Největší přešlap Severní Koreji: Vlastní chybou prolomila propagandu, ukázala skutečný svět

V roce 1989 se Severní Korea dopustila jednoho z největších přešlapů v historii tamní propagandy. Ta ukazuje zbytek světa jako místo, které trpí válkami a hladomorem. Obyvatelé proto byli v šoku, když zjistili opak.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Severní Korea
doporučujeme

Jihokorejka Lim Su-Kyung v roce 1989 ilegálně vstoupila do Severní Korei, aby se zúčastnila "Světového festivalu mládí a studentů". Ten používal režim aby ukázal, jak dobře se tam mladí lidé mají.

Zajímavé bylo, že mladá Lim byla přivítána s otevřenou náručí, režim jí prezentoval jako symbol odporu proti jihokorejské vládě a dokonce jí byla udělena audience u samotného vůdce Kim Ir-sena. 

Severokorejci tehdy díky kvalitní propagandě věřili, že je Jižní Korea vojenský režim, ve kterém lidé trpí hladem a jsou nešťastní. Jaké pak bylo jejich překvapení, když Lim netrpěla žádnou podvýživou, přijela v neformálních džínech a zcela očividně měla dobré vzdělání. 

Pokus o využití aktivistky naprosto selhal a občané Severní Korei začali pochybovat o pravdivosti sdělení své, do té doby milované, vlády. Režim jí tak velmi rychle poslal zpět a poté udělal další obrovskou chybu, když vysílal její soud.

K velkému šoku severokorejského lidu nejen, že nebyla popravena či uvězněna na doživotí v pracovním táboře, ale dokonce šla do vězení jen ona a ne celá její rodina. 

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Facka Goebbelsovi, vítězství na dosah. Poslední žena v Hitlerově bunkru…

25.03.2019 10:24 Johanna Rufová je poslední žijící žena, která na vlastní oči viděla pád nacismu. Ve své knize…

Horký čaj a káva mohou podle lékařů způsobit rakovinu

25.03.2019 09:15 Horké nápoje mohou přijít vhod zejména v zimních měsících, někdo si je ale neodpustí celoročně.…

Uchovávání čokolády v lednici je to nejhorší, co vás může napadnout

25.03.2019 08:44 Čokoláda skladovaná v lednici. Někteří lidé to dělají, pokud jste mezi nimi i vy, měli byste…

Letohrádek Hvězda: Jeho stavitel Ferdinand Tyrolský byl rozporuplná…

24.03.2019 20:10 Aktualizováno Letohrádek Hvězda je mnohdy označován za prvotřídní české dílo období renesance. Při pohledu ze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama