Hitler byl o krok napřed. Tajné dokumenty odhalily nečekané spojence

Nacistický vůdce Adolf Hitler měl spojence i v zemích, které bojovaly proti jeho armádám. Zajistil si například poslušnost několika Britů, kteří ho měli varovat před blížícím se útokem. Díky nim měl být před Brity o krok napřed.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Tajné dokumenty pocházející z Národního archivu odhalily, kam až byli někteří Britové ochotni zajít ve snaze podpořit nacisty během druhé světové války.

Manželé Creasyovi, kteří vlastnili farmu v hrabství Suffolk na východě Anglie, byli ochotni poskytnout útočiště německým špehům a zavčas Německo varovat, pokud by mu hrozil útok ze strany Západu.

V případě, že by měli k dispozici informace o chystaných útocích nebo otevření druhé fronty, měla Creasyová poslat zprávu do Londýna. Odtud by se dostala až k Hitlerovi.

Manželé byli rovněž ve styku se zakladatelem Britské unie fašistů (BUF) Oswaldem Mosleym a v roce 1943 mu poslali vánoční přání. Nabídli mu pomoc, protože věděli, že kdyby Hitler prohrál válku, tak by prohrál i Mosley. A oni si přáli, aby se dostal k moci.

Creasyovi se také nabídli se, že v případě nouze pronajmou prostory špehům, případně je k sobě vezmou jako platící hosty. Podle archívů je zjevné, že měli pro fašismus obrovské nadšení. Zřejmě největší radost jim udělala fotografie Hitlera, kterou jednou dostali jako dar.

Nakonec na svou prostořekost doplatili. Stali se obětí agenta MI5, kterému sdělovali informace v domnění, že jde nacistického agenta.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrad Jindřichův Hradec: Jeho počátky patří k záhadám české historie

22.04.2019 20:29 Aktualizováno Dnešní zámek, původně gotický hrad, v Jindřichově Hradci byl založen již na počátku 13. století.…

Krutý osud Nataši Gollové: Talentovaná herečka dostala cejch kolaborantky,…

22.04.2019 17:29 Aktualizováno Do historie filmu se zapsala jako představitelka ztřeštěných dívek, sen o vážné roli se jí ale…

Zapomenutá invaze: Napoleonská Francie a carské Rusko uzavřeli nečekané…

22.04.2019 10:57 Aktualizováno Napoleonská Francie a carské Rusko byli většinu času po dobu vlády ambiciózního, na Korsice…

Ježíš v islámu. Jak se muslimové dívají na jeho smrt a vzkříšení?

22.04.2019 10:57 Aktualizováno Včera křesťané na celém světě oslavili vzkříšení Ježíše Krista. Na Velikonoční příběh, tj. smrt a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama