Osm způsobů, jak napsat písmeno X. Nevinný dotaz vyvolal na internetu bouři

Písmeno X je zdánlivě nejlehčím písmenem v české abecedě. Ať už psací nebo tiskací, napsat ho zvládne i malé dítě, a většinou se nad ním nikdo ani trochu nepozastaví. Nyní ale tento symbol vyvolal na internetu vášnivé diskuze a hádky.

Přidejte svůj názor

Písmeno X

Kolika způsoby byste dokázali napsat písmeno X? Předpokládejme, že každý zná minimálně jeden, tedy ten, na který je zvyklý. Pravděpodobně by vás hned napadly i další tři, tedy z opačného směru a z opačné strany, než původně píšete.

Způsobů, jak toto písmeno napsat, ale existuj nejméně osm. Upozornila na ně umělkyně Sixers Smasey a její nevinný dotaz na twitteru vyvolal bouřlivou diskuzi, do které se zapojily desítky tisíc lidí.

Obrázek ale samozřejmě nezůstal jen tam. Jak je na internetu zvykem, mnoho lidí jej převzalo a budí vášně i na sociálních sítích mezi českou populací. 

Lidé se nejen svěřují s tím, který způsob používají oni, ale dohadují se i o tom, který je nejlepší, nejrychlejší nebo nejméně či nejvíce krkolomný. O vášně tak není nouze.

O hádky se také starají lidé, kteří se domnívají, že jejich způsob zápisu je tím jediným správným. A jak upozornil Daily Mail, neakceptují, že na jiný způsob jsou zvyklí lidé v Americe, kde píší X jako dvě čáry vedoucí z vrchu dolů, a například v Británii, kde jej píší jako dva odlišně.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Italové se rozloučili s Lagerfeldem. Představili jeho poslední kolekci

21.02.2019 19:52 Italská luxusní módní značka Fendi se dnes na milánském týdnu módy rozloučila se svým dvorním…

Herec Smollett tahal všechny za nos? Napadení si vymyslel, hrozí mu vězení

21.02.2019 15:29 Aktualizováno Americká prokuratura obvinila herce Jussieho Smolletta, že lhal o svém napadení dvěma muži, jehož…

Spermidin: Zázračná látka, která prodlužuje život. Nachází se nejen v…

21.02.2019 14:48 Říká se, že sex zlepšuje zdraví člověka. Stejně tak i zdravé potraviny. Obojí má ale jedno společné…

Hitler mohl druhou světovou vyhrát. Udělal chyby, které nás zachránily…

21.02.2019 12:13 Jen málokdo si dokáže představit, jak by dnes vypadal svět, kdyby Adolf Hitler vyhrál druhou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama