Jste finančně závislí na partnerovi? Můžete mít nečekaný problém

Sociologický výzkum connecticutské univerzity ukazuje, že pokud jste finančně závislí na svém partnerovi, může to ohrozit váš vztah. U mužů, které živí jejich ženy, totiž hrozí větší riziko, že si najdou milenku.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie
doporučujeme

„Nezáleží na tom, jestli jde o muže nebo ženu, ale na tom, jestli je na nich partner závislý," shrnuje výsledky výzkumu socioložka Christin Muschová. „Finanční závislost destabilizuje vztahy," říká jasně socioložka pro deník Huffington Post.

Stále více žen se podle výzkumu se stává jedinými živiteli rodiny. Munchová a její kolegové zjistili, že u žen závislých na svých manželech hrozí jen pětiprocentní riziko podvádění, u mužů, které živí manželky, je to až 15 %.

Studie byla zveřejněna v červnovém čísle odborného časopisu American Sociological Review, data vědci sbírali 10 let na vzorku 2750 vdaných a ženatých ve věku od 18 do 32 let.

Muži obecně mají velké problémy s tím, když jsou závislí na svých ženách. Právě u mužů, kteří jsou stoprocentně závislí na svých partnerkách, hrozí podle vědců největší riziko, že budou nevěrní. Podle Munchové to má co dočinění se stereotypy o mužnosti.

Právě představy o muži jako hlavě rodiny a běžné kulturní zvyklosti dělají muže nešťastnými, především pokud jsou závislí na své lepší polovičce. Nevěra je pak způsob, jak si upevnňují své mužství.

Z výzkumu také vyplynulo zajímavé srovnání. Čím více ženy vydělávají, tím menší je pravděpodobnost, že budou podvádět. Právě u žen, které jsou jedinými živitelkami rodiny, je podle vědců nejméně pravděpodobné, že si najdou bokovku.

V případě mužů je to ale naopak. Když plat muže tvoří více než 70 % rodinného rozpočtu, zvyšuje se pravděpodobnost, že bude nevěrný. Podle Munchové je ale šance, že bude muž s vyššími příjmy podvádět stále relativně malá oproti muži, který je na své ženě finančně závislý.

„Nejvíce stabilní jsou manželství, kde oba partneři přispívají na chod domácnosti," dodává Munchová.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ani miliony dolarů nestačily. Vévodkyně Meghan je pořád nespokojená,…

17.06.2019 13:42 Britská královská rodina utratila miliony dolarů za opravu venkovského sídla Frogmore Cottage, do…

Je to blbost, okomentoval seriál Černobyl pamětník ze Slovenska

16.06.2019 23:14 Aktualizováno Seriál Černobyl se stal nejlépe hodnoceným fanoušky na filmové databází IMDB. Kromě řady ocenění a…

McConaughey nebo Culkin? Kariéru předpoví algoritmus

16.06.2019 14:50 Vrchol kariéry Macaulaye Culkina přišel brzy, Jane Lynchová se dostala na výsluní před padesátkou a…

Otoč se dopředu! Harry musel poučovat Meghan

16.06.2019 10:25 Zahraniční média si opět začala všímat Meghan Markle, manželky prince Harryho. Během slavnostní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama