Cibule překvapuje lékaře. Dokáže toho vyléčit víc, než si mysleli

Podobně jako česnek je i cibule neocenitelnou potravinou všech kuchařů. Uplatnění ale nalezne nejen tam. Víte, co vše dokáže vyléčit?

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Cibule
doporučujeme

Cibule obsahuje stejně jako česnek alicin, což je látka, která slouží jako přirozená obrana proti škůdcům. V roce 1944 ale dva výzkumníci zjistili, že má i antibakteriální (antibiotické) a fungicidní (protiplísňové) účinky.

Díky tomu ji lze považovat za přírodní antibiotikum, a proto se doporučuje užívání například cibulového sirupu jako doplňku ke klasickým lékům. Mnohé populární internetové stránky radí sirup používat i jako lék na nachlazení a kašel, tam ale nemá tak velký účinek, protože jde o nemoci virového původu.

Přesto sirup při těchto nemocích uškodit nemůže, stejně jako při rýmě. V těchto případech jsou sice jeho léčivé účinky sporadické a nemají takový účinek jako například v případě jiných nemocí, rozhodně ale neuškodí. Kde se naopak cibule uplatní v plné formě je v léčbě infekcí způsobených zlatým stafylokokem rezistentním na meticilin. Tím se lze nakazit například v nemocnicích.

To ale není jediný prokázaný léčivý účinek cibule. Studie zjistily, že se uplatní i v léčbě aterosklerózy, při snižování ukládání tuků v cévních stěnách, ve vyrovnání hladiny lipoproteinů nebo při snižování krevního tlaku. Dokáže také bojovat s cholesterolem a snížit hladinu krevního cukru u diabetiků.

Cibule se uplatní i v létě, kdy je kolem nás spousta bodavého hmyzu. Pokud vás píchne například včela nebo vás kousne nějaká muška, stačí na místo přiložit rozkrojenou cibuli. Bolest i otok se zmenší.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Princové William a Harry na kordy. Kvůli manželkám? V královské rodině je…

21.10.2019 12:31 Po několika měsících spekulací v britských bulvárních médiích princ Harry poprvé přiznal, že v jeho…

Šok pro truchlící. Vtipálek provedl poslední žert na vlastním pohřbu +VIDEO

21.10.2019 07:31 Pohřby patří mezi ty nejsmutnější zážitky, jakými si člověk v životě může projít - pokud se tedy na…

Proč s přibývajícími lety tloustneme? Vědci našli odpověď

20.10.2019 21:56 Aktualizováno Fyzička už není to, co bývala. A tak se kromě vrásek a bílých vlasů s přibývajícími lety téměř…

Jak obnovit důvěru v manželství po nevěře. Odborníci mají těchto sedm rad

20.10.2019 15:30 Náhodně objevená textová zpráva na mobilu, mail, který jsme nikdy neměli číst... a vše se náhle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama