Nejhorší nemoc roku 2019? Možná jí ani neznáme, zabít by mohla miliony lidí

Do nového kalendářního roku bychom měli vstupovat s optimismem a přáním hodně zdraví, vždyť právě to je tím nejdůležitějším v našem životě. Bill Gates však varuje před hrozbou budoucí pandemie, která by mohla mít na svědomí až 30 milionů lidí.

Přidejte svůj názor

Bakterie
doporučujeme

Zimní měsíce už tradičně patří chřipce, která bude zlobit nejméně do března. Rostoucím problémem je rovněž epidemie spalniček, v Evropě jsou evidovány desítky tisíc případů a vzhledem k liknavému přístupu některých rodičů se pravděpodobně budou šířit dál.

Zakladatel firmy Microsoft a jeden z nejbohatších lidí světa Bill Gates však letos varoval před vypuknutím pandemie. S rostoucím počtem obyvatel naší planety přibývají patogeny, na pandemii rozměrů španělské chřipky (50 milionů obětí – pozn.red.) prý civilizace není připravená.

Americký multimiliardář rovněž předpokládá, že půjde o nemoc, kterou lidstvo dosud nezná. Podle Gatese by se mohlo jednat například o nemoc podobnou neštovicím, avšak s mnohem ničivějšími účinky. Během šesti měsíců by mohla vzít život až 30 milionům lidí.

Jako příklad uvádí nedávno objevené viry SARS a MERS. První byl poprvé hlášen před 16 lety v Číně, během roku se jím nakazilo až 8 tisíc lidí, necelá tisícovka pak viru podlehla. Výskyt MERS byl potvrzen až v roce 2012. Tento virus se sice šíří pomaleji, ale má podstatně vyšší úmrtnost. Do roku 2015 bylo evidováno 1250 případů, 450 mělo smrtelné následky.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Letohrádek Hvězda: Jeho stavitel Ferdinand Tyrolský byl rozporuplná…

24.03.2019 20:10 Aktualizováno Letohrádek Hvězda je mnohdy označován za prvotřídní české dílo období renesance. Při pohledu ze…

Velké srovnání fastfoofů: Je zdravější KFC, nebo McDonald‘s?

24.03.2019 19:49 Aktualizováno McDonald‘s a KFC patří mezi jedny z největších firem produkující fast food na světě, včetně České…

Kontroverzní vyšetřovací taktiky: Mohou policisté při výslechu lhát?

24.03.2019 17:56 Policie používá řadu různých vyšetřovacích technik k získání přiznání od podezřelých. Bohužel…

Zavřená okna, vypnutá trouba. Pokud to před odchodem z domu kontroluje,…

24.03.2019 16:57 Opakování činností, vyhýbání se některým věcem a neustálá nervozita a potřeba něco zkontrolovat.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama