Hitler byl o krok napřed. Tajné dokumenty odhalily nečekané spojence

Nacistický vůdce Adolf Hitler měl spojence i v zemích, které bojovaly proti jeho armádám. Zajistil si například poslušnost několika Britů, kteří ho měli varovat před blížícím se útokem. Díky nim měl být před Brity o krok napřed.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Tajné dokumenty pocházející z Národního archivu odhalily, kam až byli někteří Britové ochotni zajít ve snaze podpořit nacisty během druhé světové války.

Manželé Creasyovi, kteří vlastnili farmu v hrabství Suffolk na východě Anglie, byli ochotni poskytnout útočiště německým špehům a zavčas Německo varovat, pokud by mu hrozil útok ze strany Západu.

V případě, že by měli k dispozici informace o chystaných útocích nebo otevření druhé fronty, měla Creasyová poslat zprávu do Londýna. Odtud by se dostala až k Hitlerovi.

Manželé byli rovněž ve styku se zakladatelem Britské unie fašistů (BUF) Oswaldem Mosleym a v roce 1943 mu poslali vánoční přání. Nabídli mu pomoc, protože věděli, že kdyby Hitler prohrál válku, tak by prohrál i Mosley. A oni si přáli, aby se dostal k moci.

Creasyovi se také nabídli se, že v případě nouze pronajmou prostory špehům, případně je k sobě vezmou jako platící hosty. Podle archívů je zjevné, že měli pro fašismus obrovské nadšení. Zřejmě největší radost jim udělala fotografie Hitlera, kterou jednou dostali jako dar.

Nakonec na svou prostořekost doplatili. Stali se obětí agenta MI5, kterému sdělovali informace v domnění, že jde nacistického agenta.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nostradamova věštba na rok 2020: IS rozpoutá třetí světovou, Putina…

23.10.2019 21:59 Aktualizováno Stalo se téměř tradicí, že vykladači slavných věštců přijdou ke konci roku s předpovědí událostí,…

Michael Schumacher: Nové informace o zdravotním stavu

23.10.2019 10:52 Legendární jezdec Michael Schumacher je už pět a půl roku držen stranou od zvídavých očí médií i…

Princové William a Harry na kordy. Kvůli manželkám? V královské rodině je…

21.10.2019 12:31 Po několika měsících spekulací v britských bulvárních médiích princ Harry poprvé přiznal, že v jeho…

Šok pro truchlící. Vtipálek provedl poslední žert na vlastním pohřbu +VIDEO

21.10.2019 07:31 Pohřby patří mezi ty nejsmutnější zážitky, jakými si člověk v životě může projít - pokud se tedy na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama