All Inclusive dovolená se změnila v peklo: Žena už po 14 hodinách bojovala o život

Na tuhle dovolenou rozhodně nebude maminka z Velké Británie vzpomínat v dobrém. Jemmu Joslynovou totiž téměř zmrzačila obézní žena na vodním tobogánu v Turecku. Po incidentu skončila s přetrženými játry, utrpěla také zlomeniny žeber, vnitřní krvácení a poškození ledviny. Nyní žaluje společnost, jejímž prostřednictvím si zakoupila dovolenou.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Jemma Joslyn (zraněná turistka)
doporučujeme

Dvaatřicetiletá Jemma se loni v září ubytovala v hotelu ve městě Faralya Mah. Společně s dětmi se vydala do vodního parku v resortu. Právě zde ji ale „přejela“ obézní žena, která nedodržela bezpečnou vzdálenost a do tobogánu skočila příliš brzy za Jemmou. Na konci atrakce do ní prudce narazila. Mladá Britka v tom okamžiku začala doslova bojovat o svůj život. Utrpěla zlomeninu pěti žeber, její játra i další vnitřní orgány byly vážně poškozeny. Ihned byla převezena do nedaleké nemocnice, kde podstoupila operaci. 

Žena naštěstí přežila, zůstala jí ale nehezká památka. Po operacích má obrovskou jizvou na břiše a tvrdí, že stále trpí důsledky spojené s poškozením ledvin. Za dva týdny dovolené zaplatila 2700 liber, ale kvůli vážnému incidentu si ji samozřejmě vůbec neužila.

I proto podle médií podává žalobu na společnost Thomas Cook. Argumentuje tím, že v hotelu neexistují bezpečnostní opatření, která by monitorovala areál a zastavila ženu nasedající do toboganu. „Byli jsme v Turecku jen čtrnáct hodin, když jsme se rozhodli jít do hotelového vodního parku. Nebyl tam žádný personál, který by nahoře korigoval lidi a dohlížel na to, aby se nespouštěli hned za sebou. Já jsem svým malým dětem řekla, aby počkaly alespoň deset sekund, ať člověk, který jel před nimi, může v pořádku vyjet z toboganu,“ popisuje.

V době nehody se měla za Jemmou spustit její dcera, ale z ničeho nic se tam objevila obézní žena. Když se Jemma dostala do spodní části tobogánu, uviděla za sebou rychle se přibližující cizí nohy. Už v tu chvíli věděla, že se nestihne včas vyhnout nepříjemné srážce. Náraz ji odhodil do vody, pak podle svých slov ucítila příšernou bolest. Nejhůře na tom byla její ledvina. Situace byla o to horší, že Britka měla jed jednu - v květnu 2015 totiž darovala ledvinu své mámě.

Jemma se později dozvěděla, že její pojištění nezahrnuje zdravotní péči, protože byla hospitalizována v soukromé nemocnici. „Vzala jsem si s sebou jen 150 liber, protože jsme zaplatili za all inclusive. Jenže v tu chvíli jsem potřebovala 5 000 liber na záchranu života," prozradila. Naštěstí za ni částku na místě zaplatila její kamarádka, která byla na dovolené s ní. „kdyby by tam nebyli moji přátelé, byla bych mrtvá a moje děti by zůstaly samy v Turecku," děsí se Jemma toho, co se mohlo stát. Tři dny strávila na jednotce intenzivní péče a dalších pět dní na běžném oddělení.

A aby toho nebyl málo, Jemminy děti chytily střevní virus, který se šířil po hotelu. Musely za nimi proto z Británie přijet jejich prarodiče. Cestovní kancelář Thomas Cook údajně nepodnikla žádné kroky, aby své klientce usnadnila situaci. 

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nostradamova věštba na rok 2020: IS rozpoutá třetí světovou, Putina…

23.10.2019 21:59 Aktualizováno Stalo se téměř tradicí, že vykladači slavných věštců přijdou ke konci roku s předpovědí událostí,…

Michael Schumacher: Nové informace o zdravotním stavu

23.10.2019 10:52 Legendární jezdec Michael Schumacher je už pět a půl roku držen stranou od zvídavých očí médií i…

Princové William a Harry na kordy. Kvůli manželkám? V královské rodině je…

21.10.2019 12:31 Po několika měsících spekulací v britských bulvárních médiích princ Harry poprvé přiznal, že v jeho…

Šok pro truchlící. Vtipálek provedl poslední žert na vlastním pohřbu +VIDEO

21.10.2019 07:31 Pohřby patří mezi ty nejsmutnější zážitky, jakými si člověk v životě může projít - pokud se tedy na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama