Kocovina, naše vina. Jak se na Nový rok probudit bez bolavé hlavy?

K Novému roku patří u mnohých lidí kocovina. Co si budeme říkat, pokud se s ní na Nový rok probudíme, většinou je to naše vina. Existuje však pár zaručených rad, jak se jí vyvarovat. Pojďte si s námi některé z nich na poslední chvíli připomenout.

Přidejte svůj názor

Alkohol
doporučujeme

Nejlepší rada? Nepít. Jak však mnozí tvrdí, výjimečnost silvestrovské noci v sobě skrývá určité riziko. Narušuje totiž naše běžné zvyklosti, mnozí z nás tak cítí povinnost se opít, k čemuž nás navíc nabádá okolí.

Roli často hrají i naše psychické potíže. Pokud jste smutní nebo naštvaní, je mnohem pravděpodobnější, že se opijete. Pamatujte však, že alkohol sice může tyto stavy krátkodobě zlepšit, ale dlouhodobě spíš krizi prohlubuje.

Pokud jste se přece jen rozhodli pít, měli byste si udělat pořádnou přípravu. Doporučuje se například konzumace tučného jídla, avšak zdravějšího, např. lososa, pstruha či jiné ryby. Smaženým jídlům, která jsou náročná na trávení, je lepší se vyhnout. Obecně však tuky pomáhají pomaleji vstřebávat alkohol.

Mladí lidé mají tendenci se babským radám vysmívat. Pravda je, že jsou spolehlivé a prověřené lety. Mezi takové řadíme i tu o lžičce olivového oleje, která žaludek připraví na množství alkoholu, které hodláte vypít.

Pár hodin před konzumací alkoholu je dobré užít nějaké vitamíny, ideální je vitamín B. Při zpracování alkoholu totiž metabolismus spotřebovává řadu důležitých živin a právě nejvíce snižuje hladiny vitamínu B. Sníží-li se na nulu, kocovině se pravděpodobně nevyhněte.

Téměř jistou cestou do spárů kocoviny je rovněž míchání alkoholu. Věřte, že opravdu není potřeba vyzkoušet veškeré drinky, které jsou k mání. Jednotlivé nápoje je rovněž vhodné prokládat sklenicemi vody.

Do nového roku vám tedy přejeme hodně štěstí, zdraví a probuzení bez kocoviny.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Herečka Jiřina Bohdalová skončila kvůli vážným problémům v nemocnici

21.11.2019 14:24 Populární česká herečka Jiřina Bohdalová byla hospitalizována v nemocnici Na Homolce. Českou…

Chlapec jedl chipsy a hranolky. Drastické následky vyděsily i lékaře

20.11.2019 14:30 Velkou Británii šokoval případ chlapce, který se část života živil převážně smaženými bramborami v…

Po MeToo nastupuje NoBra. Proč se některé ženy rozhodly žít bez podprsenky?

20.11.2019 09:45 Některé ženy se rozhodly, že už nebudou nosit podprsenku. Jejich rozhodnutí následovat hnutí "no…

Zázračné dítě: Chlapec (9) dokončuje univerzitu, jeho IQ je ohromující

19.11.2019 08:31 Devítiletý Belgičan Laurent Simons se chystá příští měsíc dokončit studia na univerzitě v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama