Kultovního Predátora měl hrát Jean-Claude Van Damme. Z natáčení rozzuřeně utekl

Predátor patří spolu s Vetřelcem k nejklasičtějším filmovým monstrům. I přesto, že od uvedení prvních dílů do kin uplynuly desítky let, ani jeden z mimozemšťanů neztratil nic na své kráse a obě příšery mají dodnes miliony skalních fanoušků po celém světě. Původně měly ale oba filmy vypadat jinak, a zatímco proti Vetřelci měl nastoupit mužský hlavní hrdina, v Predátorovi se měl Arnoldu Schwarzenegerovi postavit slavný herec Jean-Claude Van Damme.

Přidejte svůj názor

Jean-Claude van Damme s oblekem původního Predátora
doporučujeme

Predátor se nikdy nestal tak slavným jako Vetřelec, a ačkoliv se pokoušel z něj vzít to nejlepší a převést to do současnosti, jeho slávy nikdy nedosáhl. I přesto jde dodnes o kritiky velmi dobře hodnocený film a přijal mnoho fanoušků, kteří uctívají kult Vetřelce.

Svou měrou za to může fakt, že se obě monstra proti sobě postavila nejprve v komiksech, posléze v počítačových a konzolových hrách, a později i na televizních obrazovkách. Tam ale příliš slávy nesklidily.

Většina fanoušků Vetřelce ale dodnes miluje i Predátora a naopak. Není to však jen prostředí a vzhled monstra, co od sebe oba filmy odlišuje. Velký rozdíl najdeme i v obsazení a v postavách obecně. Zatímco Vetřelec má jasně danou kladnou hrdinu, s Predátorem bojuje pokaždé někdo jiný. Nejprve Schwarzeneger, ve druhém díle pak Danny Glover. Ty ostatní nestojí moc za řeč.

Na place se ale objevila i třetí hollywoodská hvězda, která však ve filmu už není. A paradoxně i kdyby z natáčení neodešla, stejně by ve filmu vidět nebyla. Belgický herec Jean-Claude Van Damme měl totiž ztvárnit samotného Predátora.

Ten přitom původně vypadal úplně jinak, šlo spíše o přerostlého brouka s kusadly, než o jakýsi mix mezi vyznavačem kultu afrických kmenů ve skloubení s pokročilou mimozemskou technologií. Nakonec se rozhodlo o jiném vzhledu monstra, tom, který všichni známe dnes. Tou dobou už ale Van Damme na place nebyl.

S natáčením seknul ve chvíli, kdy před kamerou pobíhal v červeném obleku, který měl být v postprodukci nahrazen za neviditelné monstrum. Van Damme se totiž dozvěděl, že ve filmu nebude vůbec vidět, v polovině totiž nebude Predátor vůbec, a v druhé polovině bude převážně neviditelný. V těch několika málo chvílích, kdy bude vidět, bude mít stejně predátoří masku. Takže by zkrátka za celý film nebyl ani jednou vidět jeho obličej.

To herce naštvalo a s natáčením okamžitě skončil a odešel. Jeho místo následně převzal basketbalista Kevin Peter Hall, který k natáčení přimknul tak, že se objevil nejen ve druhém díle, ale i v několika dalších sitcomech.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ani miliony dolarů nestačily. Vévodkyně Meghan je pořád nespokojená,…

17.06.2019 13:42 Britská královská rodina utratila miliony dolarů za opravu venkovského sídla Frogmore Cottage, do…

Je to blbost, okomentoval seriál Černobyl pamětník ze Slovenska

16.06.2019 23:14 Aktualizováno Seriál Černobyl se stal nejlépe hodnoceným fanoušky na filmové databází IMDB. Kromě řady ocenění a…

McConaughey nebo Culkin? Kariéru předpoví algoritmus

16.06.2019 14:50 Vrchol kariéry Macaulaye Culkina přišel brzy, Jane Lynchová se dostala na výsluní před padesátkou a…

Otoč se dopředu! Harry musel poučovat Meghan

16.06.2019 10:25 Zahraniční média si opět začala všímat Meghan Markle, manželky prince Harryho. Během slavnostní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama