Psychopat Stalin? Sovětský lídr vytvořil speciální jednotku, měla podivný úkol

Josif Stalin je jednou z nejkontroverznějších postav historie. Sovětský lídr je na jednu stranu oslavován za vítězství ve druhé světové válce, na stranu druhou jsou mu přisuzovány miliony ztracených lidských životů. Poslední výzkumy ukazují, si na světové vůdce dokonce vedl poněkud podivné záznamy.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Josif Stalin (Bild 183-R80329 / CC-BY-SA 3.0)
doporučujeme

Televize BBC uvedla, že Stalin nechal vytvořit zvláštní jednotku spadající pod NKVD. Ta měla jediný úkol - shromažďovat exkrementy světových lídrů. Ty následně postoupil dalšímu zkoumání.

Velmi mu záleželo například na exkrementech komunistické hlavy čínského státu Mao Ce-tunga. Televize s odkazem na bývalého příslušníka sovětské rozvědky Igora Atamanenka tvrdí, že v té době nebyly odposlouchávací zařízení na takové úrovni jako dnes a Stalin byl posedlý touhou vědět o svých potenciálních nepřátelích vše, proto se k tomuto kroku rozhodl.

Laboratoř měl řídit osobně jeden z vykonavatelů Stalinových čistek, Lavrentij Berija. Vědci v ní hledali například vysokou koncentraci aminokyseliny zvané tryptofan, jejíž přítomnost v lidské stolici podle nich ukazovala na to, že tento člověk je klidný a velmi vstřícný.

Naopak pokud byl v exkrementech jasný nedostatek vápníku, podle Sovětů to vypovídalo o tom, že dotyčná soba trpí labilitou a nespavostí. 

Zajímavý je i způsob, jak sovětská rozvědka exkrementy získávala. Využila návštěvy čínského vůdce Mao Ce-tunga v Moskvě v prosinci 1949. Vytvořila pro něj záchod, jehož odpad nemířil do kanalizace, ale do zvláštního kontejneru. Deset dní Maa krmili a napájeli až k prasknutí a výsledek poté odesílali na analýzu.

Právě výsledkům vyšetření stolice přikládal Stalin velkou váhu, v tomto případě například vyústila k tomu, že se Stalin rozhodl neuzavřít s ním dohodu. Mao totiž chtěl uzavřít dohodu s Ruskem, ale takovou, která obě země postaví na stejnou rovinu. Namísto toho byl zajatcem dobrého jídla. "Přišel jsem sem kvůli něčemu většímu, než abych se tu jen cpal a vyprazdňoval!" měl údajně křičet podle Adama Ulama.

List Komsomolska pravda uvedl, že Stalinův nástupce Nikita Chruščov projekt ukončil a laboratoř zrušil. Ruská kontrarozvědka FSB se k celé věci odmítá vyjadřovat a odmítá potvrdit existenci dané laboratoře. Rovněž ji ale nevyvrátila.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Karel Gott drsně sestřelil ty, kteří bojovali proti režimu nebo před ním…

15.07.2019 15:41 Zpěvák Karel Gott, který v neděli oslavil 80. narozeniny, nechápe emigranty, kteří utekli za…

Skotačení v památníku holokaustu? Zpěvačka Pink hájí fotku svých dětí

15.07.2019 13:32 Americká zpěvačka Pink na instagramu zveřejnila fotografii obou svých dětí skotačících v labyrintu…

Češi se zaprodávají velkým korporacím? Ani netuší, co o jejich soukromí…

15.07.2019 12:54 Skrze věrnostní karty a mobilní aplikace jsou dnes o nás soukromé firmy schopné shromáždit obrovská…

V Londýně tragicky zahynula známá youtuberka, osudnou se jí stala…

14.07.2019 18:11 V Londýně zahynula při nehodě na elektrokoloběžce známá youtuberka a televizní moderátorka Emily…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama