Muž se vzbudil z fingovaného kómatu v roce 2023. Neuvěřitelnou reakci zachytila kamera

Američan Tom Mabe se rozhodl netradičním způsobem zachránit svému kamarádovi život. Narafičil na něj falešnou autonehodu a kóma trvající 10 let. Sehraná situace měla jediný cíl. Odnaučit notorického piana řídit za volantem.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Dovedete si představit, že by se něco takového stalo vám?

Tom měl strach o život svého kamaráda Raye, který neměl zábrany a za volant často sedal v silné opilosti. Bylo jen otázkou času, než způsobí vážnou nehodu, a proto se Tom rozhodl jednu takovou narafičit.

Do svého bláznivého nápadu, kterým chtěl přítele poučit, vložil spoustu energie, času a úsilí. Zařídil provizorní nemocniční pokoj vybavený lékařskými přístroji. Sehnal několik lidí, kteří se převlékli za odborný personál, a pak stačilo jen počkat, až se jeho přítel opět opije a následně ho obléci ho do pyžama a uložit do postele.

Pak už všichni jen čekali, až se vzbudí. To se stalo po několika hodinách a Ray zpočátku vůbec nevěděl, co se děje. Zmateně sledoval řadu přístrojů kolem, kde se nachází mi ale došlo až ve chvíli, kdy do pokoje vstoupila sestřička, tedy žena převlečená za ní.

"V roce 2013 jste řídili opilý. Měl jste autonehodu a deset let jste ležel v kómatu. Nyní máme rok 2023," vysvětlil šokovanému pacientovi následně falešný lékař. Důvěryhodnost lékařových slov doplnily i archivní televizní záběry Miley Cyrus, Justina Biebera a Hillary Clintonové.

Velmi netradiční pokus o záchranu života (5:26) | zdroj: YouTube

Šokovaný a dezorientovaný Ray jen stěží vstřebával to, co se právě dozvěděl. Poté doktora, zda by mohl vidět svou dceru.

Teprve po chvíli vstoupí do místnosti Tom převlečený za lékaře a předstírá, že ho vyšetřuje. Najednou mu uštědří ránu do obličeje, zeptá se kamaráda, jak se cítí, a prozradí mu svou identitu.

V prvních momentech sice vypadá atmosféra přátelsky, Tom ho ale přísně varuje, aby se konečně vzpamatoval a přestal s řízením pod vlivem alkoholu. 

Video je sice starší, jednou za čas ale začne kolovat internetem. Jeho poselství je totiž stále aktuální a viděly ho desítky milionů lidí.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ibalgin mění složení. Nově už nebude pro každého

20.02.2019 10:34 Ibalgin je jedním z nejužívanějších léků v Česku, jen málokdo si umí představit, že by růžová…

Zemřel Karel Lagerfeld, jeden z nejvlivnějších módních návrhářů

19.02.2019 16:38 Aktualizováno Ve věku 85 let zemřel dnes v pařížské nemocnici jeden z nejvlivnějších módních návrhářů Karl…

Zemřel námořník ze slavné fotky z Times Square, "Polibek" se stal symbolem…

19.02.2019 16:22 Aktualizováno Ve věku 95 let zemřel námořník George Mendonsa známý ze slavné fotografie, na které líbá zdravotní…

Měli jste chřipku? Vypráním prádla můžete nákazu rozšířit

19.02.2019 09:48 Českou republiku naplno zasáhla chřipková epidemie, která si už vyžádala několik desítek obětí.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama