Zázračná potravina: Co se stane s vaším tělem, když budete pravidelně jíst ovesné vločky?

 Říká se, že všeho moc škodí. Ale i zde platí, že existuje výjimka - ovesné vločky. Ty jsou tak zdravé, že nám nemohou ublížit ani při každodenním konzumaci. Právě naopak, jsou pro náš organismus velmi prospěšné.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

ovesné vločky
doporučujeme

Z ovesných vloček se připravuje řada pokrmů spadajících do kategorie “zdravé výživy”, především müsli, a používají se též při výrobě celozrnného pečiva. Jsou cenným zdrojem řady živin. Ovesné vločky jsou lehce stravitelné a známé svým obsahem lehce rozpustné vlákniny.

Zdravotní výhody konzumace ovesných vloček:

Posilují zdraví srdce

Jak jsme již zmiňovali, jsou zdrojem rozpustné vlákniny a proto jsou spojovány s pozitivními účinky na srdce. Ovesné vločky jsou bohaté na vápník a draslík, které úspěšně snižují krevní tlak. Jedna studie zveřejněná v časopise American Journal of Clinical Nutrition dokonce ukázala, že konzumace celých zrn snižuje riziko ischemické choroby srdeční.

Pomáhají redukovat hmotnost

Studie ukázaly, že ve srovnání s cornflaky nás ovesné vločky výrazně více zasytí a tak udržují hlad na uzdě. Pocit hladu se dostavuje později.

Jsou výživné a zdravé

Ovesné vločky obsahují makroživiny jako je měď, železo, zinek a fosfor. Mají nízký obsah tuku a velmi malé množství nasycených tuků. Jsou ale naopak bohaté na bílkoviny.

Lepší zažívání

Velký obsahy vlákniny ve vločkách napomáhá lepšímu zažívání a má příznivý vliv na trávicí systém. Natáhne do sebe toxiny, usazené ve střevech, čímž přispívá k detoxikaci a očistě organismu. Vločky účinně odstraňují zácpu a snižují riziko vzniku rakoviny tlustého střeva. Důležitá je však pravidelná konzumace.

Více energie

Snídaně obsahující ovesné vločky vám poskytne potřebnou energii na celý den. Budete mít možnost dokončit každodenní úkoly bez pocitu únavy.

Zabraňují cukrovce

Ovesné vločky jsou velmi prospěšné při snižování rizika cukrovky díky nízkému glykemickému indexu. Ten pomáhá pomalu vyprázdnit obsah žaludku a tím ovlivňuje hladinu cukru v krvi a zlepšuje citlivost na inzulín. Nedávná studie, která je zveřejněna v časopise American Journal of Clinical Nutrition zjistila, že konzumace potravin s nízkým glykemickým indexem je spojena s menším odporem inzulínu a nižším výskytem diabetu 2. typu.

Chrání pokožku

Oves je velmi prospěšný pro pokožku, protože má úžasný uklidňující prostředek, který zmírňuje svědění a podráždění. Ovesné vločky normalizují pH pokožky a tím odstraňují nepříjemné svědění kůže, tvrdí American Academy of Dermatology. Ovesné lázně jsou proto doporučovány těm které svědí kůže. Po takové koupeli bude pokožka hydratovaná a chráněna před dráždivými látkami.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koupání a opalování „nahoře bez“: Za co vás policie může zavřít?

26.06.2019 12:15 Rádi byste holdovali nudismu, ale nevíte, jak se přesně věci mají. Nebojte se, existuje spolehlivý…

Peklo kvůli Karlu Gottovi: Jaromír Jágr poslal fanouška do p*dele

25.06.2019 11:45 Legendární hokejista Jaromír Jágr měl o víkendu na sociální síti pro jubilanta Karla Gotta jen…

Vědci vyšli s pravdou ven. Prozradili trik, jak poznat nevěru u partnera

24.06.2019 22:06 Aktualizováno Většina lidí je téměř bytostně přesvědčena o tom, že jejich partner by jim nikdy nebyl nevěrný.…

Kam se poděli šmejdi? Psycholožka pro EZ vysvětlila podvodné praktiky

24.06.2019 10:59 ROZHOVOR - Psycholožka Romana Mazalová z Univerzity Palackého v Olomouci se zabývá psychologií…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama