Jako děti je znalo celé Česko, od té doby se ale změnili. Jak vypadají herci ze seriálu Bylo nás pět?

Kniha Karla Poláčka Bylo nás pět patří k české literární klasice. Vznikl podle něj například i stejnojmenný seriál, který natočil legendární režisér Karel Smyczek. Seriál má celkem šest hodinových dílů, které byly už mnohokrát reprízovány. A to i díky výkonu tehdy velmi mladého herce Adama Nováka. Víte, jak „Petr Bajza“ vypadá dnes?

Přidejte svůj názor

Adam Novák a jeho sestra Sandra v seriálu Bylo nás pět

Seriál se – stejně jako kniha - odehrává za první republiky ve třicátých letech 20. století. Sledujeme v něm postavu malého chlapce Petra Bajzy, kterého si zahrál Adam Novák. Adam hrál v seriálu druháka, ale ve skutečnosti chodil už do osmé třídy. Vypadal o hodně mladší, než byl ve skutečnosti, proto dostával i dětské role.

img-responsive

Adam Novák (výtvarník) | foto: YouTube

Petr Bajza společně se svými přáteli Čeňkem Jirsákem (Jaroslav Pauer), Antonínem Bejvalem (Štěpán Banyovszký), Edou Kemlinkem (Jan Brynych) a Pepkem Zilvarem (Jan Müller) zažívají nejrůznější dobrodružství, za která jsou většinou fyzicky potrestáni od svých rodičů.

Adam si zahrál i v dalších filmech a seriálech, jmenovat můžeme Arabelu, Zdivočelou zemi nebo Takovou normální rodinku. Slibně rozjetou hereckou kariéru však brzy vyměnil za profesi výtvarníka a scénografa. Díky této profesi má prý větší svobodu a profesní život ve vlastních rukách.

Natáčení pro něj ale nebyl žádný med. Kvůli tomu, že ve škole zmeškal výuku, musel jeden rok opakovat. Mrzelo ho to především proto, že přišel o svůj oblíbený kolektiv spolužáků.

Na druhou stranu se ale na natáčecím place potkával pravidelně s jedním ze svých sourozenců? jeho sestra Sandra si v Bylo nás pět zahrála Evičku Svobodovou - roztomilou dcerku cukráře, po které pokukoval nejen Petr Bajza, ale i jeho kamarádi.

Sandra se na rozdíl od svého bratra rozhodla u herectví zůstat. Po několika dětských a nevýrazných dospívajících rolí získala v roce 2007 jednu z hlavních rolí ve filmu Pusinky, hrála také v seriálu Soukromé pasti a Asi nejvíce ji proslavila role Gábiny v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Aktuálně hraje v jiném seriálu z nemocničního prostředí – v Modrém kódu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak porazit bolest hlavy bez prášků? Stačí k tomu bytelná židle

22.03.2019 16:36 Bolest hlavy je strašákem moderního člověka. Jednou z jejích nejčastějších příčin je kromě…

Hlad a kručení v břiše může signalizovat vážnou nemoc

22.03.2019 11:28 Kručení v břiše je nepříjemné zejména ve chvíli, kdy je tak hlasité, že ho slyší i okolí. Když se…

"Královna" Meghan pod palbou. Bizarní video hýbe celou Británií

21.03.2019 22:38 Aktualizováno Každoroční udílení cen britské populární hudby BRIT Awards i měsíc po svém skončení hýbe celou…

Vědci zjistili, proč nás zatím nekontaktovala žádná mimozemská civilizace

21.03.2019 18:59 Vědci i obyčejní lidé si často kladou otázku, zda jsme ve vesmíru sami. A pokud na jiné planetě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama