Cibule překvapuje lékaře. Dokáže toho vyléčit víc, než si mysleli

Podobně jako česnek je i cibule neocenitelnou potravinou všech kuchařů. Uplatnění ale nalezne nejen tam. Víte, co vše dokáže vyléčit?

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Cibule
doporučujeme

Cibule obsahuje stejně jako česnek alicin, což je látka, která slouží jako přirozená obrana proti škůdcům. V roce 1944 ale dva výzkumníci zjistili, že má i antibakteriální (antibiotické) a fungicidní (protiplísňové) účinky.

Díky tomu ji lze považovat za přírodní antibiotikum, a proto se doporučuje užívání například cibulového sirupu jako doplňku ke klasickým lékům. Mnohé populární internetové stránky radí sirup používat i jako lék na nachlazení a kašel, tam ale nemá tak velký účinek, protože jde o nemoci virového původu.

Přesto sirup při těchto nemocích uškodit nemůže, stejně jako při rýmě. V těchto případech jsou sice jeho léčivé účinky sporadické a nemají takový účinek jako například v případě jiných nemocí, rozhodně ale neuškodí. Kde se naopak cibule uplatní v plné formě je v léčbě infekcí způsobených zlatým stafylokokem rezistentním na meticilin. Tím se lze nakazit například v nemocnicích.

To ale není jediný prokázaný léčivý účinek cibule. Studie zjistily, že se uplatní i v léčbě aterosklerózy, při snižování ukládání tuků v cévních stěnách, ve vyrovnání hladiny lipoproteinů nebo při snižování krevního tlaku. Dokáže také bojovat s cholesterolem a snížit hladinu krevního cukru u diabetiků.

Cibule se uplatní i v létě, kdy je kolem nás spousta bodavého hmyzu. Pokud vás píchne například včela nebo vás kousne nějaká muška, stačí na místo přiložit rozkrojenou cibuli. Bolest i otok se zmenší.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rapper Snoop Dogg díky komedii Slunce, seno proslavil Česko

26.04.2019 14:04 Slavný americký rapper Snoop Dogg je jedním z nejpopulárnějších hudebníků svého žánru Na Instagramu…

Fosgen. Nejhorší zbraň první světové války má na svědomí drtivou většinu…

26.04.2019 09:28 Dichlorid karbonylu, známější jako fosgen, je prudce jedovatý, dusivý bezbarvý plyn, mnohem…

Zázračné potraviny: Co jíst, abychom ve zdraví déle žili

26.04.2019 07:34 Dieta bohatá na proteiny sice vede ke snížení hmotnosti, ale urychluje stárnutí a vznik s ním…

Seriál Kutil Tim: Jak se za 20 let od poslední klapky změnil šikovný…

25.04.2019 14:32 Aktualizováno Komediální sitcom Kutil Tim patří ke stálicím programu českých stanic - a to i přesto, že od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama