Kultovního Predátora měl hrát Jean-Claude Van Damme. Z natáčení rozzuřeně utekl

Predátor patří spolu s Vetřelcem k nejklasičtějším filmovým monstrům. I přesto, že od uvedení prvních dílů do kin uplynuly desítky let, ani jeden z mimozemšťanů neztratil nic na své kráse a obě příšery mají dodnes miliony skalních fanoušků po celém světě. Původně měly ale oba filmy vypadat jinak, a zatímco proti Vetřelci měl nastoupit mužský hlavní hrdina, v Predátorovi se měl Arnoldu Schwarzenegerovi postavit slavný herec Jean-Claude Van Damme.

Přidejte svůj názor

Jean-Claude van Damme s oblekem původního Predátora

Predátor se nikdy nestal tak slavným jako Vetřelec, a ačkoliv se pokoušel z něj vzít to nejlepší a převést to do současnosti, jeho slávy nikdy nedosáhl. I přesto jde dodnes o kritiky velmi dobře hodnocený film a přijal mnoho fanoušků, kteří uctívají kult Vetřelce.

Svou měrou za to může fakt, že se obě monstra proti sobě postavila nejprve v komiksech, posléze v počítačových a konzolových hrách, a později i na televizních obrazovkách. Tam ale příliš slávy nesklidily.

Většina fanoušků Vetřelce ale dodnes miluje i Predátora a naopak. Není to však jen prostředí a vzhled monstra, co od sebe oba filmy odlišuje. Velký rozdíl najdeme i v obsazení a v postavách obecně. Zatímco Vetřelec má jasně danou kladnou hrdinu, s Predátorem bojuje pokaždé někdo jiný. Nejprve Schwarzeneger, ve druhém díle pak Danny Glover. Ty ostatní nestojí moc za řeč.

Na place se ale objevila i třetí hollywoodská hvězda, která však ve filmu už není. A paradoxně i kdyby z natáčení neodešla, stejně by ve filmu vidět nebyla. Belgický herec Jean-Claude Van Damme měl totiž ztvárnit samotného Predátora.

Ten přitom původně vypadal úplně jinak, šlo spíše o přerostlého brouka s kusadly, než o jakýsi mix mezi vyznavačem kultu afrických kmenů ve skloubení s pokročilou mimozemskou technologií. Nakonec se rozhodlo o jiném vzhledu monstra, tom, který všichni známe dnes. Tou dobou už ale Van Damme na place nebyl.

S natáčením seknul ve chvíli, kdy před kamerou pobíhal v červeném obleku, který měl být v postprodukci nahrazen za neviditelné monstrum. Van Damme se totiž dozvěděl, že ve filmu nebude vůbec vidět, v polovině totiž nebude Predátor vůbec, a v druhé polovině bude převážně neviditelný. V těch několika málo chvílích, kdy bude vidět, bude mít stejně predátoří masku. Takže by zkrátka za celý film nebyl ani jednou vidět jeho obličej.

To herce naštvalo a s natáčením okamžitě skončil a odešel. Jeho místo následně převzal basketbalista Kevin Peter Hall, který k natáčení přimknul tak, že se objevil nejen ve druhém díle, ale i v několika dalších sitcomech.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vědci zjistili, proč nás zatím nekontaktovala žádná mimozemská civilizace

21.03.2019 18:59 Vědci i obyčejní lidé si často kladou otázku, zda jsme ve vesmíru sami. A pokud na jiné planetě…

Aspergerův syndrom? Z autistické psychopatie vzniklé v nacistické Vídni se…

21.03.2019 16:17 Aktualizováno Proč je Aspergerův syndrom takovou součástí našeho lexikonu? Proč se jeho použití v polovině 90.…

"Královna" Meghan pod palbou. Bizarní video hýbe celou Británií

21.03.2019 11:22 Každoroční udílení cen britské populární hudby BRIT Awards i měsíc po svém skončení hýbe celou…

Masakr spojeneckých letců: Hitler dal zavraždit 50 zajatců, byli mezi nimi…

21.03.2019 07:49 Jednou z nejznámějších epizod druhé světové války je útěk téměř osmi desítek spojeneckých letců ze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama