Osm způsobů, jak napsat písmeno X. Nevinný dotaz vyvolal na internetu bouři

Písmeno X je zdánlivě nejlehčím písmenem v české abecedě. Ať už psací nebo tiskací, napsat ho zvládne i malé dítě, a většinou se nad ním nikdo ani trochu nepozastaví. Nyní ale tento symbol vyvolal na internetu vášnivé diskuze a hádky.

Přidejte svůj názor

Písmeno X
doporučujeme

Kolika způsoby byste dokázali napsat písmeno X? Předpokládejme, že každý zná minimálně jeden, tedy ten, na který je zvyklý. Pravděpodobně by vás hned napadly i další tři, tedy z opačného směru a z opačné strany, než původně píšete.

Způsobů, jak toto písmeno napsat, ale existuj nejméně osm. Upozornila na ně umělkyně Sixers Smasey a její nevinný dotaz na twitteru vyvolal bouřlivou diskuzi, do které se zapojily desítky tisíc lidí.

Obrázek ale samozřejmě nezůstal jen tam. Jak je na internetu zvykem, mnoho lidí jej převzalo a budí vášně i na sociálních sítích mezi českou populací. 

Lidé se nejen svěřují s tím, který způsob používají oni, ale dohadují se i o tom, který je nejlepší, nejrychlejší nebo nejméně či nejvíce krkolomný. O vášně tak není nouze.

O hádky se také starají lidé, kteří se domnívají, že jejich způsob zápisu je tím jediným správným. A jak upozornil Daily Mail, neakceptují, že na jiný způsob jsou zvyklí lidé v Americe, kde píší X jako dvě čáry vedoucí z vrchu dolů, a například v Británii, kde jej píší jako dva odlišně.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Síla jarních bylinek: K čemu je dobrý medvědí česnek, petrklíč nebo…

20.04.2019 20:17 Aktualizováno Již brzy na jaře můžete sbírat léčivé bylinky, které vám pomohou v případě zdravotních problémů,…

Velikonoční ostrovy: Proč dostalo místo opředené legendami svůj název?

20.04.2019 19:32 Aktualizováno Jeden z nejzáhadnějších a nejizolovanějších ostrovů naší planety se nachází 3500 km od pobřeží…

Tajemství lidské krve: Jsou Rh negativní lidé mimozemšťané?

20.04.2019 19:31 Aktualizováno U lidí se objevují čtyři odlišné krevní skupiny. Kromě toho je ale důležitý jako takzvaný Rhesus…

Ukřižování: Jeden z nejbrutálnějších a nejhanebnějších způsobů smrti

20.04.2019 18:43 Aktualizováno Nejslavnější ukřižování na světě je ukřižování Ježíše Krista, který byl podle Nového zákona usmrcen…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama