Jak si lidé před 10 lety představovali rok 2019? Technologie, které předvídal Microsoft

Po uplynulých deseti letech se dá s klidem konstatovat, že americká společnost Microsoft už zdaleka není tak vizionářská jako v minulosti. Přesně před deseti lety vypustil technologický gigant do světa video, v němž předpovídal podobu světa v roce 2019, do kterého jsme právě vstoupili.

Přidejte svůj názor

Microsoft, ilustrační fotografie
doporučujeme

Video začíná ve školní učebně, kde děti komunikují v různých jazycích prostřednictvím velké dotykové obrazovky. Chat hodně připomíná ten z mobilů značky Apple, sluší se však dodat, že tyto technologie existovaly již v roce 2009.

Další předpověď ukazuje ženu, jak si odškrtává splněné úkoly ve vcelku komplikované tabulce. Po přejetí prstem si vybírá mezi nabízenými filmy v letadle, v němž právě sedí.

V následující scéně se ocitáme v kanceláři, kterou tvoří jen stůl a skleněná stěna, která je ve skutečnosti počítačem, na němž se pracuje.

Microsoft in 2019. | zdroj: YouTube

Poté se děj přesouvá na letiště, kde muž drží telefon. Jak se ukáže o chvíli později, dá se rozdělit na dva díly. Jeden si přikládá k uchu a do druhého před sebou se dívá, právě totiž probíhá videohovor. Zařízení mu následně promítá na zem směrové šipky, které mu pomáhají najít jeho kolegyni.

Video uzavírá scéna z domácnosti, kde si muž čte noviny, které nápadně připomínají ty z filmů o Harry Potterovi. Kávový hrneček zase „updatuje“ stav podle toho, kolik z něj už dotyčný vypil. Když jej dopije, je zcela připraven na práci.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fosgen. Nejhorší zbraň první světové války má na svědomí drtivou většinu…

26.04.2019 09:28 Dichlorid karbonylu, známější jako fosgen, je prudce jedovatý, dusivý bezbarvý plyn, mnohem…

loading...

Zázračné potraviny: Co jíst, abychom ve zdraví déle žili

26.04.2019 07:34 Dieta bohatá na proteiny sice vede ke snížení hmotnosti, ale urychluje stárnutí a vznik s ním…

Seriál Kutil Tim: Jak se za 20 let od poslední klapky změnil šikovný…

25.04.2019 14:32 Aktualizováno Komediální sitcom Kutil Tim patří ke stálicím programu českých stanic - a to i přesto, že od…

Tajemství sovětského diktátora Stalina: Proč nechtěl řečnit na veřejnosti?

25.04.2019 14:32 Aktualizováno Není pochyb o tom, že ruskou i globální historii ovlivnil Josif Vissarionovič Džugašvili…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama