Hitler byl o krok napřed. Tajné dokumenty odhalily nečekané spojence

Nacistický vůdce Adolf Hitler měl spojence i v zemích, které bojovaly proti jeho armádám. Zajistil si například poslušnost několika Britů, kteří ho měli varovat před blížícím se útokem. Díky nim měl být před Brity o krok napřed.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Tajné dokumenty pocházející z Národního archivu odhalily, kam až byli někteří Britové ochotni zajít ve snaze podpořit nacisty během druhé světové války.

Manželé Creasyovi, kteří vlastnili farmu v hrabství Suffolk na východě Anglie, byli ochotni poskytnout útočiště německým špehům a zavčas Německo varovat, pokud by mu hrozil útok ze strany Západu.

V případě, že by měli k dispozici informace o chystaných útocích nebo otevření druhé fronty, měla Creasyová poslat zprávu do Londýna. Odtud by se dostala až k Hitlerovi.

Manželé byli rovněž ve styku se zakladatelem Britské unie fašistů (BUF) Oswaldem Mosleym a v roce 1943 mu poslali vánoční přání. Nabídli mu pomoc, protože věděli, že kdyby Hitler prohrál válku, tak by prohrál i Mosley. A oni si přáli, aby se dostal k moci.

Creasyovi se také nabídli se, že v případě nouze pronajmou prostory špehům, případně je k sobě vezmou jako platící hosty. Podle archívů je zjevné, že měli pro fašismus obrovské nadšení. Zřejmě největší radost jim udělala fotografie Hitlera, kterou jednou dostali jako dar.

Nakonec na svou prostořekost doplatili. Stali se obětí agenta MI5, kterému sdělovali informace v domnění, že jde nacistického agenta.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co se stalo s angličtinou vévodkyně Meghan? Lingvistka si všimla zajímavé…

18.02.2019 07:28 Podle některých jazykovědců si Meghan Markleová od svatby s princem Harrym osvojuje britský přízvuk…

Kam s vypraným prádlem? Hlavně ho nevěšte na sušák, varují odborníci

17.02.2019 22:06 Aktualizováno Když je venku teplo a slunečno, na téměř každém balkoně či zahradě můžeme vidět hromady vypraného…

Utajený pohřeb Freddieho Mercuryho: Kde leží jeho ostatky se nikdy nikdo…

17.02.2019 19:42 Zpěvák kapely Queen patří mezi nejlepší světové umělce v historii a i po desítkách let od jeho…

Zničit zdraví si můžete i doma. Stačí při úklidu ignorovat místa, kterých…

17.02.2019 11:31 V každé domácnosti žijí bakterie, kterým se daří bez ohledu na to, jak čistotní jste a jak často…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama