hydratovaná a chráněna před dráždivými látkami.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Věštba židovského rabína předpověděla, kde začne třetí světová válka

19.03.2019 20:00 Aktualizováno Rabín Levi Saadia Nahmani před více než 20 lety předpověděl válku mezi USA a Severní Koreou. Tehdy…

Největší tajemství Michaela Jacksona: Opravdu si nechával bělit kůži?

19.03.2019 15:28 Na konci 80. let proletěla světem zpráva o tom, že si fenomenální zpěvák Michael Jackson nechává…

Harry Potter ukrýval velké tajemství. Rowlingová ho prozradila a naštvala…

19.03.2019 09:35 Knižní sága o čarodějnickém učni Harry Potterovi ukrývala nejedno skryté tajemství. Na některá…

"Drsňačka" Michaela Jílková? Hrála v řadě známých seriálů, ale možná jste…

18.03.2019 22:10 Aktualizováno Michaelu Jílkovou si všichni pamatují jako nemilosrdnou kotelnici, která se pravidelně vrhá mezi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama