Jak si lidé před 10 lety představovali rok 2019? Technologie, které předvídal Microsoft

Po uplynulých deseti letech se dá s klidem konstatovat, že americká společnost Microsoft už zdaleka není tak vizionářská jako v minulosti. Přesně před deseti lety vypustil technologický gigant do světa video, v němž předpovídal podobu světa v roce 2019, do kterého jsme právě vstoupili.

Přidejte svůj názor

Microsoft, ilustrační fotografie

Video začíná ve školní učebně, kde děti komunikují v různých jazycích prostřednictvím velké dotykové obrazovky. Chat hodně připomíná ten z mobilů značky Apple, sluší se však dodat, že tyto technologie existovaly již v roce 2009.

Další předpověď ukazuje ženu, jak si odškrtává splněné úkoly ve vcelku komplikované tabulce. Po přejetí prstem si vybírá mezi nabízenými filmy v letadle, v němž právě sedí.

V následující scéně se ocitáme v kanceláři, kterou tvoří jen stůl a skleněná stěna, která je ve skutečnosti počítačem, na němž se pracuje.

Microsoft in 2019. | zdroj: YouTube

Poté se děj přesouvá na letiště, kde muž drží telefon. Jak se ukáže o chvíli později, dá se rozdělit na dva díly. Jeden si přikládá k uchu a do druhého před sebou se dívá, právě totiž probíhá videohovor. Zařízení mu následně promítá na zem směrové šipky, které mu pomáhají najít jeho kolegyni.

Video uzavírá scéna z domácnosti, kde si muž čte noviny, které nápadně připomínají ty z filmů o Harry Potterovi. Kávový hrneček zase „updatuje“ stav podle toho, kolik z něj už dotyčný vypil. Když jej dopije, je zcela připraven na práci.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co se stalo s angličtinou vévodkyně Meghan? Lingvistka si všimla zajímavé…

18.02.2019 07:28 Podle některých jazykovědců si Meghan Markleová od svatby s princem Harrym osvojuje britský přízvuk…

Kam s vypraným prádlem? Hlavně ho nevěšte na sušák, varují odborníci

17.02.2019 22:06 Aktualizováno Když je venku teplo a slunečno, na téměř každém balkoně či zahradě můžeme vidět hromady vypraného…

Utajený pohřeb Freddieho Mercuryho: Kde leží jeho ostatky se nikdy nikdo…

17.02.2019 19:42 Zpěvák kapely Queen patří mezi nejlepší světové umělce v historii a i po desítkách let od jeho…

Zničit zdraví si můžete i doma. Stačí při úklidu ignorovat místa, kterých…

17.02.2019 11:31 V každé domácnosti žijí bakterie, kterým se daří bez ohledu na to, jak čistotní jste a jak často…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama