Psychopat Stalin? Sovětský lídr vytvořil speciální jednotku, měla podivný úkol

Josif Stalin je jednou z nejkontroverznějších postav historie. Sovětský lídr je na jednu stranu oslavován za vítězství ve druhé světové válce, na stranu druhou jsou mu přisuzovány miliony ztracených lidských životů. Poslední výzkumy ukazují, si na světové vůdce dokonce vedl poněkud podivné záznamy.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Josif Stalin (Bild 183-R80329 / CC-BY-SA 3.0)
doporučujeme

Televize BBC uvedla, že Stalin nechal vytvořit zvláštní jednotku spadající pod NKVD. Ta měla jediný úkol - shromažďovat exkrementy světových lídrů. Ty následně postoupil dalšímu zkoumání.

Velmi mu záleželo například na exkrementech komunistické hlavy čínského státu Mao Ce-tunga. Televize s odkazem na bývalého příslušníka sovětské rozvědky Igora Atamanenka tvrdí, že v té době nebyly odposlouchávací zařízení na takové úrovni jako dnes a Stalin byl posedlý touhou vědět o svých potenciálních nepřátelích vše, proto se k tomuto kroku rozhodl.

Laboratoř měl řídit osobně jeden z vykonavatelů Stalinových čistek, Lavrentij Berija. Vědci v ní hledali například vysokou koncentraci aminokyseliny zvané tryptofan, jejíž přítomnost v lidské stolici podle nich ukazovala na to, že tento člověk je klidný a velmi vstřícný.

Naopak pokud byl v exkrementech jasný nedostatek vápníku, podle Sovětů to vypovídalo o tom, že dotyčná soba trpí labilitou a nespavostí. 

Zajímavý je i způsob, jak sovětská rozvědka exkrementy získávala. Využila návštěvy čínského vůdce Mao Ce-tunga v Moskvě v prosinci 1949. Vytvořila pro něj záchod, jehož odpad nemířil do kanalizace, ale do zvláštního kontejneru. Deset dní Maa krmili a napájeli až k prasknutí a výsledek poté odesílali na analýzu.

Právě výsledkům vyšetření stolice přikládal Stalin velkou váhu, v tomto případě například vyústila k tomu, že se Stalin rozhodl neuzavřít s ním dohodu. Mao totiž chtěl uzavřít dohodu s Ruskem, ale takovou, která obě země postaví na stejnou rovinu. Namísto toho byl zajatcem dobrého jídla. "Přišel jsem sem kvůli něčemu většímu, než abych se tu jen cpal a vyprazdňoval!" měl údajně křičet podle Adama Ulama.

List Komsomolska pravda uvedl, že Stalinův nástupce Nikita Chruščov projekt ukončil a laboratoř zrušil. Ruská kontrarozvědka FSB se k celé věci odmítá vyjadřovat a odmítá potvrdit existenci dané laboratoře. Rovněž ji ale nevyvrátila.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rozvody i posílení moci? Odborník prozradil, jak se zhorší život po…

09.04.2020 15:27 Pandemie koronaviru je jednou z nejrozsáhlejších událostí, která zasáhla svět od konce druhé…

Proč pandemie koronaviru přeje dezinformacím? Experti přišli s vysvětlením

08.04.2020 23:00 Každá zdravotní krize s sebou nese šíření nejrůznějších dezinformací. Proč jsou lidé schopni uvěřit…

Roušky nedávejte malým dětem, mohou se udusit, varují odborníci. Problémy…

07.04.2020 10:28 Po celém Česku platí povinnost nosit roušky či jinou pokrývku obličeje jako ochranu před šířením…

Historik: Sověti v Brně za války bombardovali přesněji než USA

07.04.2020 07:17 Sovětští vojáci za druhé světové války cíle v Brně bombardovali přesněji než Američané. Armáda…

Související:

Právě se děje

Další zprávy