Podivín, kterého Češi dodnes milují. Kam se poděl Mr. Bean alias Rowan Atkinson?

Přitroublý smolař v saku s vykulenýma očima, nezaměnitelnými grimasami a ikonickým mateřským znaménkem na tváři. Mr. Beana zná celý svět, a to i přesto, že ve svých scénkách téměř nikdy nepromluvil. Televizním obrazovkám vévodí už 29 let a ač se to zdá neskutečné, bylo natočeno pouhých 15 epizod jeho příběhů. Kam se ale nyní jeho představitel Rowan Atkinson poděl?

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Mr. Beana zná celý svět
doporučujeme

Herec Rowan Atkinson se dostal do povědomí veřejnosti poprvé v pořadu The Atkinson Family, který se vysílal v rádiu v roce 1979. Po úspěchu s pořadem Not the Nine O'Clock News si zahrál hlavní roli v seriálu Černá zmije.

O rok později přišel naprostý vrchol jeho kariéry, o kterém si může většina herců nechat jen zdát. V roce 2002 na televizní obrazovky vtrhly příhody Mr. Beana, kde si Atkinson zahrál hlavní roli.

Pořád se vysílal doslova ve všech zemích světa, vyjma režimů, které zahraniční pořady nedovolují, jako je KLDR. A v mnoha z nich, včetně Česka, se vysílá dodnes.

Díky tomu může divák nabrat pocitu, že Mr. Bean se natáčel dlouhé desítky let a vznikly stovky dílů. Opak je ale pravdou. Během pěti let vzniklo pouhých 15 dílů. A ty televize rotují dodnes.

Na úspěch skečů navázaly dva celovečerní filmy Mr. Bean: Největší filmová katastrofa a Prázdniny pana Beana a animovaný seriál z roku 2002. Ten už se ale takového věhlasu nedočkal.

img-responsive

Rowan Atkinson dnes | foto: Facebook

Díky seriálu a filmům vydělal herec tolik peněz, že by už nikdy nemusel pracovat, přesto se jako hlavní hrdina rozhodl zhostit ještě jedné role, a sice agenta ve filmové trilogii Johnny English. Ani ta se ale nesetkala s vřelým přijetím kritiků.

Jednou z posledních událostí, kdy mohl celý svět spatřit Mr. Beana, bylo zahajování letních olympijských her v roce 2012 v Londýně, které opět rozpoutalo žhavé debaty, jestli se Mr. Bean někdy na obrazovky vrátí.

Od poslední klapky seriálu totiž fanoušci volají po nových epizodách, navzdory tomu, že sám Atkinson za těch necelých 30 let docela zestárnul. Jak ale sám herec před několika týdny v talk show Gragama Nortona přiznal, nemůže to sice říct na 100 procent, ale s největší pravděpodobností je Mr. Bean minulostí a do této role se už nikdy nevrátí.

Proč? Spekuluje se, že Atkinson trpí blíže neurčenými zdravotními problémy. Pravděpodobně to ale po finanční stránce herec ani nepotřebuje, a pravdou je, že většina remaků z poslední doby za moc nestála. Možná i to je důvod, proč herec, kterého zná díky jedné roli celý svět, v nejlepším přestal.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ujedl se k smrti: Mladík vážil skoro půl tuny, v dubnu ještě dokázal stát…

16.07.2019 12:18 Ujedl se doslova až k smrti. Argentineci Maximilianu Olivovi se jeho těžko uvěřitelných 495…

Karel Gott drsně sestřelil ty, kteří bojovali proti režimu nebo před ním…

15.07.2019 15:41 Zpěvák Karel Gott, který v neděli oslavil 80. narozeniny, nechápe emigranty, kteří utekli za…

Skotačení v památníku holokaustu? Zpěvačka Pink hájí fotku svých dětí

15.07.2019 13:32 Americká zpěvačka Pink na instagramu zveřejnila fotografii obou svých dětí skotačících v labyrintu…

Češi se zaprodávají velkým korporacím? Ani netuší, co o jejich soukromí…

15.07.2019 12:54 Skrze věrnostní karty a mobilní aplikace jsou dnes o nás soukromé firmy schopné shromáždit obrovská…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama