Jak poznáte, že se někomu líbíte? Podle expertů vše odhalí jedna věc

Snaha zaujmout jiné je člověku vlastní a dvojnásob to platí u opačného pohlaví. Kolikrát si ale nejsme jisti, jestli jsme udělali dobrý nebo špatný dojem, a už vůbec je, jestli jinou osobu naše povaha spíše neodradila. Odborníci nyní přišli na to, jak to zjistit, aniž bychom se museli ptát.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Na téma jak se někomu zalíbit a dostat se do jeho přízně už toho bylo napsáno mnoho. Málokdo se ale zabýval opačnou otázkou, a sice jak poznat, že se druhé osobě opravdu líbíme.

Přišli na to až odborníci z britské Univerzity v Sussexu. Ti totiž zjistili, odpověď nenalezneme v očním kontaktu ani řeči těla. To, že se někomu líbíte, totiž lidé dávají najevo úplně jinak.

Odborníci zkoumali randící páry a zjistili, že klíčem ke všemu je hlas. Pokud muž potká osobu, která se mu zamlouvá a s níž by chtěl navázat hlubší vztah, stejné změny dozná i jeho hlas. Stane se hlubším a tišším.

U žen platí něco podobného. Pokud projeví zájem o nějakého muže, jejich hlas se rovněž stane hlubším, ale naopak hlasitějším. Taková žena totiž působí dominantně a přitažlivě.

Obě pohlaví tak podle expertů dávají najevo svou náklonnost hlubším hlasem, který působí více rozvážně. Zatímco ale muži sníží intonaci a hovoří tiššeji, ženy naopak přidají na intenzitě.

Podle odborníků jde o signály,které lze pozorovat navenek a lidé se na ně při randění mohou zaměřit. Hluboký hlas je totiž spojen s hladinou pohlavního hormonu testosteronu.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Světová soutěž ohňostrojů Ignis Brunensis letos připomene jubilea…

16.01.2019 16:53 Dvaadvacátý ročník středoevropsky ojedinělé mezinárodní soutěže ohňostrojů Starobrno Ignis…

Tajemství české klasiky: Víte, z čeho se dělá tlačenka?

16.01.2019 16:45 Aktualizováno Tlačenka patří do české kuchyně stejně neodmyslitelně, jako knedlo-vepřo-zelo, špenát nebo…

Muslimská divize SS byla založena samotným Himmlerem. Nacisté měli s…

16.01.2019 14:40 Nacistické rasové teorie přisuzovali jiným národům než těm „árijským“ velmi nízké postavení. Němci…

Můžeme se z brambor otrávit? Před rizikem už varují i úřady

16.01.2019 14:08 Zelené, naklíčené brambory a neoloupané brambory bychom v žádném případě jíst neměli, v opačném…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama