Jak poznáte, že se někomu líbíte? Podle expertů vše odhalí jedna věc

Snaha zaujmout jiné je člověku vlastní a dvojnásob to platí u opačného pohlaví. Kolikrát si ale nejsme jisti, jestli jsme udělali dobrý nebo špatný dojem, a už vůbec je, jestli jinou osobu naše povaha spíše neodradila. Odborníci nyní přišli na to, jak to zjistit, aniž bychom se museli ptát.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Na téma jak se někomu zalíbit a dostat se do jeho přízně už toho bylo napsáno mnoho. Málokdo se ale zabýval opačnou otázkou, a sice jak poznat, že se druhé osobě opravdu líbíme.

Přišli na to až odborníci z britské Univerzity v Sussexu. Ti totiž zjistili, odpověď nenalezneme v očním kontaktu ani řeči těla. To, že se někomu líbíte, totiž lidé dávají najevo úplně jinak.

Odborníci zkoumali randící páry a zjistili, že klíčem ke všemu je hlas. Pokud muž potká osobu, která se mu zamlouvá a s níž by chtěl navázat hlubší vztah, stejné změny dozná i jeho hlas. Stane se hlubším a tišším.

U žen platí něco podobného. Pokud projeví zájem o nějakého muže, jejich hlas se rovněž stane hlubším, ale naopak hlasitějším. Taková žena totiž působí dominantně a přitažlivě.

Obě pohlaví tak podle expertů dávají najevo svou náklonnost hlubším hlasem, který působí více rozvážně. Zatímco ale muži sníží intonaci a hovoří tiššeji, ženy naopak přidají na intenzitě.

Podle odborníků jde o signály,které lze pozorovat navenek a lidé se na ně při randění mohou zaměřit. Hluboký hlas je totiž spojen s hladinou pohlavního hormonu testosteronu.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak porazit bolest hlavy bez prášků? Stačí k tomu bytelná židle

22.03.2019 16:36 Bolest hlavy je strašákem moderního člověka. Jednou z jejích nejčastějších příčin je kromě…

Hlad a kručení v břiše může signalizovat vážnou nemoc

22.03.2019 11:28 Kručení v břiše je nepříjemné zejména ve chvíli, kdy je tak hlasité, že ho slyší i okolí. Když se…

"Královna" Meghan pod palbou. Bizarní video hýbe celou Británií

21.03.2019 22:38 Aktualizováno Každoroční udílení cen britské populární hudby BRIT Awards i měsíc po svém skončení hýbe celou…

Vědci zjistili, proč nás zatím nekontaktovala žádná mimozemská civilizace

21.03.2019 18:59 Vědci i obyčejní lidé si často kladou otázku, zda jsme ve vesmíru sami. A pokud na jiné planetě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama