Největší přešlap Severní Koreji: Vlastní chybou prolomila propagandu, ukázala skutečný svět

V roce 1989 se Severní Korea dopustila jednoho z největších přešlapů v historii tamní propagandy. Ta ukazuje zbytek světa jako místo, které trpí válkami a hladomorem. Obyvatelé proto byli v šoku, když zjistili opak.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Severní Korea
doporučujeme

Jihokorejka Lim Su-Kyung v roce 1989 ilegálně vstoupila do Severní Korei, aby se zúčastnila "Světového festivalu mládí a studentů". Ten používal režim aby ukázal, jak dobře se tam mladí lidé mají.

Zajímavé bylo, že mladá Lim byla přivítána s otevřenou náručí, režim jí prezentoval jako symbol odporu proti jihokorejské vládě a dokonce jí byla udělena audience u samotného vůdce Kim Ir-sena. 

Severokorejci tehdy díky kvalitní propagandě věřili, že je Jižní Korea vojenský režim, ve kterém lidé trpí hladem a jsou nešťastní. Jaké pak bylo jejich překvapení, když Lim netrpěla žádnou podvýživou, přijela v neformálních džínech a zcela očividně měla dobré vzdělání. 

Pokus o využití aktivistky naprosto selhal a občané Severní Korei začali pochybovat o pravdivosti sdělení své, do té doby milované, vlády. Režim jí tak velmi rychle poslal zpět a poté udělal další obrovskou chybu, když vysílal její soud.

K velkému šoku severokorejského lidu nejen, že nebyla popravena či uvězněna na doživotí v pracovním táboře, ale dokonce šla do vězení jen ona a ne celá její rodina. 

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidstvu hrozí zkáza, přijde už příští rok, varuje expert

21.07.2019 10:11 Společnost je na pokraji kolapsu. K tomu by kvůli politickým nepokojům mohlo dojít už příští rok.…

Revoluce v potravinářství: Nestlé zjistila, jak vyrobit čokoládu bez cukru

21.07.2019 09:14 Švýcarský potravinářský gigant Nestlé přišel na způsob, jak vyrobit čokoládu bez jakéhokoli…

Strašák jménem rakovina děložního čípku. Jaké jsou nejčastější mýty?

20.07.2019 07:57 Téma rakoviny děložního čípku je v České republice velmi aktuální, protože zde lékaři po třicet let…

Byl to závod, Západ byl frustrovaný. Astronom Dušek pro EZ promluvil o…

19.07.2019 11:59 Aktualizováno Přistání Američanů na Měsíci před 50. lety má dodnes dopad na náš život. Ty nejúspěšnější vesmírné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama